Jump to content

jpsapieha

Użytkownicy
 • Content count

  134
 • Joined

 • Last visited

About jpsapieha

 • Rank
  Ranga: Magister

Poprzednie pola

 • Specjalizacja
  Rzeczpospolita Obojga Narodów

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 1. Widzę że stary komunista z historycy.org zawitał i tutaj i od razu zionie jadem. Może zamiast kiepskiej ironii mógłby tak choć raz przedstawić jakieś rzeczowe argumenty? Wiem, że to trudne jak nic się w życiu nie powiedziało z sensem ale może choćby jedna próba ? Uwierz mi - jeśli się mówi mądrze człowiek się z tym dobrze czuje.
 2. Bo widzisz. Najpierw było odkrycie C14 a dopiero potem można było badać jego stężenie w świecie. Przed odkryciem izotopu nie badano jego stężenia. Krótko mówiąc realną krzywą kalibracyjną mamy dopiero od momentu wykrycia C 14 (jeśli nie krócej) . Wcześniejsze punkty krzywej kalibracyjnej to fikcja.
 3. Ktoś jeszcze znalazł coś interesującego w temacie, akurat nie dotyczy dendro ale wątku pobocznego - dokładności datowania radiowęglowego: http://www.historycy.org/index.php?showtopic=170377&pid=1714356&st=0&#entry1714356 Współcześnie wykonane naczynie i resztki pokarmu wydatowane na ok. 700 lat.
 4. Sport a Wy?

  Chodziło mi raczej o to czy robiłeś to za dzieciaka czy w nieco starszym wieku. Bo moje doświadczenia z grania za dzieciaka mówią że to bezpieczny sport, a Ty mówisz że nie-więc domyślam się że grałeś będąc w nieco starszym wieku kiedy już się ma trochę siły.
 5. Sport a Wy?

  Może masz rację, w podstawówce dzieciaki nie mają za dużo siły to i trudno sobie krzywdę zrobić, a kiedy ty grałeś ?
 6. Sport a Wy?

  O raptem jednej walce jeśli można to tak nazwać, to była tylko pojedyncza wymiana ciosów, każdy po razie wg powyższego opisu. Jeśli chodzi o czas-to było jakoś w 7-8 klasie albo w jednej i drugiej rocznika 85. Graliśmy co miesiąc chyba czy jakoś podobnie, były kije, bramki, odpowiednia piłka.
 7. Sport a Wy?

  Niezbyt niebezpieczny. Grałem w podstawówce, niebezpieczne było tylko okładanie się kijami ale dobrze się zasłoniłem przed ciosem i po ripoście przeciwnik zrezygnował z dalszej walki Innych walk na kije nie pamiętam, w każdym razie grywaliśmy w to w podstawówce dość często i nikomu nigdy nic się nie stało, a w każdym razie nic poważnego.
 8. Powstanie Chmielnickiego

  Ukazał się mój artykuł o bitwie konstantynowskiej 26 i 28 lipca 1648 roku, zapraszam do lektury: http://wbh.wp.mil.pl/plik/file/phw/numery PHW/2-2017-PHW.pdf
 9. Kto jest za wyjściem z Unii?

  Np. ja i każdy inny potrafiący właściwie oceniać straty i zyski z członkostwa w UE
 10. To nie teoria tylko fakt. Po drugie-podania o potopie są nie tylko w Biblii, więc i potop to fakt. Zresztą to nie ten temat-o Adamie, Biblii i potopie dyskutujemy w innym temacie [ciach]
 11. Oczywiście , kilka lat temu nawet jeden z prominentnych polityków to przyznał twierdząc że "Polska jest państwem teoretycznym".
 12. Oczywiście , to że tutaj tak nie napisałem nie znaczy że właśnie tak nie uważam. O ile wybieranie obcych na tron Polski stanowiło jedną z największych wad ustrojowych kraju to jednak król to była mimo wszystko tylko jedna osoba, której można było się przeciwstawić w trakcie np. rokoszu, a resztę władzy sprawowali głównie Polacy, którzy obsadzali większość urzędów. Zresztą jakby nie patrzeć Jagiellonowie się spolszczyli, potem był król Francuz i jeden Węgier ale po nich nastąpili Wazowie spokrewnieni z Jagiellonami, po nich dwóch Polaków (jeden ze spolonizowanej rodziny ruskiej). Dopiero co do prawowitości władzy Sasów mam olbrzymie wątpliwości-głównie dlatego że wbrew polskim prawom nie byli katolikami, to samo się tyczy Poniatowskiego, który był masonem a zatem również niekatolikiem. Gdybym miał władze ogłosiłbym że ostatnim legalnym królem był Jan Sobieski. Obecnie mamy ziemie polskie zamieszkane w większości przez Polaków ale niestety zarządzane w całości przez przedstawicieli lichwiarskiej międzynarodówki. Żebym zauważył odzyskanie niepodległości Polska musi być: 1. rządzona głównie przez Polaków 2. katolicka 3. z prawami z czasów ostatniego legalnego króla lub któregoś z jego poprzedników 4. nie może być ani liberalna, ani komunistyczna (faszyzm to dla mnie oczywiście odmiana komunizmu)
 13. Bzdury gadasz. Po 1-nie wszystko czego uczą na fizyce w szkole to fakty, znaczna część to spekulacje, hipotezy, modele itp, które w miarę rozwoju nauki zastępowane są nowymi modelami. Nie wiem jak uważałeś na lekcjach skoro o tym nie wiesz. Po 2-nie jest prawdą że Ziemia musiała powstać z jakiejś gwiazdy, czy czegokolwiek innego, Biblia mówi o stworzeniu jej przez Boga i nie ma żadnych faktów ustalonych przez fizyków które temu by przeczyły. Specjalnie zaznaczyłem słowo faktów, nie mam wielkiej nadziei że je zrozumiesz, bo widzę że jak inni ufolodzy-ewolucjoniści nie potrafisz oddzielić faktów od spekulacji, których w naukach przyrodniczych i innych także nie brakuje.
 14. Do Morawieckiego można się przyczepić o wiele rzeczy ale akurat nie o to. W 1968 mieliśmy PRL a nie Polskę, obecnie nadal nie mamy Polski tylko [ciach], zwany dla niepoznaki Rzeczpospolitą Polską, choć z Polską to nie ma nic wspólnego prócz nazwy, wystarczy porównać prawa, zwyczaje, moralność i mentalność Polski i Polaków przed rozbiorami z obecną. Nie ma tu prawie w ogóle punktów wspólnych.
 15. Czyli twoja wiedza fizyczna to "jedna baba drugiej babie" ? Wybornie. secesjonista nie rozumie że spór o kosmologię w tym temacie jest jak najbardziej na temat. Jeśli przyjmiemy kretynizmy wymyślone przez ufologów i innych ewolucjonistów wtedy Adam nie był pierwszym człowiekiem. Jeśli natomiast przyjmiemy kosmologię biblijną i naukę katolicką to Adam niewątpliwie był pierwszym człowiekiem, Ewa drugim i nikogo poza nimi Bóg nie stworzył, cała reszta powstała w wyniku rozmnażania. Nauka pokazuje dobitnie że kosmologia biblijna może nawet musi być prawdziwa, natomiast ewolucyjna na pewno nie jest nawet prawdopodobna, w świetle badań naukowych nie może być prawdziwa.
×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.