Skocz do zawartości

jpsapieha

Użytkownicy
 • Zawartość

  109
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

O jpsapieha

 • Tytuł
  Ranga: Inżynier

Poprzednie pola

 • Specjalizacja
  Rzeczpospolita Obojga Narodów

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 1. Pierwsze odcinki "Korony Królów"

  Pokojowe ? Radziłbym doczytać o ciągłych awanturach z heretykami, kłopotach z żydami i wręcz wojnach domowych z Rusinami schizmatykami. Niekoniecznie, prym w partiach politycznych w judeopoloni wiodą właśnie żydzi a nie Polacy, więc czy na cmentarz czy na PiSiora czy innego Korwina kasa trafia do żydów.
 2. Pierwsze odcinki "Korony Królów"

  Skoro przepuszczono je na renowację cmentarza mniejszości której rzekomo w Polsce prawie nie ma to widocznie skarb państwa ma za dużo pieniędzy. Mi osobiści by się te 3zł jakie mi osobiście na to ukradli przydały. Mógłbym za to kupić np. 1-1,5 bochenka chleba lub 1-2 cytryny albo piwo albo jeszcze coś innego. Nawet gdyby na renowację katolickiego cmentarza wydano taką kupę kasy byłbym urażony, w końcu ile taka renowacja faktycznie może kosztować ? Pewnie ze 100 razy mniej. Oczywiście fakt że chodzi o cmentarz żydowski boli jeszcze bardziej. Nie wiem gdzie tu dylemat. Państwo czy to w postaci cesarzy, królów itp zawsze w jakimś stopniu zajmowało się mecenatem. Niekoniecznie akurat wydawano na to publiczne pieniądze, czasami były to prywatne dochody władcy, niemniej mecenat zawsze miał miejsce.
 3. Pierwsze odcinki "Korony Królów"

  Rzecz w tym że pieniądze były , 100 mln złotych niepotrzebnych nikomu, które lekką rączką przeznaczono na renowację jakiegoś cmentarza żydowskiego w Warszawie, a można było wydać je na tę produkcję na przykład
 4. Też mnie to boli, co prawda na razie nie stać mnie nawet na 1/10 hektara ale wszystko zmierza ku dobremu w moim przypadku i za kilka lat chciałbym kupić choć z pół hektara lub hektar i zatrudnić tam kogoś kto będzie hodował dla mnie zdrowe żarcie pod moją kontrolą. Niestety lewica mi to uniemożliwiła (konkretnie komunistyczny PiS).
 5. Wiarygodność jeńców

  Pytanie jak te zeznania wydobywano - czy użyto tortur ? Jeśli nie to jeniec mógł tworzyć co mu przyszło do głowy.
 6. O domniemaniu konstytucyjności ustaw

  Moja analiza nt. przyczyn wojenki PiSu z Trybunałem https://romanrozynski.blogspot.com/2018/01/dlaczego-pis-uwali-trybuna.html
 7. Ideologicznym? Sprawdź co znaczy to słowo zanim zaczniesz je stosować Sprawdź kto robił OT o C14 i wielomilionowym węglu ? Oczywiście że nie. Czasami badania archeologiczne potrafią rozwiać pewne wątpliwości. Przykładowo dzięki nim udało się (po przestudiowaniu materiałów pisanych) pewnej grupie historyków ukraińskich zlokalizować miejsce bitwy żółtowodzkiej. Nie neguję zatem przydatności nauk pomocniczych historii, ale wciąż podstawą są źródła pisane, ikonograficzne, a cała reszta może jedynie być pomocna przy doprecyzowaniu jakiegoś faktu, miejsca itd. Zwyczajnie nie wiadomo.
 8. Całkiem sporo. Ewolucjoniści jako dowód na stary wiek ziemi przedstawiają m. in. datowania radiometryczne, oczywiście te co im najbardziej pasują. No i wymyślili sobie że ziemia ma ileś tam miliardów lat a człowiek ileś milionów mimo że zapiski pisemne pozwalają się cofnąć zaledwie na kilka tysięcy lat wstecz
 9. Pytałem o naukowe podstawy skali kalibracyjnej. Jeśli znaczna część wyników się nie zgadza to coś nie tak musi być ze skalą lub metodą. Gdyby metoda była dobra jakieś 90 % lub więcej wyników dla obiektów o znanej dacie śmierci powinno się zgadzać Wodę mamy praktycznie wszędzie. Stąd takie jak mówisz sztuczne postarzanie może zachodzić wszędzie. Tylko że nie ma sposobu zbadać na ile dany obiekt był poddany działaniu wody i jak to na niego wpłynęło. No i znów powtórzyłeś bzdurę wciskaną przez ewolucjonistów jakoby pokłady węgla istniały od milionów lat. Tutaj masz fajny wykład Hovinda-100 powodów dla których teoria ewolucji jest głupia: Pomiń heretyckie wstawki religijne i będziesz miał ponad 1,5 godzinny ubaw po pachy z teorii ewolucji
 10. Czasami można to ustalić na podstawie treści rysunku i innych źródeł, a czasami znając autora mamy problem. Przykładowo plan oblężenia Zbaraża w 1649 r. wykonany przez Hondiusa a przechowywany w Gdańsku nie ma daty, podobno nie jest też znana data śmierci Hondiusa (tak piszą na wiki, życiem Hondiusa się nie interesowałem więc trudno mi to zweryfikować), więc o rysunku wiadomo mi jedynie że nie jest starszy niż z 1649 r. i prawdopodobnie powstał w latach 1649 - 1652 (w tym roku wg autorów wiki kończą się informacje o Hondiusie). Rzecz w tym, że informacja o czasie powstania rysnuku lub jego kopii (istnieje także taka opcja) nie zainteresowała mnie, gdyż rysunek bez wątpienia jest autentyczny a zatem musi być albo z epoki albo oparty o starszy rysunek. Chciałem być miły, moje zdanie o tobie jest o wiele gorsze niż tu okazuję.
 11. Podali ogólniki, nie podali konkretów. Secesjonista znów udaje głupiego. Skoro dla obiektów żywych lub dopiero co zmarłych jest zawodna to dlaczego miałaby być trafna dla starszych? Dla mnie nie ma to znaczenia. Ważne jest co mówi. Przecież osoby z tytułami profesorskimi potrafią być totalnymi dyletantami w swych dziedzinach. Skąd wiadomo że odrzucane są faktycznie złe pomiary ? I dalej - czy faktycznie którekolwiek pomiary z tej metody są w miarę trafne? Owszem jest. Dzięki źródłom pisanym (i np. rysunkom z epoki) można czasami ustalić wiek tej czy tamtej ściany z precyzją co do roku, kilku lat. Niektóre obiekty mają datę wykonania naniesioną na dzieło. Oczywiście zdarzają się fałszerstwa, niemniej źródła pisane czy artefakty datowane w momencie wykonania dają najwięcej jeśli chodzi o pewne datowanie. Podobno i metoda dendro jest stosunkowo dobra ale jeśli cofniemy się ponad 1000 lat to ma tzw. pływające chronologie skalowane metodą C14 która jest do niczego. Nie słyszałem też o zapiskach historycznych starszych niż kilka tysięcy lat przed narodzeniem Chrystusa, a tylko takie w połączeniu z odpowiednią ilością artefaktów pozwoliłyby na skalowanie metody C14 na 5000 czy więcej lat do tyłu. Na czym zatem opiera się ta skala ? To samo pytanie dotyczy skali dla metody dendro sprzed 1000 czy 2000 lat.
 12. Nie podano tu podstaw do sporządzenia krzywej kalibracyjnej dla lat sprzed wynalezienia metody. Coś tam niby się zająknęli, że niby na podstawie badania próbek o znanym wieku ale bez konkretów. Zresztą ciekawe skąd mogli znać wiek rzeczy np. sprzed ponad 1000 lat? Na temat tak starych czasów mało jest zapisków, a chronologie dendro dla ponad 1000 lat od dziś są zwykle "pływające". Na drugi raz jak coś zamieszczasz to upewnij się że dotyczy to tematu. Rozumiem że dla socjalisty gadanie nie na temat i wmawianie innym że się trzyma tematu jest typowe ale mnie tak nie nabierzesz, musisz się bardziej wysilić.
 13. Nie. Czytałem natomiast kiedy wynaleziono metodę radiowęglową i to wystarczy. Jakbyś studiował na jakiejś uczelni technicznej rozumiałbyś czemu. Secesjonista jak zwykle udaje głupiego-o tym wspominano w zalinkowanych wyżej filmach.
 14. Pytanie na jakiej podstawie te krzywe, o ile mi wiadomo na żadnej, bo metodę odkryto dopiero w XX w. a zatem dopiero dla czasów współczesnych mamy realną krzywą kalibracyjną, dla dawniejszych wróżenie z fusów. Co ciekawe nie słyszałem żeby to założenie było sprawdzane doświadczalnie, a jeśli już badano żywe organizmy to wychodziło że mają po kilka tysięcy lat jak o tym wspomniano w tych filmikach. Założenia ogólne metody wszyscy w temacie znają, chodzi tu o to na ile metoda jest poprawna. Skał wulkanicznych nie bada się metodą C14 tylko inną, równie zawodną, a chyba nawet bardziej. Co ciekawe podobno ślady C14 odnajdywane są w diamentach co wskazuje raczej na młodszy ich wiek niż to ogólnie przyjmują ufolodzy.
 15. Pytanie czy faktycznie wyremontował czy metoda jest zawodna ? Bez sprawdzenia w źródłach pisanych obie możliwości są przynajmniej równie prawdopodobne.
×