Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
harry

Wysiedlenia Niemców

Rekomendowane odpowiedzi

Tomasz N   

Nawet była jedna taka pancerna.

Nawet jest w kręgu moich zainteresowań.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
poldas   

"Piąteczka" - Wiem.

Czy brała uzupełnienia z VIII Okręgu Mobilizacyjnego?

Raczej tak.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
fejszter   

Może sprawdź 239 Dywizje Wehrmacht. Prawie w całości złożona z Górnoślązaków w przeciwieństwie do jednostki, których historię tak zgłębiasz.

A po co zajmować się jednostką, która w historii Górnego Śląska zapisała się jedynie, pomijając epizod walki z harcerzami, mordowaniem cywili, jakby nie patrzeć też Górnoślązaków.

No i teraz robisz z nich Einsatzkommando. Wyroki były wcześniej przygotowane i precyzyjnie wykonane w lasach ( nie przez 239 dywizje ) jak wiem ale jak można w to cały Wehrmacht mieszać. Chyba nigdy się nie zrozumiemy. Ślązak opcji polskiej i Ślązak opcji niemieckiej chyba dalej toczą bój, który wszystkim jest na rękę. Nad tym się zastanów.

. Nigdy nie było dowodów na wieżę spadochronową, nigdy nie było dowodów na brak kwiatów wśród proniemieckiej ludności w Katowicach, nigdy nie braknie powodów do kłótni między Ślązakami czy to z białego czy czornego. W zielonym już ich nie ma, prawdopodobnie w kosmos wylecieli.

Edytowane przez fejszter

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
poldas   

Ej, ej - Pomału.

A od czego było Komando Ebbinghaus?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
fejszter   

Ej, ej - Pomału.

A od czego było Komando Ebbinghaus?

Może od leczenia przypadków dających szansę wyleczenia ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
fejszter   

I od stosownej "obróbki" nieuleczalnych?

Cokolwiek przez to rozumiesz. Rano muszę być w Czechach więc chyba już spać pójdę.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
fejszter   

Może sprawdź 239 Dywizje Wehrmacht. Prawie w całości złożona z Górnoślązaków w przeciwieństwie do jednostki, których historię tak zgłębiasz.

A po co zajmować się jednostką, która w historii Górnego Śląska zapisała się jedynie, pomijając epizod walki z harcerzami, mordowaniem cywili, jakby nie patrzeć też Górnoślązaków.

Jeżeli miało zaboleć to zabolało. Obudziłem opa i jasno powiedział, do Ślązaków nigdy by nie strzelał. To tak chyba tyle bo to polskie forum więc pewnie persona non grata jestem, będę. Ale nie dupowaty :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
fejszter   

W Karwinie fedrujesz?

To mnie tak rozbawiło, że muszę odpowiedzieć. Biały Śląsk nie fedruje, każdy kolor to inny rodzaj. Rolniczy jest biały.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jakie to łatwe...

można zadać pytanie:

"Polacy nie lubili germanizacji ale czy dziecko niemieckie, niemiecko-śląskie mieszkające na terenie Polski ma się uczyć, że "nasi" pokonali Krzyżaków pod Grunwaldem?"

i nie umieć/ nie chcieć odpowiedzieć kto tam stawał.

Jest zaczyn?

Jest.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
fejszter   

Jakie to łatwe...

można zadać pytanie:

"Polacy nie lubili germanizacji ale czy dziecko niemieckie, niemiecko-śląskie mieszkające na terenie Polski ma się uczyć, że "nasi" pokonali Krzyżaków pod Grunwaldem?"

i nie umieć/ nie chcieć odpowiedzieć kto tam stawał.

Jest zaczyn?

Jest.

Łatwe to raczej nie jest. Traktuj mnie jako błąd statystyczny. Jednak muzeum ziemi śląskiej w Opavie polecam każdemu.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tomasz N   

No i teraz robisz z nich Einsatzkommando. Wyroki były wcześniej przygotowane i precyzyjnie wykonane w lasach ( nie przez 239 dywizje ) jak wiem ale jak można w to cały Wehrmacht mieszać. Chyba nigdy się nie zrozumiemy. Ślązak opcji polskiej i Ślązak opcji niemieckiej chyba dalej toczą bój, który wszystkim jest na rękę. Nad tym się zastanów.

Chodzi mi o Katowice 4 września 1939 r. Niestety nie ma na kogo zwalić. EK v. Woyrscha jeszcze nie przybyło. A wyroki na to co się działo czwartego to kiedy zdążyli przygotować ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
fejszter   

No i teraz robisz z nich Einsatzkommando. Wyroki były wcześniej przygotowane i precyzyjnie wykonane w lasach ( nie przez 239 dywizje ) jak wiem ale jak można w to cały Wehrmacht mieszać. Chyba nigdy się nie zrozumiemy. Ślązak opcji polskiej i Ślązak opcji niemieckiej chyba dalej toczą bój, który wszystkim jest na rękę. Nad tym się zastanów.

Chodzi mi o Katowice 4 września 1939 r. Niestety nie ma na kogo zwalić. EK v. Woyrscha jeszcze nie przybyło. A wyroki na to co się działo czwartego to kiedy zdążyli przygotować ?

Nie mieszaj Wehrmacht z SS. A kto zbrojnie się postawił ? Kto był separatystą ? Przypomnij sobie czasy przegranego plebiscytu

Edytowane przez fejszter

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tomasz N   

Widzę, że szykuje się bogata dyskusja. Proponowałbym ją wydzielić do osobnego tematu. np Wkraczanie Niemców na Śląsk we wrześniu 1939 r.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.