Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
atrix

Ewa Braun - przeżyła Hitlera

Rekomendowane odpowiedzi

gregski   
To znaczy, że pomyśleli o dziecku dopiero w 1945 roku, kiedy wszystko się waliło. Dlaczego nie pomyśleli o tym wcześniej, kiedy żyli w luksusie i na wszystko mieli czas?

Wiesz istnieją tak zwane "wpadki" i nie wymagają aż tak dużo czasu. A że czas nie był najlepszy (przyszłość nie wyglądała zbyt optymistycznie) to jeśli ciąża była świeżutka mogła o niej wiedzieć garstka ludzi. Przyszła mamusia, szczęśliwy tatuś, może doktor, oraz kilka osób organizujących Ewie ewakuację i schronienie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

(...)

może doktor, oraz kilka osób organizujących Ewie ewakuację i schronienie.

Doktor - nie tyle: "może", co chyba "przede wszystkim", a doktorzy tak skrupulatnie odnotowujący co aplikowali Hitlerowi (włącznie z tymi specyfikami, które mogą być wstydliwe dla wodza np. Orchikrin) jakoś nie wspominają o ciąży.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
euklides   

Tak na logikę to jej życiu nie zagrażali alianci. Przecież oprócz tego że była przyjaciółką Hitlera to nic złego nie zrobiła i czekałyby ją najwyżej jakieś nieprzyjemne przeżycia. Według mnie zginęła bo za dużo wiedziała, coś tak jak Kleopatra, i to tylko Niemcy są winni jej śmierci.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
gregski   
Tak na logikę to jej życiu nie zagrażali alianci.

Ta, jakby wpadła w ręce Rosjan to pewnie poczęstowaliby ją kawą i wysłali do domciu.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

(...)

Według mnie zginęła bo za dużo wiedziała, coś tak jak Kleopatra, i to tylko Niemcy są winni jej śmierci.

Kleopatra nie zginęła - bo za dużo wiedziała, a niby co takiego wiedziała pani Ewa? Była jak najbardziej daleka od polityki, euklides czytał jej pamiętnik?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
euklides   

Kleopatra nie zginęła - bo za dużo wiedziała, a niby co takiego wiedziała pani Ewa? Była jak najbardziej daleka od polityki, euklides czytał jej pamiętnik?

Wystarczyło, że wiedziała kto u Hitlera bywał, z kim utrzymywał kontakty i jakiego rodzaju, jako jego kochanka na pewno znała wszystkie plotki z wyższych sfer, kto z kim i dlaczego i różne inne, nie mówiąc o tym że od niego samego też coś wiedziała. To mało? Trochę wchodzę na grząski dla mnie grunt ale że przypomnę jednego z ostatnich ministrów RON, Bruhla. Gdzieś czytałem, że przykładał dużą wagę do kobiecych plotek a za jego ministrowania RON jeszcze jakoś egzystowała. Maria Teresa mówiła o sobie, że o polityce nie ma pojęcia i nie ma na to czasu ze względu na wychowywanie swych dzieci, ale za jej rządów monarchia stała bardzo dobrze. Mało się słyszy o kobietach w polityce, to bynajmniej nie oznacza że nie odgrywały/ją w niej żadnej roli. Wracając do Ewy to nie uważam, że jej życie byłoby zagrożone, możliwe, że samobójstwo to była jej decyzja, ale niekoniecznie.

Co do tej kawy, to dlaczego nie mieliby jej poczęstować. W końcu z generałami wziętymi do niewoli nie obchodzili się źle, że wspomnę takiego Paulusa, a ona byłaby z pewnością jeńcem takiej samej rangi.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Furiusz   

Paulus po kapitulacji wylądował w lagrze Krasnogorodskij. Ja wiem czy to taka fajna perspektywa?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
gregski   

No i Paulusa Rosjanie chcieli wykorzystać jako konia trojańskiego. Na wiosnę 1943 Niemcy wciąż byli potęgą i taki świeżo pojmany generał był cennym pionkiem a mimo to w luksusy nie opływał. Ewa w 1945 była nikim i bez trudności mogli ją "zniknąć".

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
atrix   

Euklides napisał

Co do tej kawy, to dlaczego nie mieliby jej poczęstować. W końcu z generałami wziętymi do niewoli nie obchodzili się źle, że wspomnę takiego Paulusa, a ona byłaby z pewnością jeńcem takiej samej rangi.

Paulus to rok 1943, on był potrzebny Rosjanom jak amunicja karabinowa. Poczytaj więcej o tym niemieckim generale i co robił w NRD.

Ewa Braun to 1945 rok, Rosjanie pokonali Niemców. Więc do czego im była potrzebna.Ale......

Nie można było postawić pod trybunał Adolfa, więc ona mogła go zastąpić.A problemu z postawieniem zarzutu to chyba problemu by nie było.

Gdyby Ewę pojmano wożono by jak przysłowiową małpę w klatce, bo taki był czas kiedy wojna się skończyła.Nie było chyba żadnego człowieka w Europie co by nie chciał zemsty na AH. Nie było jego więc ona była by zamiennikiem.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ewusz   

W takim stanie w jakim był Hitler już po 21.07.1944 r. ciężko mi uwieżyć, że w głowie mu było robienie dziecka Ewie Braun. Przeczyłoby to jego opiniom, że nie chce dzieci bo zapewne byłoby tępe (ergo - dzieci geniuszy). Ale w zasadzie coś w tym jest, że nigdy nie udało mi się trafić na żadną literaturę, z której wynikałoby, że ktoś zrobilł badania potwierdzające, iż znaleziono szczątki Ewy Braun. Niedawno czytałam książkę Heinza Linge "Byłem kamerdynerem Hitlera", w której zdawał się nie mieć wątpliwości, iż spalił zarówno ciało Hitlera jak i jego małżonki. Wspomnienia Traudl Junge też w zasadzie potwierdzają, iż Ewa Braun naprawdę była przygotowana na śmierć. Z resztą miała dwie próby samobójcze... Nie wydaje mi się, że w obliczu wydarzeń kwietnia 1945 roku do głowy by jej weszła inna opcja niż śmierć przy ukochanym.

A i dodam jeszcze, że Gretl - siostra Ewy urodziła córkę, której dała tak samo na imię jak Ewa, i ona też się zabiła.

Edytowane przez ewusz

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

(...)

Jeśli jednak cała akcja ze ślubem nie miała nic wspólnego z romantyzmem a wszystko z pragmatyzmem to zaczynamy zastanawiać nad przyczynami takiego postępowania. Dlaczego zadano sobie trud wyekspediowania Ewy z piekła w bezpieczne miejsce? Przecież najwierniejsi podążali losem swego idola (patrz rodzinka Goebbels). Ukochana kobieta wodza nie podążyła za nim. Dlaczego? I dlaczego musiała szukać ocalenia nie jako Kochanka Wodza a jako Prawowita Małżonka?

(...)

Tak na marginesie owa "prawowitość" jest cokolwiek wątpliwa.

Walter Wagner który udzielił im ślubu był jedynie radnym miejskim od spraw szkolnictwa i wywozu śmieci.

Nie wiem czy rozkaz Goebbelsa, którym nadał temu urzędnikowi takie uprawnienia, obroniłby się w sądzie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
gregski   
Z resztą miała dwie próby samobójcze...

Jak ktoś dwa razy próbuje się zabić z marnym skutkiem to raczej można przypuszczać że demonstruje a nie rzeczywiście stara się pozbawić życia.

Tak na marginesie owa "prawowitość" jest cokolwiek wątpliwa.<br style="color: rgb(56, 56, 56); font-size: 13px; line-height: 19.5px;">Walter Wagner który udzielił im ślubu był jedynie radnym miejskim od spraw szkolnictwa i wywozu śmieci.<br style="color: rgb(56, 56, 56); font-size: 13px; line-height: 19.5px;">Nie wiem czy rozkaz Goebbelsa, którym nadał temu urzędnikowi takie uprawnienia, obroniłby się w sądzie.

Wiesz, nadzwyczajne czasy, nadzwyczajne środki...

Edytowane przez gregski

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.