Jump to content

ewusz

Użytkownicy
 • Content count

  124
 • Joined

 • Last visited

About ewusz

 • Rank
  Ranga: Inżynier
 • Birthday 01/05/1982

Poprzednie pola

 • Specjalizacja
  II wojna światowa

Informacje o profilu

 • Płeć
  Kobieta
 • Lokalizacja
  Katowice
 1. Już trochę czasu minęło odkąd przeczytałam PIĘC LAT KACETU Grzesiuka, ale wydaje mi się, że on dosyć często wspominał o wątkach homoseksualnych w obozach.
 2. Byłam Sekretarką Adolfa Hitlera, Christa Schroeder Z Hitlerem do końca, Traudl Junge Pierwsza Hitlera wielbiła, druga rozliczyła się ze swojej z nim przeszłości. Dwie książki, które w zasadzie opisały z punktu tego samego stanowiska życie u boku Hitlera. Ale wnioski obu Pań w zasadzie zupełnie inne. Christa w zasadzie nic sobie do zarzucenia nie miała, za to Traudl u schyłu życia z depresją zakończyła życie myśląc, że mogła przecież zupełnie inaczej się zachować.
 3. Ewa Braun - przeżyła Hitlera

  W takim stanie w jakim był Hitler już po 21.07.1944 r. ciężko mi uwieżyć, że w głowie mu było robienie dziecka Ewie Braun. Przeczyłoby to jego opiniom, że nie chce dzieci bo zapewne byłoby tępe (ergo - dzieci geniuszy). Ale w zasadzie coś w tym jest, że nigdy nie udało mi się trafić na żadną literaturę, z której wynikałoby, że ktoś zrobilł badania potwierdzające, iż znaleziono szczątki Ewy Braun. Niedawno czytałam książkę Heinza Linge "Byłem kamerdynerem Hitlera", w której zdawał się nie mieć wątpliwości, iż spalił zarówno ciało Hitlera jak i jego małżonki. Wspomnienia Traudl Junge też w zasadzie potwierdzają, iż Ewa Braun naprawdę była przygotowana na śmierć. Z resztą miała dwie próby samobójcze... Nie wydaje mi się, że w obliczu wydarzeń kwietnia 1945 roku do głowy by jej weszła inna opcja niż śmierć przy ukochanym. A i dodam jeszcze, że Gretl - siostra Ewy urodziła córkę, której dała tak samo na imię jak Ewa, i ona też się zabiła.
 4. Hermann Wihelm Göring

  A może zwyczajnie zrobił się dziwakiem po śmierci pierwszej żony, jak nie wiadomo o co chodzi to albo kasa, albo kobieta
 5. Hermann Wihelm Göring

  Akurat w jego przypadku można stwierdzić, że władza deprawuje, ktoś kto został odznaczony Pour le Mérite zrobił się takim totalnym dziwakiem...
 6. Hermann Wihelm Göring

  Właśnie wyczytałam, że Goering w chwil, kiedy oddał się w ręce aliantów miał pomalowane na czerwono paznokcie - jednocześnie razem ze sobą miał całą walizeczkę Parakodinu- leku na serce, których brał 20 rano i 20 wieczorem- na sen. On w czasie wojny musiał być niesamowitym dziwakiem, w jednej ze swoich posiadłości trzymał nawet małe lwiątko.
 7. Dzieci nazistów

  ZROBIONE. Przyjęte z pokorą ;-)
 8. Dzieci nazistów

  Cokolwiek bym nie zaproponowała, nie napisała i tak będzie źle dla drogiego secesjonisty. Skoro zaproponowałam taki temat, w dziale dotyczącym II WOJNY ŚWIATOWEJ, to owszem chodziło mi o dzieci zbrodniarzy wojennych. Jeśli chodzi o Katrin Himmler to z wywiadów, które ona udziela chyba nie do końca wynika, iż ona chwali czy też broni swojego wuja. Wydaje mi się, że jest dosyć sprawiedliwa jeśli chodzi o opisywanie Himmlera zarówno od strony prywatnej jak i zbrodni, których się dopuścił. Inna sprawa jeśli chodzi o jego córkę Gudrun Burwitz, która jest (bądź była- nie wiem czy jeszcze żyje musiałaby mieć ok 83, 84 lata) członkinią organizacji Cicha Pomoc wspierającej zbrodniarzy wojennych.
 9. Dzieci nazistów

  No dokładnie z tą masturbacją to przesadził, bo o ile pamiętam od razu tak się ta jego książka zaczęła. Ma swój styl
 10. Dzieci nazistów

  Zbrodniarze wojenni tak jak inni ludzie mieli swoje rodziny: żony, dzieci. Nie każde dziecko podzieliło los rodziny Goebbelsów. Część tych dzieci przeżyło wojnę, a nawet żyje do dziś. Zaczynam od Niklasa Franka, autora książki "Mój ojciec Hans Frank", którą napisał w formie listów do ojca. Zdecydowany jego przeciwnik. Obecnie ma 73 lata, nie wiem czy nadal, ale był dziennikarzem gazety "Stern".
 11. Dobre strony A. Hitlera

  Chodziło mi drogi secesjonisto tylko i wyłącznie o stosunek do kobiet w jego otoczeniu, a zwyczajną literówkę i dziwne wypominanie mi owej w słowie gentleman uważam za co najmniej dziwne... Oczywistym jest, że mam świadomość o tym co zrobił Polkom, Żydówkom i Cygankom, ale temat dotyczy jego DOBRYCH STRON, więc na tyle ile mam wiedzy próbuje je wyszukać. Fajnie by było jakbyś wypominał to w mniej "nieczuły" sposób!
 12. Dobre strony A. Hitlera

  Próbuję wyszukać dobre strony, zawsze to lepiej wyżyć się na płótnie niż na człowieku. Traudl Junge w zasadzie dosyć pochlebnie się o nim wypowiadała jako o swoim pracodawcy, z resztą widać to na DER UNTERGANG, że wobec kobiet w swoim otoczeniu był dosyć uprzejmy. Podobnie widać to po listach które pisywał do różnych kobiet, że chyba rzeczywiście akurat względem nich był całkiem w porządku. Fakt, że zamknięcie Geli w "złotej klatce" doprowadziło ją do samobójstwa, co wydaje mi się, że nie zmienia faktu, że był gentelmanem.
 13. Polecam książkę oraz film na jej podstawie "Kobieta w Berlinie". Szkoda, że autorka pozostać chciała anonimowa, przedstawiła kilka miesięcy swojego życia w Berlinie 45' oraz los niemieckich kobiet kiedy rosyjskie wojska wtargnęły do stolicy Niemiec. Co mnie zdziwiło to chyba to, że ona to co się jej działo w tym czasie (gwałty,kradzieże,głód) sprowadziła do wyrównania rachunków. Ona- Niemka, musiała liczyć się z tym, że tak właśnie się stanie.
 14. Dobre strony A. Hitlera

  Można twierdzić, że miał talent malarski. Kto wie jakby się historia potoczyła gdyby dostał się na tą architekturę. Może byłby zwyczajnym artystą i nie rozpętałby wojny.
 15. Kobiety Hitlera

  O czym w zasadzie wcześniej nie wiedziałam, ale życie uczy jedną z pierwszych miłości Adolfa była niejaka Mizzi Reiter, młoda, 16-letnia dziewczyna, która zakochała się w Wodzu, choć na początku go nie lubiła. Był starszy 20 lat, mawiała, że jego wąs przypomina wielką czarną muchę. Szybko jednak, po zaproszeniu na jeden z wieców, na którym przemawiał straciła dla niego głowę. Pisał do niej listy miłosne zwracając się do niej "DROGIE DZIECKO". Miłość nie przetrwała, gdyż Adolf wybrał władzę i "poślubił" Niemcy.
×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.