Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
atrix

Ewa Braun - przeżyła Hitlera

Rekomendowane odpowiedzi

atrix   

Jako ostatnia ciekawostka historyczna, pojawiła się sprawa śmierci Ewy Braun. Jak wynika z badań( B. Wołoszański) to nie jej zwłoki znaleziono przy A. Hitlerze.

Podobno Ewa Braun nie popełniła samobójstwa .

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
gregski   

Też o tym czytałem. Kobieta która miała być Ewą była przeszyta odłamkami artyleryjskimi które spowodowały wewnętrzne krwotoki. Jeśli trup Ewy zostałby potraktowany odłamkami to nie powinno być krwotoków.

(Było tam jeszcze kilka innych argumentów)

Dla mnie najbardziej frapujące jest pytanie: Dlaczego Hitler przed śmiercią ożenił się z Ewą Braun?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
atrix   

Tu co nieco w temacie. http://www.gazetawroclawska.pl/artykul/731875,jak-zginela-kochanka-hitlera,id,t.html?cookie=1

Dziwne jest to że przykładowo Anglicy utajnili dokumenty w sprawie Himmlera.

Ogólnie to II WS skrywa wiele tajemnic.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
gregski   

No to co myślicie o tym małżeństwie?

Dlaczego fuhrer tak dbający o swój image człowieka bez życia prywatnego, poświęconego w 100% sprawom Rzeszy w ostatnich godzinach życia zadziałał tak romantycznie? I dlaczego Ewa zniknęła?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
atrix   

Atrix - proponuję ograniczyć linkowane informacje do konkretnego tematu: a temat nie jest o Hitlerze , czy Himmlerze.

A ja myślę że by odpowiedzieć Gregskiemu, należy przyjrzeć się samemu Adolfowi. Stąd link o Adolku.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
gregski   

Zaznaczam, że jedynym faktem w moim łańcuchu (nazwijmy to tak na roboczo) rozumowania jest ślub Adolfa i Ewy. Jedyną mocną poszlaką jest jej prawdopodobna ucieczka. Reszta to moje spekulacje.

Jeżeli Hitler tuż przed śmiercią zdecydował się na to małżeństwo i jeżeli motywem były uczucia "romantyczne" to dlaczego Ewa nie dzieliła losu małżonka? Ja odpowiedzi na to pytanie nie znam. Nic nie przychodzi mi do głowy.

Jeśli jednak cała akcja ze ślubem nie miała nic wspólnego z romantyzmem a wszystko z pragmatyzmem to zaczynamy zastanawiać nad przyczynami takiego postępowania. Dlaczego zadano sobie trud wyekspediowania Ewy z piekła w bezpieczne miejsce? Przecież najwierniejsi podążali losem swego idola (patrz rodzinka Goebbels). Ukochana kobieta wodza nie podążyła za nim. Dlaczego? I dlaczego musiała szukać ocalenia nie jako Kochanka Wodza a jako Prawowita Małżonka? No przecież jako była kochanka miała większe szanse na zniknięcie. Nie była aż tak ważna.

Te pytania mnie intrygują...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Abstrahując od romantyzmu i pragmatyzmu - czy nie był to gest względem kobiety i jej potrzeb?

A na marginesie: o jakiej sekcji zwłok mówi Wołoszański?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
atrix   

Zaznaczam, że jedynym faktem w moim łańcuchu (nazwijmy to tak na roboczo) rozumowania jest ślub Adolfa i Ewy. Jedyną mocną poszlaką jest jej prawdopodobna ucieczka. Reszta to moje spekulacje.

Jeżeli Hitler tuż przed śmiercią zdecydował się na to małżeństwo i jeżeli motywem były uczucia "romantyczne" to dlaczego Ewa nie dzieliła losu małżonka? Ja odpowiedzi na to pytanie nie znam. Nic nie przychodzi mi do głowy.

Jeśli jednak cała akcja ze ślubem nie miała nic wspólnego z romantyzmem a wszystko z pragmatyzmem to zaczynamy zastanawiać nad przyczynami takiego postępowania. Dlaczego zadano sobie trud wyekspediowania Ewy z piekła w bezpieczne miejsce? Przecież najwierniejsi podążali losem swego idola (patrz rodzinka Goebbels). Ukochana kobieta wodza nie podążyła za nim. Dlaczego? I dlaczego musiała szukać ocalenia nie jako Kochanka Wodza a jako Prawowita Małżonka? No przecież jako była kochanka miała większe szanse na zniknięcie. Nie była aż tak ważna.

Te pytania mnie intrygują...

A jeżeli była w ciąży z Adolfem?

A.H. biorąc ślub przypieczętował związek. Formalnie dziecko miało ojca, i nie ważne że ojciec za moment miałby popełnić samobójstwo.

Dla samego A.H. informacja ze miał zostać ojcem mogła mieć wielkie znaczenie, nawet w obliczu klęski i bliskiej śmierci.

Nawet gdy był potworem i zbrodniarzem, nie znaczy że nie miał odruchów ojcowskich.

Więc po co miał uśmiercać swoje dziecko i jego matkę? Może to o to tu chodzi.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
gregski   

Jak dla mnie ciąża też jest dosyć logicznym wytłumaczeniem tych wydarzeń. Z tym, że nie sądzę aby miały tu znaczenie odruch ojcowskie. Raczej kalkulacje polityczne. Hitler dostał szansę, że pojawi się jego spadkobierca i dziedzic który w przyszłości wskrzesi III Rzeszę. Aby miał on lepszy start w realizacji tego dzieła lepiej aby nie był bękartem ale prawowitym i legalnym potomkiem.

Dlatego ślub.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
atrix   

Mało prawdopodobnym jest, że w tak małym środowisku informacja o ew. ciąży nigdzie się nie pojawiła.

To był koniec wojny w dodatku Niemcy ponosili klęskę.U bram Berlina stali już Rosjanie. Kto tam by się zajmował temat czy ewa jest w ciąży czy nie.

A nawet jeżeli ktoś wiedział, to czy przeżył?

Po trzecie nie ma nawet 100% pewności że zwłoki jakie znaleziono były zwłokami AH.Nie ma tez pewności czy AH rzeczywiście zginał.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
euklides   

A jeżeli była w ciąży z Adolfem?

(...)

Też mi się wierzyć nie chce. Mogła być w 3-cim - 4-tym miesiącu? To znaczy, że pomyśleli o dziecku dopiero w 1945 roku, kiedy wszystko się waliło. Dlaczego nie pomyśleli o tym wcześniej, kiedy żyli w luksusie i na wszystko mieli czas?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.