Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
gregski

Święto "Żołnierzy Wyklętych"

Rekomendowane odpowiedzi

Furiusz   
i co ważne Żydów.

Czemu co ważne? Jakby zabijali Niemców/Duńczyków/Francuzów/Cyganów byłoby ok?

Ilu z owych Żydów zabito dlatego, że było Żydami a ilu z innych powodów?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

W temacie wyklętych muszę się jeszcze douczyć

(....)

Fakt - słuszna konstatacja, a od czego zacznie Tyberiusz?

Będę to powtarzał jak mantrę - ani jedni to anioły a drudzy to świnie ani na odwrót. I winni są wyklęci jak i strona rządowa.

(...)

To oczekujemy wpisu na blogu jak to "strona rządowa" nie była aniołami, tak by zachować proporcje?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Od czego zacznę? Od czegoś jak najbardziej obiektywnego i pokazującego wszystkie aspekty tego konfliktu. Masz może coś do zarekomendowania?

Edytowane przez TyberiusClaudius

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   
Od czego zacznę? Od czegoś jak najbardziej obiektywnego i pokazującego wszystkie aspekty tego konfliktu. Masz może coś do zarekomendowania?

Nie wiem co secesjonista ma do zarekomendowania, ale ze swojej strony proponowałbym zajrzeć do: Marcin Zaremba, Wielka trwoga. Polska 1944-1947. Ludowa reakcja na kryzys, Kraków 2012 (Wydawnictwo Znak, Instytut Studiów Politycznych Polskiej Akademii Nauk).

I chociaż podziemie antykomunistyczne i walka z nim to co prawda jedynie margines tej pracy, to jednak powinna Ci ona nakreślić Tyberiuszu krajobraz tamtych czasów, co może być dość pomocne przy próbie zrozumienia czemu podejmowano walkę z nową władzą.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Furiusz   
Napisałem tak dlatego, że nie dość, że pomagali Niemcom to jeszcze wpisywali się w ich logikę.

Tyberiuszu Tyberiuszu - na bazie jednostkowych przypadków poddajesz nader ostrej ocenie całość, dziwna to logika.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andreas   
Andreasie - piękny jednostronny wpis. A druga strona? Mordy? Czy Wy umiecie tylko epatować tym barbarzyństwem UB? A Barbarzyństwo drugiej strony?

Tyberiuszu, zalecam przeczytać do końca, zanim się wypowiesz. ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
jancet   

Zaciekawiła mnie popularność pewnej daty, którą niektórzy Koledzy zdają się przeciwstawiać dacie 1 marca:

A Ty byś pewnie wolał wykonać plakat na 7 października?

tudzież

Zwłaszcza z 7 na 8 października. ;)

Przecież, wg jedynej słusznej nomenklatury, to tylko dzięki Państwu Rad powstała wolna Polska.

Ah, tylko ci podli piłsudczycy podstępnie przejęli władzę.

Przejrzałem sobie stosowne hasło w wiki, poza utworzeniem MO niczego nie znalazłem. No ale gdzie tu związek z Państwem Rad?

Mogą Koledzy mnie oświetlić w tym względzie?

Edytowane przez jancet

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.