Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
mazowsze

[Inne] mazowsze.dzielnicowo.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Ale malkontenci mogą mazurka posądzić o Pruskie pochodzenie.

Co niniejszym czynię :)

Godłem tego naszego nowego państwa powinno być coś drapieżnego.

Ja proponuję Falco peregrinus

Veto , powinno być historyczne , na tarczy czterodzielnej w kolorach , białym i czerwonym ( Polacy te mazowieckie barwy zawłaszczyli ) bazyliszek czarny na polu białym i orzeł piastowski czarny na polach czerwonych , a dewiza nowego Xsiestwa to słowa Tadeusza ( nomen omen ) Mazowieckiego Słabo mi

ps

Właściwie to przepraszam ze sprowadzam ten temat ad absurdum , ale jak pomyśle ze ktoś poważnie bierze się za tworzenie narodu mazowieckiego ..... to nie sposób zachować powagę :blink:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Ale malkontenci mogą mazurka posądzić o Pruskie pochodzenie.

Co niniejszym czynię :)

Godłem tego naszego nowego państwa powinno być coś drapieżnego.

Ja proponuję Falco peregrinus

Niestety, jako że nie zorganizowano nawet obsady stanowiska głównego dzierżywoja, a i sił zbrojnych nie mamy jeszcze gotowych, ta koncepcja odpada.

Na tym etapie rozwoju Xsięstwa nie możemy zadrażniać stosunków z Biurem Ochrony Rządu, a to oni zaklepali sobie tegoż sokoła.

Z racji konotacji słownych moja propozycja na herb, to: podgorzałka (Aythya nyroca) wraz z turem.

Powodów jest kilka:

podgorzałka - wiadomo, nawiązuje do tradycyjnej gościnności naszego Xsięstwa i kultury ludycznej, oraz powszechności pewnych obyczajów w zakresie spirytualiów

tur - to u nas ubity został ten ostatni, przez polskich najeźdźców, więc nam się należy jak nic.

Zarazem będzie dla nas prawdziwym memento, że musimy dbać o nasze Xsięstwo, bo potężniejsi upadają, a z czasem mogą nawet wyginąć.

Oba wizerunki zarazem łacno połączą lewicę jak i prawicę:

podgorzałka - to wreszcie kaczka ;)

tur - będzie nawiązaniem do Towarzystwa Uniwersytetu Robotniczego... czyli jednym słowem - TUR ;)

Edytowane przez secesjonista

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem już taboret do mojej ambasady.

Potrzebuje danych firmy ;)

Xstwo Mazowieckie Z Ograniczona Odpowiedzialnością

NIP: NN

Regon :NN

Siedziba : Płock

Ul. Bohaterskich Pacjentów Tworek 1

ps

Jaka waluta :

Euro - PLN , czy własna jednostka monetarna :unsure:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tomasz N   

Secesjonista napisał:

Zanim zwolennicy secesji i kreowania narodu mazowieckiego poczynią na tej drodze dalsze kroki, może skupią się nad czymś prostym.

Wystarczy wynająć firmę badawczą i zapłacić za reprezentatywne badania.

Jak rozumiem, ściepa na taki projekt nie będzie stanowić problemu - wreszcie chodzi o dość liczebny naród.

Wyniki jako rzeczowy argument w dyskusji, proponuję niezwłocznie wstawić na naszym forum.

Tak to się robi:

ra2.jpg

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
mazowsze   

bardzo proszę o małą poprawkę. nie jestem żadnym zwolennikiem jakiejś secesji. secesja to odłączenie. Jestem za ujawnieniem wielonarodowego charakteru państwa o nazwie Rzeczpospolita Polska i akceptuję dążenia innych, którzy się identyfikują z określoną narodowością do ujawnienia własnej tożsamości narodowej. Dotyczy to między innymi Łemków, Kaszubów, Białorusinów ale i Mazowszan.Nie nawołuję więc do jakiejś dezintegracji terytorialnej o czym miałoby świadczyć to sformułowanie o secesji

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

A to i słuszna postawa, wciąż jednak nurtuje mnie pytanie:

iluż to chętnych byłoby na taką ściepę pośród narodu mazowieckiego?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
gregski   
Dotyczy to między innymi Łemków, Kaszubów, Białorusinów ale i Mazowszan.

A Kociewiaków też?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Kociewiaków oczywiście też, ale nie tych co się podeń podszywają - trzeba się wykazać co najmniej 10 pokoleniami na tych ziemiach.

Toteż ty gregski - odpadasz.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Kociewiaków oczywiście też, ale nie tych co się podeń podszywają - trzeba się wykazać co najmniej 10 pokoleniami na tych ziemiach.

Toteż ty gregski - odpadasz.

To przy nabywaniu obywatelstwa , obowiązywałoby prawo krwi czy ziemi ?

ps

To gdzie właściwie mieszkałaby narodowość polska ?

na myśl przychodzą mi tylko Ziemie Odzyskane - bo zamieszkałe od 1945 - przez potomków ludności kresowej .

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

A Kociewiaków też?

Rzeczywiście, fajny temat.

Pozdrowienia z Galicji, wyrażam też zgodę na Księstwo Halickie. Precz z Małopolską :thumbup:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
gregski   

Halicka to była Ruś! A księstwo było Halicko-Wołyńskie. Coś mi się widzi, że dla partykularnych interesów starasz się tworzyć nowe byty.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

No :thumbup:

Precz z Małopolską. Niech żyje Księstwo Halickie.

Wołyń sobie odpuszczę ;)

Nie wiem czy oreintujecie się, że z mojej miesjcowośći do Lwowa jest niewiele ponad 100km.

Takie lokalne antagonizmy są na porządu dziennym, raczej na Ziemi Sanockiej nie ma tęsknot małoposlkich, galicyjskie owszem są. Mamy nawet szlak szwejkowsk oznakowany niestandardowo, bo barwami Habsburgów.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam , czy w czasie Narodowego Spisu Powszechnego 2011pojawiły się narodowości :

mazowiecka

galicyjska

śląska ( ta wiem ze była )

etc.

i ile osób je deklarowało

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Sądzę, że mogą być to pojedyńcze osoby. Oczywiście, moje posty były żartobliwe. Wątpię aby duch Galicji był aż tak żywy, abyśmy poczuwali się do przynależności do CK Austrii. Moim zdaniem jest jednak w regionie duży setyment do czasów Franciszka Józefa. Bo to dobry pan był. :) Jako Galicjanka dobrze czuję się na zarówno na Słowacji, jak i na Węgrzech czy na terenie ukraińskich Karpat bądź we Lwowie. Czuję się u siebie mimo różnic kulturowych, językowych itd. Coś nas łaczy, być może to duch Galicji. Teraz w UE jeszcze te wspólne korzenie są podkreślane poprzez tworzenie wspólnych produktów turystycznych, festiwali. Nawet poprzez wspaniałą kuchnię galicyjską ta jedność jest podkreślana. Miałam przyjemność brać udział w wielu szkoleniach, konferencjach dotyczących współpracy przygranicznej przeważnie polsko-słowackiej. To jest wspaniały potencjał drzemiący w regionie, praktycznie nieznany w innych częściach Polski, Słowacji. Jestem ciekawa ile osób nawet tu na Forum wie, że znane przysłowie Węgier, Polak dwa bratanki tak naprawdę dotyczny Słowaków i nas Polaków, przecież tuż na pasmem granicznym znajdowały się Górne Węgry, a kulturowo Słowacy są nam bliscy.

Wrzucę tu link do projektu Pro Carpathii, brałam udział w szkoleniach przewodnickich, konferencjach. Dzięki temu mogłam poznać zarówno żywe tradycje jak i dzień dzisieszy Galicji.

http://www.procarpathia.pl/pl/projekty/miedzynarodowe_realizowane/turystyka_bez_granic/

Ten projekt to też wspaniałe wydawnictwa dotyczące pogranicza: mapy, książki, nawet kucharska, publikacje, artykuły w miesięczniku http://skarbypodkarpackie.pl/ to uzupełnienie projektu i jakże wspaniała promocja regionu.

Edytowane przez lucyna beata

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.