Jump to content

mazowsze

Użytkownicy
 • Content count

  17
 • Joined

 • Last visited

About mazowsze

 • Rank
  Ranga: Licealista
 • Birthday 01/27/1960

Poprzednie pola

 • Specjalizacja
  Średniowiecze

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  emigracja
 1. czy znane są juz wyniki>
 2. tak właśnie przez Mazowszan a więc Tak dla narodowości Mazowieckiej
 3. Termopile

  100 tysiecy to dużo i moim zdaniem zdecydowanie za dużo. Nie spotkałem się z próbą oszacowania tej liczebności według możliwości technicznych ówczesnych armii (logistyka, transport, zaopatzrenie w żywność, te wszystkie kwestie bytowe jak szpitale, uzbrojenie , karma dla zwierząt itp itd). Dlatego sądzę jak na wstępie że poniżej 100 tysięcy liczebności.
 4. kwoli wtrącenia swoich 3ch groszy w temacie mamutowym proponuję bardziej filozoficzne podejscie do tematu i odsłuchanie http://www.youtube.com/watch?v=8fK_QlWYnVE
 5. Państwo Indian Guarani

  określenie państwo jest chyba na wyrost. pomysł własnej struktury administracyjnej został przywieziony z zewnątrz i nie został zaadaptowany przez Guarani. Dowód- zupełna rozsypka struktur rejencji po kasacie.
 6. Rosjanie, Sowieci?

  poza zasadniczym nurtem tematu wskazuję link http://pl.wikipedia.org/wiki/Bengal_Wschodni jako źródło mojego porównania
 7. Rosjanie, Sowieci?

  1/to są raczej rozważania o charakterze psyhologicznym. Jasne że po polsku prawidłowo brzmi radziecki/radzieckie. 2/Polska międzywojenna to kraj powstały z 3ch obszarów i ówczesne określenie wschodniego sąsiada jako związek sowiecki jakkolwiek będące rusycyzmem to nie miało w sobie żadnego negatywnego wydźwięku. Bo tak to państwo nazywało się. 3/ Natomiast po 1944 władze PRL chcąc pewnie odróżnić się od rządu londyńskiego i używanego tam określenia Związek Sowiecki uznały że powinno się stosować w nazewnictwie Związek Radziecki ( co akurat było i jest zgodne z normą językową co nie znaczy że sama norma językowa wystarczy do zmiany nazwy państwa bo jako przykład do zastanowienia wystarczy podać współczesną nazwę Bangladesz a przecież chodzi o Bengalę). 4/ Obecne mianownictwo ma wiec bardziej podtekst psychologiczny i chyba po bliższym lub dalszym czasie nastąpi ujednolicenie
 8. Odonowic, a Leszek Biały

  mnie to ciekawi dlaczego tak mroczna ale i pasjonująca historia czyli zjazd gąsawski nie doczekał się ekranizacji. taki film utrwalił by świadomość historyczną co do tego zdarzenia. A samo zdarzenie i jego opis to gotowy materiał na scenariusz filmowy.
×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.