Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
912_1481369774

Kawa czy herbata?

Wolę pić  

130 użytkowników zagłosowało

  1. 1.

    • kawę
      20
    • herbatę
      40
    • kawę i herbatę
      15
    • nie mam zdania
      2


Rekomendowane odpowiedzi

Estera   

Jeśli chodzi o kawę to uwielbiam mrożoną, cappuccino, latte macchiato.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Osobiście wolę kawę- mocną i bez cukru. Jeśli już piję herbatę, co mimo mojego wieku zdarza się naprawdę nie często bo (prawie) zawsze piję wyżej wymienioną kawę. Wtedy też piję tylko i wyłącznie zieloną herbatę oczywiście też bez cukru ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
sargon   
Jeśli chodzi o kawę to uwielbiam mrożoną, cappuccino, latte macchiato.
Jakiś czas temu będąc akurat w fabryce Volkswagena miałem okazję pić cappuccino z automatu - o dziwo, była to najlepsza kawa cappuccino jaką dotyczas piłem. Jak na razie nie mogę trafić na lepszą :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
bavarsky   

Nie ma to jak nocna kawa, i czerwone wytrawne wino nocą, a do tego magnez w kapsułkach do połknięcia żeby się ręce rano nie trzęsły :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie kawa. Preferuję rozpuszczalną z dużą ilością mleka (nie śmietanki) i dwoma łyżeczkami cukru. Jak nie ma mleka, to wolę się napić czegoś innego. Ewentualnie ekspresową, ale nie mam w domu ekspresu ;) Fusiastą? O nie, nie cierpię fusów włażących w zęby. Różne dodatki? Jestem zbyt leniwy na to, aby coś wymyślać. Jakby mi tak ktoś zrobił albo jeśli się gdzieś wybiorę, to chętnie. Ale w domu? Nie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
bavarsky   
i dwoma łyżeczkami cukru.

Toż to zbrodnia przeciw kawie! Już lepiej pić ją z miodem, bo raz że zdrowiej a dwa że poza osłodzeniem poprawia się też smak. Zwłaszcza miód warto dodać do zaparzonej czarnej Etiopskiej Arabicki :D lub ewentualnie każdej innej --> tylko na Wszechmogącego nie rozpuszczalnej :P

Poza tym, dalej biorę dużo magnezu z żelazem i co sześć godzin sprawdzam sobie ciśnienie krwi, czy aby nie za bardzo spadło albo się podniosło :P

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Estera   
Ewentualnie ekspresową, ale nie mam w domu ekspresu

Z ekspresu cappuccino jest najlepsze, bo w końcu z prawdziwej kawy. Uwielbiam cappuccino z Macdonalda. Jest na prawdę dobre.

Preferuję rozpuszczalną z dużą ilością mleka (nie śmietanki) i dwoma łyżeczkami cukru. Jak nie ma mleka, to wolę się napić czegoś innego.

Podobnie jak ja. Rozpuszczalna kawa z mlekiem- pyszna!

Co do słodzenia- kawę słodzę brązowym cukrem. Ze słodzeniem herbaty u mnie jest różnie. Kiedy próbuję jakąś ciekawą herbatę to najpierw piję troszkę nie słodząc by lepiej wyczuć smak.

Zielona herbata migdałowo-czekoladowa- przepyszna! I jak pięknie pachnie. Ach! :P

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
bavarsky   
Z ekspresu cappuccino jest najlepsze, bo w końcu z prawdziwej kawy. Uwielbiam cappuccino z Macdonalda. Jest na prawdę dobre.

Mają jedne z najlepszych ekspresów do kawy, jeden kosztuje tyle co średniej klasy samochód :P Dość mocno rywalizują na tym polu ze Starbucks.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Pancerny   
najlepiej Etiopska Arabica.

Nie miałem okazji jeszcze jej pić, ale już któryś raz słyszę o zaletach taj kawy. Ja raczę się "Tchibo Exclusive" , jak do tej pory nie zawiodłem się na jej smaku.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tomasz N   

Zgadzam się. Nie ma jak granatowa Tchibo. Oczywiście nie ta rozpuszczalna tylko taka fusiasta

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jedno i drugie. Rano kawa, mocna, słodka i z mlekiem (rozpuszczalna - Jacobs Kronung Gold, trzy łyżeczki kawy, pięć cukru, 1/3 mleka w kubku), przez resztę dnia herbatka z cytrynką. Też słodka (dwie i pół łyżeczki cukru na kubek). I tak od wieli już lat...

Pozdrawiam.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.