Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
widiowy7

Czas honoru III

Rekomendowane odpowiedzi

Andreas   
Co do miłości. Andreas, ile tam jest tej miłości? Wskaż mi jakiś odcinek w którym jest pokazywana ta miłość.

Z tego, co pamiętam, jest jej naprawdę sporo. Choćby Zakościelny, miotający się ciągle za swoją Różczką.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ArekII   

haha jeju raz się spotkają przytulą, pocałują i coś sobie powiedzą i wielkie hola...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

No i kuniec. Ze strony niemieckiej to chyba tylko Adamczyk przeżył (nie widziałem czy tego całego Martina utłukli). Zakościelnego raczej nie zobaczymy w kolejnej serii (o ile będzie). Generał (ten polski, co to go Baka miał wymieniać na radiostację) aresztowany, super-hero wybywają w teren, profesora z żoną też już nie będzie dalej. Jestem naprawdę bardzo ciekaw, co ewentualnie wymyślą scenarzyści do czwartej serii. W kwestii dzisiejszej akcji... niemiecki lokal, za dnia pilnowany, wieczorem staje się poligonem doświadczalnym. Rozpoznanie znowu przeprowadzone w tempie błyskawicznym. Ale jak widać takie wymogi serialu...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ciekawy   
W kwestii dzisiejszej akcji... niemiecki lokal, za dnia pilnowany, wieczorem staje się poligonem doświadczalnym. Rozpoznanie znowu przeprowadzone w tempie błyskawicznym.

Ciekawi mnie, jaka powinna być ochrona tego lokalu, skoro gościem miał być ponoć jakiś gubernator (H. Frank?) ? I czy nie prościej (zamiast bawić się w czasochłonne strzelanki), było wrzucić jakiś sympatyczny ładunek wybuchowy o dużej sile rażenia ? Przecież ZWZ posiadało saperów :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Martina utłukli- było pokazane :) i Gruszkę, której postać nie odegrała właściwie żadnej roli...IV seria jeśli będzie to musi się odbywać po wojnie bo w Warszawie nie został żaden Niemiec...I wszystko rozstrzygnęło się błyskawicznie w ostatnim odcinku- może to jednak koniec...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Romanse w czasie wojny istniały - nawet śluby: jeśli ślub jest końcem romansu ....

Moi rodzice urodzili się w "czas honoru, czas wojny"

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andreas   
Romanse w czasie wojny istniały - nawet śluby: jeśli ślub jest końcem romansu ....

Moi rodzice urodzili się w "czas honoru, czas wojny"

Ktoś twierdzi, że nie istniały romanse?

Wytłumaczę to jeszcze raz, najlepiej niemieckim granatem tłuczkowym, aby dobrze weszło:

W serialu rozterki miłosne, łzawe historyjki zakochanych i ckliwa muzyczka przesłaniają wymowę i historię, wojna staje się tłem dla zakochanych par. Amen.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Romanse w czasie wojny istniały - nawet śluby: jeśli ślub jest końcem romansu ....

Moi rodzice urodzili się w "czas honoru, czas wojny"

Nikt nie twierdzi, że nie istniały- wręcz przeciwnie. Moim zdaniem temat wojny i miłości musi iść w parze ale bez przesady. Perl Harbor to mógł być świetny film miłosny gdyby nie te wybuchy na końcu :) nie uważam też, aby w Czasie honoru tej miłości było za dużo.Wątki zrealizowali po prostu bezpłciowo, nijak.

Edytowane przez montezuma1985

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ciekawy   
IV seria jeśli będzie to musi się odbywać po wojnie bo w Warszawie nie został żaden Niemiec...I wszystko rozstrzygnęło się błyskawicznie w ostatnim odcinku- może to jednak koniec...

Został jeszcze jeden, ten co swoich naszym sprzedał (Reiner, czy jak mu tam ?) :) Czekamy na sezon IV - będzie to zapewnie Powstanie Warszawskie, i tu dopiero kol. Albinos bedzie miał do powiedzenia :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ArekII   

Albinos. Primo przecież byli w lokalu i wszystko planowali. Po drugie mieli cynk od Rainera, trzy, najwidoczniej Niemcy nie spodziewali się ataku i nie była potrzebna ochrona. To że wybili wszystkich ważnych Niemców to nie znaczy że okupacja Warszawy zakończy się. Zobaczymy co będzie w czwartej serii. Zastanawia mnie czy na prawdę działy się takie akcje z żydami że niby pojadą do palestyny z grubą kasę a potem ich zabijali. Głupio zrobili jak gonili tego Tadeusza i go od razu zabili. Mogłaby być jakaś rozmowa czy coś a potem mu wpakować kulę w łeb. Odcinek był fajny.

Albinos, teraz pytanie do ciebie. Czy taka akcja bez zgody podziemia i przełożonych była karana?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ciekawy   
Czy taka akcja bez zgody podziemia i przełożonych była karana?

Zabicie Niemców (obojętnie - czy za zgodą podziemia, czy z prywaty) zawsze skutkowało akcjami odwetowymi - setki ludzi trafiały na Pawiak, a spora ich część - do lasku w Palmirach ...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andreas   
Czekamy na sezon IV - będzie to zapewnie Powstanie Warszawskie, i tu dopiero kol. Albinos bedzie miał do powiedzenia smile.gif

Nie będzie. Reżyser zapowiedział już kiedyś, że tematu Powstania nie zrealizują, a ostatnia seria rozgrywać się będzie już po wojnie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
atrix   

Ciekawy napisał

Ciekawi mnie, jaka powinna być ochrona tego lokalu, skoro gościem miał być ponoć jakiś gubernator (H. Frank?) ? I czy nie prościej (zamiast bawić się w czasochłonne strzelanki), było wrzucić jakiś sympatyczny ładunek wybuchowy o dużej sile rażenia ? Przecież ZWZ posiadało saperów.

Ochrony nie było, bo w owym czasie w okupowanej Polsce nie istniały agencje ochrony. Czyli taka scenka w tym filmie typu - baju baju będzięm w raju. A teraz na serio, nie wiem czy owa akcja w Edenie ( bo tak chyba nazywał się filmowy lokal ), nie miała pierwowzoru w akcji na Cafe Club. Ogólnie według mnie film nie posiada zbytnio wartości historycznej. Niemców przedstawia się jako komletnych idiotów. A ruch oporu sobie hasa od lasa do lasa. Skończy się wojna i wszyscy bohaterowie będą żyli długo i szczęśliwie.

Edytowane przez atrix

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Nakręcenia powstania się nie podejmą w tym serialu. A akcje tego typu z ludnością żydowską miały miejsce- gdzieś czytałem, że istniał jakiś hotel gdzie ich przewozili pod pozorem wyjazdu do Palestyny i tam zabijali- kolega Albinos niech mnie poprawi.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.