Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
widiowy7

Czas honoru III

Rekomendowane odpowiedzi

ArekII   

Niedzielny odcinek nawet był ciekawy. Co do miłości. Andreas, ile tam jest tej miłości? Wskaż mi jakiś odcinek w którym jest pokazywana ta miłość. Tak, są sceny że sobie mówią czułe słowa czy się całują ale nie ma tych scen tak często... Serial też trzyma w napięciu i powiem szczerze że nie mogę się doczekać następnego odcinka co się stanie z tą doktorką na pawiaku i co kombinują cichociemni z tymi MP 40. Nawet jak nie jest na faktach czy są błędy to się fajnie go ogląda. A to że nie jest na faktach to nic nowego bo nie zapowiadali że to będzie serial na prawdziwych faktach a więc nie wiem czego się czepiacie?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   
i powiem szczerze że nie mogę się doczekać następnego odcinka co się stanie z tą doktorką na pawiaku i co kombinują cichociemni z tymi MP 40.

Ja też nie mogę się doczekać. Chociaż z nieco innych powodów.

A to że nie jest na faktach to nic nowego bo nie zapowiadali że to będzie serial na prawdziwych faktach a więc nie wiem czego się czepiacie?

Czepiamy się czegoś? Nie. Przynajmniej ja się nie czepiam. Ot już tak mam, że lubię sobie czasem popsioczyć na innych. Bardzo mnie to uspokaja. A tak na serio. Jeśli scenarzyści wykorzystują prawdziwe wydarzenia w scenariuszu, to mogliby się lekko wysilić, i uczynić serial bardziej prawdopodobnym. Wystarczyłoby akcję przesunąć do roku '43. I byłoby ok. Tak więc Arku, serial jest oparty na faktach. Tylko że to wszystko zostało zebrane do kupy, wrzucone do worka, którym ktoś parę razy zakręcił i wysypał zawartość na ziemię. Poza tym, dlaczego nie wolno nam ponarzekać? Jeśli mi się coś nie podoba, to to mówię. Takie dziwne?

A tak z innej beczki. Kompletnie nie rozumiem, dlaczego postanowiono usunąć z serialu Bakę. Facet obok Adamczyka i Globisza grał zdecydowanie najlepiej, do tego jego postać można było wykorzystać w dalszych częściach (czy też części, jeśli prawdą jest, że IV seria ma dziać się już po wojnie). Jaki jest sens tego zabiegu?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ArekII   

A dlaczego przesunąć do 1943? A jaki byłby sens tego aby Baka nadal grał? Odstrzelili komunistę dla własnego dobra.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   
A dlaczego przesunąć do 1943?

Bo dopiero wtedy podziemie w Warszawie zaczęło działać na taką skalę, jak to przedstawiono w serialu? Arku, przedstaw mi łaskawie dokonania warszawskiej konspiracji w roku '41? No, niech Ci będzie, możesz jeszcze opisać rok '42.

A jaki byłby sens tego aby Baka nadal grał?

Komunista, po '45, znający naszych super-hero. Jasne, nie było żadnego sensu, aby grał dalej. W końcu jaki jest sens wciskania go potem do NKWD, gdzie miałby szansę ścigać swoich dawnych przeciwników. Poza tym jest tak kiepskim aktorem, że zdecydowanie zaniżał poziom serialu. Fakt, lepiej było się go pozbyć.

Odstrzelili komunistę dla własnego dobra.

Serio?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ArekII   

Jakby ten aktor chciał dalej grać to by grał :) On wystąpił tam na chwilę i wspomina to w wielu wywiadach...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

A to przepraszam bardzo, to co chciał aktor, a czy był sens, aby grał dalej, to dwie różne sprawy. Ty Arku pisałeś o tej drugiej. O tym co chciał Baka, nie wspomniałeś nawet słowem.

Czekam także dalej Arku na wykaz akcji warszawskiej konspiracji do roku '42. Takich, które przypominały intensywnością i rozmachem te z okresu 1943-44.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ArekII   

Niestety się ich nie doczekasz :) Nie mam o tym zielonego pojęcia. No dobrze a w tym serialu to jakie są akcje które przypominają intensywność z okresu 43-44?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

Akcja pod Arsenałem (końcówka pierwszej serii), akcja "Góral" (transport pieniędzy; akcja szykowana kilka miesięcy, w którą zaangażowano kilkudziesięciu ludzi), zamach na Kutscherę (czyli próba likwidacji postaci granej przez Adamczyka; na dodatek pokazano to w taki sposób, że widz może odnieść wrażenie, iż przygotowanie takiej akcji to było zadanie na 2-3 dni), aresztowanie w kościele na początku tej serii (to wydarzenie było sporym ciosem w warszawską konspirację) plus likwidacje na ulicach Warszawy (to jeszcze od biedy można podciągnąć pod okres do '42, choć niewątpliwie samych likwidacji było wtedy mniej niż w 1943-44). To wszystko okres 43-44, wszystko trafiło do serialu. I wszystko robi jedna jedyna grupa. Tak jakby w Warszawie nie było innych, albo były tak zajęte, że nie są w stanie nic innego zrobić. Dodatkowo to wszystko dzieje się przez kilka miesięcy roku '41. Każdy z bohaterów zdążył już chyba trafić w łapy gestapo i uciec. Czy to nie jest trochę za dużo jak na kilka miesięcy. Przypomnę tylko, że sam prof. Strzembosz w okresie do końca '42 wymienił ledwie kilka akcji, z czego bodaj połowa, to były potyczki o charakterze obronnym, wywołane przez Niemców (obrona drukarni przy Okrężnej, przy Podchorążych i przy Przemysłowej, starcia na Sosnowej, Lwowskiej i Senatorskiej). Dość charakterystyczne jest tutaj samo to, że w tym początkowym okresie tworzenia się dopiero struktur oddziałów dywersyjnych (już nawet nie piszę, że oddziałów, które od samego końca '42 zaczęły swoją działalność), najgłośniejszą sprawą była likwidacja Igo Syma na początku '41. A tutaj mamy pigułkę najintensywniejszego okresu warszawskiej konspiracji. Serio uważasz Arku, że nie ma sensu przesuwać akcji do '43?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ArekII   

Masz rację. Większość akcji jest planowana 2-3 dni przez akcją. Tylko że ten serial jest taki że on bardziej olewa lata, fakty czy coś a bardziej pokazuję działanie jak i życie w czasie wojny.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   
Tylko że ten serial jest taki że on bardziej olewa lata, fakty czy coś a bardziej pokazuję działanie jak i życie w czasie wojny.

A propo życia. W jaki sposób zarabiają nasi super-hero? Bo jeśli ten serial pokazuje "życie w czasie wojny", to wypadałoby aby pokazał coś ponad akcje bojowe i rozterki miłosne.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

Dostawać mogli. Jednak takich funduszy nie otrzymywali wszyscy (pojawiła się jakakolwiek wzmianka na ten temat w serialu?), a na dodatek nie musiały to być wcale jakieś specjalnie wysokie sumy. Poza tym, nawet jeśli otrzymywali, to dla własnego bezpieczeństwa musieli posiadać zaświadczenia o tym, że pracują gdzieś. Kolejna rzecz, wszyscy bohaterowie ze strony polskiej wyglądają tak, jakby nie brakowało im kasy na ubrania. Tymczasem ze wspomnień żołnierzy konspiracji wiemy, że różnie z tym bywało. Niektórych nie było stać na porządne buty nawet na zimę.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
A propo życia. W jaki sposób zarabiają nasi super-hero? Bo jeśli ten serial pokazuje "życie w czasie wojny", to wypadałoby aby pokazał coś ponad akcje bojowe i rozterki miłosne.

No fakt- ten istotny element został całkowicie pominięty. W Kolumbach cały czas było jak nie bimber to mięso, korepetycje itd. W Polskich drogach podobnie: kelner,aptekarz, kierownik poczty, pralnia, zakład pogrzebowy, szmugiel...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ArekII   

No też racja, piwko, jedzonko itp. A mnie zastanawia jedna kwestia. Czy w takiej Warszawie mogło być więcej takich grup? Jak tak to w tym serialu nie widać żadnej wzmianki o innych grupach, żadnej współpracy czy coś.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.