Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Jarpen Zigrin

Wybory prezydenckie 2010

Wybory prezydenckie 2010  

36 użytkowników zagłosowało

  1. 1. W wyborach prezydenckich w 2010 r. oddam głos na:

    • Marek Jurek
      1
    • Jarosław Kaczyński
      9
    • Bronisław Komorowski
      13
    • Janusz Korwin-Mikke
      8
    • Andrzej Lepper
      0
    • Kornel Morawiecki
      0
    • Grzegorz Napieralski
      1
    • Andrzej Olechowski
      1
    • Waldemar Pawlak
      0
    • Bogusław Ziętek
      1
    • Nie pójdę na wybory
      2


Rekomendowane odpowiedzi

Narya   

JolaSz, bo jestem przeciwnikiem Kaczyńskiego i wolę aby zamiast Kaczyńskiego prezydentem był Komorowski. Co oczekuję od Komorowskiego.. hm już wcześniej się wypowiadałem i nie będę się powtarzał. Tyle w temacie. ;-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Bryśka   

Ja się tam cieszę,że się stało tak jak się stało.

Nie przepadam za Jarosławem Kaczyńskim ..jako za politykiem...Uważam,że w jego kompanii było za dużo Tragedii z 10 czerwca i tak naprawdę jego kampania był czystą grą uczuć.

A co do tej samej partii hm...Może to i lepiej warto popatrzeć na to z tej strony ,że skończą a przynajmniej powinny zakończyć się spory i prezydent nie będzie już wszystkiego wetował.No i hm.może warto zwrócić uwagę również na to ,że wybór na prezydenta Bronisława Komorowskiego spotkał się z pozytywną reakcją zagranicznych sąsiadów co na pewno wpłynie na politykę zagraniczną. Wydaje mi się,że prezydentura Jarosława Kaczyńskiego byłaby całkowitą kontynuacją prezydentury Lecha Kaczyńskiego,która jak wiemy ...obfitowały w ciągłe spory pomiędzy rządem i prezydentem.W wyniku czego miały miejsce czas dość komiczne i żenujące sytuacje.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
FSO   

Witam;

Oglądałem wyścig wyborczy dziś do 2 w nocy z minutami, co sprawiło, że nieco odchorowałem w pracy [kawy, red bulle i inne takie, ale jestem homo politicus... c'est la vie]. W każdym razie dziś także wysluchiwałem oficjalnych wyników ogłaszanych przez PKW. Nie różniły się znacznie od sondażowych.

Słowa Komorowskiego były spokojne [co zrozumiałe patrząc na pierwsze sondażowe wyniki], Kaczyński od razu ogłosił się przegranym, to jedno, drugie - zapowiadał walkę o zwycięstwo. Jest tylko jeden problem - z taką polityką jaką prezentuje, nie ma szans na wygraną. Ktoś w studiu jeszcze wieczorem zwrócił uwagę, na popularność PO po kilku latach rządów. To tak na marginesie.

Tak bardziej realnie - cieszę się z wygranej Komorwskiego, - czemu, już pisałem. Liczę na jedno - że pewne reformy zostaną przeprowadzone. Tak naprawdę realnym miernikiem tego jak wygląda poparcie bedą wybory samorządowe, o ile pamiętam - jeszcze w tym roku.

Nie można brać tak naprawdę wyników osiągniętych przez obu kandydatów jako realnego poparcia: co z elektoratem negatywnym [n.p. mną i kilkoma innymi osobami?]. Liczę na to, że tak naprawdę pierwsze trzy miesiące - może cztery pokażą co tak naprawdę się dzieje. Sytuacja obecna pozwala powiedzieć jedno: albo P.O. [i Tusk] rozbije przysłowiowy bank, sprawiając, że reformy i zmiany spowodują zwiększenie siły gospodarczej, powodują zwiększenie porządku, wprowadzą to co chcieli, albo popłyną pod lód i być może nigdy nie wyplyną, co będzie oznaczało wzorst realnej i porządnej centrolewicy... i być może wytworzenie centrowej partii... Normalny układ partyjny.

Gdzieś padło zdanie o wykorzystywaniu tragedii - i tak było. Palikot jest jak harcownik - wszyscy akceptują co mówi, mówi rzeczy które są prawdziwe, a rożnica pomiędzy traktowaniem kogoś jak wariata a ekscentryka jest w ilośc pieniądza i bogactwa jakimi dysponują osoby. Stad Palikot nie został potraktowany jak bidak od "spieprzaj dziadu".

pozdr

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Hauer   

Bryśka:

Uważam,że w jego kompanii było za dużo Tragedii z 10 czerwca i tak naprawdę jego kampania był czystą grą uczuć.

Jaką tragedię masz na myśli ?? To raz. I sprawa druga: kampania którego polityka nie była gra uczuć? Komorowskiego może :)?

FSO:

Ktoś w studiu jeszcze wieczorem zwrócił uwagę, na popularność PO po kilku latach rządów. To tak na marginesie.

To nie jest popularność rządu. To jest nadal straszenie złym Kaczorem. Mechanizm podobny słynne już "chcecie, żeby Jones wrócił?" Oczywiście zwierzątka nie chciały by wrócił i potulnie dalej głosowały na świnie.

Gdzieś padło zdanie o wykorzystywaniu tragedii - i tak było.

chyba w wykonaniu Komorowskiego i spółki ??

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Narya   

Hauer, to nie było potrzebne. Wiadomo, że Bryśce o tragedię z 10 kwietnia chodziło, kiedy zginęło 96 osób z prezydentem na czele. Przejęzyczyć się każdy może.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Hauer   

Przejęzyczenie? ... kwiecień, czerwiec, co za różnica? Platforma skutecznie zablokowała wspominanie smoleńska w kampanii poprzez cyniczny uprzedzający atak, ze "Kaczyński będzie grał trumną".

Tymczasem sam Komorowski sam grał tragediami, choćby przez "zupełnie nie związane z kampanią wyborczą" spotkanie z mężem śp. Blidy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Narya   

No, ale Bryśka to żadna partia polityczna, ale użytkowniczka, młoda. Nie ma potrzeby szukania wszędzie dziury w całym. ;-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.