Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Qrosava

Broń i Wy

Rekomendowane odpowiedzi

Qrosava   

Od samego początku mojej działalności na Forum chodził mi po głowie taki właśnie temat. :)

W tym temacie zapraszam wszystkich Użytkowników, którzy trenują lub udoskonalają swe umiejętności we władaniu bronią - białą, palną i nietypową, aby podzielili się swoimi wrażeniami i doświadczeniami.

Jak niektórzy już się zorientowali czytając moje shouty w SB "zajmuję" się bronią nietypową. Na przykład łańcuchami. Fantastyczny oręż to łańcuch z metalową kulą na końcu. Bardzo duża siła rażenia, broń dość niebezpieczna. Ruch wirowy nadaje niekiedy bardzo dużą prędkość łańcuchowi. Ale warto też pamiętać, że łańcuch raz puszczony w ruch jest bardzo trudny do opanowania. Nie da się go wyhamować ani zablokować. Dlatego też dobrze mieć sprawne kończyny (ręce, nogi) i szyję.Próba zablokowania uderzenia jakimś innym orężem powoduje, że łańcuch owija się wokół broni rywala. Łańcuch porusza się tak szybko, że tylko jego świt pozwala nam się lepiej zorientować, gdzie w danej chwili się znajduje. :) Poza tym jest to broń wyjątkowo efektowna.

Najlepszy łańcuch to taki, który ma około 2-2,6 metra długości (jak kto woli :) ), czyli nie za długi i nie za krótki, bo krótki jest prawie bezużyteczny, a długi trudno opanowac i szybko "wpuścić" go w ruch. :)

Zapraszam do dyskusji. :)

Q

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andreas   

Hmmm... trochę zastanawiający temat.

Jedyne bronie, jakimi miałem okazję się posługiwać, to jo, bokken i tanto.

Jo to drewniany kij, służący do ćwiczeń w uderzeniach, pchnięciach i cięciach.

Bokken to drewniany miecz służący do tego samego.

Tanto to sztylet, również drewniany, służący do zadawania pchnięć i cięć(schomen uchi, yokomen uchi)

Muszę tu zaznaczyć, iż w Aikido ćwiczy się głównie obronę przed tego typu rodzajami broni, acz nie zaniedbuje się też władania nią.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ciekawy   
jakim orężem władacie

Prywatnie wiatrówką 5,5 mm ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tomasz N   

Ja sobie wystrugałem jojo w kształcie granatu (obronnego).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
W tym temacie zapraszam wszystkich Użytkowników, którzy trenują lub udoskonalają swe umiejętności we władaniu bronią - białą, palną i nietypową, aby podzielili się swoimi wrażeniami i doświadczeniami.

Ja władam kompletem uzbrojenia defensywnego znanego jako 'chyże kończyny dolne', które to uzbrojenie już kilkakrotnie przydało mi się w niektórych rejonach jakże pokojowego (zwłaszcza w weekendy) miasta Glasgow. W przypadku ataku wprawiamy taką broń w ruch, czem prędzej oddalając się od źródła zagrożenia. Jak na razie (odpukać) 100 % skuteczność.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andreas   

O właśnie. Zapomniałem na śmierć o sowieckich kabekaesach Wostok i Ural, oraz o NRD-owskich wiatrówkach Haenell i MLG.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ciekawy   
Ja sobie wystrugałem jojo w kształcie granatu (obronnego).

Też mam handgranata, i rzucam sobie czasami, ot tak, dla sportu ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
gregski   
Jo to drewniany kij, służący do ćwiczeń w uderzeniach, pchnięciach i cięciach.

A to się po polsku nazywa KBKB!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Prócz mobilnej jednostki defensywnej, o której już wspomniał Kadrinazi mogę dodać łuk japoński.

No bo niezwykłe umiejętności w posługiwaniu się zestawem w postaci:

broń zaczepna i kłująco-tnąca:

nóż stołowy

i lewak:

w postaci widelca

... raczej nie wchodzą w zakres tematyki.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Qrosava   

Bokken to drewniany miecz służący do (...) (Andreas)

Do treningu iaijutsu. Kształtem może przypominać katanę, wakizaschi lub tantō. ;)

Q

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Qrosava   

lewak:

w postaci widelca

... raczej nie wchodzą w zakres tematyki. (secesjonista)

Chyba, że ten lewak to nie widelec, a sai. :)

Q

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Furiusz   

Wszelka broń strzelecka - karabinki szturmowe, pm, pistolety, pompki etc :) uwielbiam po prostu ale z powodu zmniejszających się środków finansowych coraz rzadziej mogę sobie pozwolić na strzelanie :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Qrosava   

No widzisz Furiuszu, ja zakochany w broni białej nie mam takich problemów. :)

Q

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.