Jump to content

Mateusz199428

Użytkownicy
 • Content count

  100
 • Joined

 • Last visited

About Mateusz199428

 • Rank
  Ranga: Inżynier
 • Birthday 06/28/1994

Poprzednie pola

 • Specjalizacja
  Średniowiecze

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 1. Witam! Poszukuję książek w których jest opisana działalność chłopska przeciw okupantowi (III Rzeszy). Najlepiej aby regionem działań była Lubelszczyzna. Za każdą pozycję z góry dziękuję. Pozdrawia
 2. Napoleon - polityk i dyplomata

  Chodziło mi o grudzień 1812. Szczerze mówiąc to racją jest że podczas starć na polu straty były wyrównane. Lecz większą część stanowiły bitwy szarpane, w których Rosjanie atakowali mniejszymi oddziałami zaskakując wojsko Napoleona.
 3. Napoleon - polityk i dyplomata

  Ależ Napoleon w cale nie atakował zimą, lecz dokładnie za czą 24 czerwca. Czyli termin był dobry. Sęk tkwi w wielkości Rosji. Jej ogrom nie pozwala zdobyć państwa w jedno lato, a zimą to właśnie Rosjanie mają przewagę.
 4. Napoleon - polityk i dyplomata

  No fakt zagalopowałem się myśląc że taktykę tą stosował Napoleon. Przepraszam za taki błąd. Lecz trzeba przyznać że sposób ten wiele namieszała w armii Napoleona.
 5. Napoleon - polityk i dyplomata

  Witam! Moim zdaniem największym błędem Napoleona była taktyka spalonej ziemi w kampanii na Rosję. Błąd ten zaważył o losach tysięcy żołnierzy podczas odwrotu. Głód zabijał jak również zniżał prawie do zera morale i tak wyczerpanych przez mróz żołnierzy. Co skutkiem była niewydolność podczas bitew.
 6. Quiz II wojna światowa - edycja 2009

  Mój błąd. Najlepiej zgonić na upał.
 7. Quiz II wojna światowa - edycja 2009

  Do Dywizji 20 i 21
 8. W Mezopotamii lekarze byli określani jako zwykli ludzie. Przynajmniej tak mówi prawo Hammurabiego.
 9. Udział innych nacji w tłumieniu PW

  Chodziło mi o to że nie koniecznie Ukraińcy pomagali Niemcom.
 10. Udział innych nacji w tłumieniu PW

  Co do narodowości ukraińskiej to ostatnio czytałem książkę. W której było opisane jak ukraińska partyzantka pomaga polskiej. Janusz Gmitruk "Skazani na zagładę" tam jest wszystko wyjaśnione.
 11. Zbiór źródeł

  Równierz mam wiele osób w rodzinie którzy pamientaja II Wojnę Światową. Spróbuję z każdym z nich porozmawiać i coś z tego napisać.
 12. Ainowie

  Japończycy jak i równierz Mongolowie i Koreańczycy pochodzą z Azji Środkowej. Japończycy są mocno powiązani z Mongołami i Koreańczykami nawet andropolodzy dzielą ich na dwa typy: krępy, m a l a j s k o– m o n g o l s k i i wysmukły, o delikatniejszych rysach twarzy, m a n d ż u– k o r e a ń s k i.
 13. Quiz II wojna światowa - edycja 2009

  14 czerwca 1944 r. polski niszczyciel ORP Piorun oraz brytyjski HMS Ashanti zaatakowały zespół trałowców z 24 flotylli w pobliżu Jersey.
 14. Żony Piastów

  To nie nowość. Każde małżeństwo nie licząc Zygmunta Augusta było zawierane dla korzyści królestwa lub rodu.
 15. Żony Piastów

  Jeszcze Rzepka żona Piasta
×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.