Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
intervojager

Traktat lizboński, czyli utrata suwerenności przez Polskę

Rekomendowane odpowiedzi

Tych w Brukseli też?

Telefonia Voip odejdzie do historii? Przepustowość łącz ograniczona(usprawni to retencję danych)? Inspekcja pakietów(informacje przez internet są przesyłane w pakietach)? A gdzie artykuł 7 Europejskiej Karty praw Podstawowych(retencja danych stosowana też w Polsce jest jej zaprzeczeniem)?

http://media2.pl/telekomunikacja/71350-ue-...internetem.html

Znalazłem swego czasu mapkę na wykopie.pl przedstawiającą dotacje dla rybołówstwa morskiego. W Polsce są dostępne tylko środki na złomowanie kutrów. Natomiast w pozostałych krajach UE dopłaca się też do budowy kutrów, ale nie w Polsce. Nie wiele ma to wspólnego z wolnym rynkiem. Ta firma jest konkurencyjna, która dostaje dotacje unijne w przeciwieństwie do tej, która takich dotacji nie otrzyma.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Kolega intervojager napisał:

Inspekcja pakietów(informacje przez internet są przesyłane w pakietach)?

Tak, uczą o tym już na technologii informacyjnej w gimnazjum.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
FSO   

Witam;

małe pytanie, w kwestii kutrów i Bałtyku - dlaczego owo morze nazywane jest kałużą i dlaczego ta kałuża wygląda tak a nie inaczej w kwestii zasobów i jakości polskiej floty... Po znalezieniu rozwiązania tej kwestii okaże się dlaczego nasze rodzime kutry są złomowane albo "przebranżawiane" na inne kierunki żeglugi...

pozdr

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Znalazłem swego czasu mapkę na wykopie.pl przedstawiającą dotacje dla rybołówstwa morskiego. W Polsce są dostępne tylko środki na złomowanie kutrów. Natomiast w pozostałych krajach UE dopłaca się też do budowy kutrów, ale nie w Polsce. Nie wiele ma to wspólnego z wolnym rynkiem. Ta firma jest konkurencyjna, która dostaje dotacje unijne w przeciwieństwie do tej, która takich dotacji nie otrzyma.

Wykop.pl to kiepskie źródło informacji, zaś:

W Polsce są dostępne tylko środki na złomowanie kutrów

To ewidentna nieprawda.

Przypomnę jeszcze, że sami rybacy twierdzili, że nie chcą korzystać z dotacji...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

I niby co z tego ma wynikać?

Kolega zna dane ile wniosków złożyli rybacy i ile im odrzucono?

Albowiem tam nie podstawowej informacji: powodów takiego rozkładu.

Na wrzesień 2007:

Na politykę strukturalną w sektorze rybołówstwa Polska miała w pierwszej dostępnej po akcesji perspektywie finansowej Unii Europejskiej około około 1 mld zł. Właściwie jeszcze ma, bo beneficjenci nie wykorzystali 65 mln zł i wciąż jeszcze mają szansę m.in. na dotację na modernizację statków i kutrów

Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa trwa jeszcze nabór wniosków o dofinansowanie w ramach 6 działań: 2.2. ?Modernizacja istniejących statków?, 4.1. ?Rybołówstwo przybrzeżne?, 4.2. ?Działania społeczno-ekonomiczne?, 4.3. ?Promocja nowych rynków zbytu na produkty rybne?, 4.4. ,,Działania organizacji obrotu rynkowego??, 4.5. ,,Czasowe zawieszenie działalności??

Ot i po co pisać nieprawdę o braku w Polsce dotacji do modernizacji?

Inną sprawą jest, że rybacy często nie rozumieją na co można przeznaczyć pieniądze i jaki jest cel UE, a tym jest ograniczenie liczby jednostek poławiających.

Jeśli chodzi o kwoty na nowy rok, to polscy rybacy uzyskali to co chcieli:

Na Bałtyku Wschodnim KE zaproponowała podwyższenie limitów połowów o 15 proc. do blisko 59 tys. ton i na taką podwyżkę zgodzili się ministrowie. Dla polskich rybaków przypada z tego najwięcej - blisko 15,6 tys. ton. Natomiast na Bałtyku Zachodnim połowy zwiększą się o 6 proc.

Edytowane przez secesjonista

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś znajdzie w Google wiarygodne informacje w internecie na ten temat z tego roku? Bo nic nie znalazłem, a mam na to bardzo mało czasu.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
FSO   

Witam;

informacje w kwestii tego co i jak Unia dała w konkretnym dziale, powinny być dostępne na stronach odnośnego ministerstwa, lub odnośnych komisji brukselskich. To tak zgodnie z logiką, gdyż przecież te i inne dane powinny być publikowane w miarę na bieżąco.

pozdr

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ciekawy   

Wchodząc na powyższy link możemy przeczytać:

Zdaniem Trybunału suwerenność RP i jej niepodległość w warunkach członkostwa w UE i na zasadach określonych w konstytucji oznaczają potwierdzenie prymatu narodu polskiego do stanowienia o własnym losie. Według sędziów normatywnym wyrazem tej zasady jest konstytucja RP, a w szczególności postanowienia jej preambuły, zgodnie z którą suwerenność Polski wyraża się w nieprzekazywalnych kompetencjach organów władzy państwowej, stanowiąc o tożsamości konstytucyjnej państwa.

I w związku z tą wykładnią TK kol. intervojager może być spokojny o dalszy los PR, a temat proponuję zamknąć :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Sznell arbeit ist szlecht arbeit

To dla czego muszę korzystać z energooszczędnych i szkodliwych dla środowiska żarówek(może tak któryś z europosłów wpadnie do mnie po parować skarpetki przy dwóch takich o mocy 40W?Powodzenia.)? Dlaczego za nim zapalę papierosa, muszę rozejrzeć się, czy nie ma w pobliżu policji? Dlaczego paczka papierosów kosztuje 9zł20gr? dla czego cokolwiek napisze lub gdziekolwiek wejdę w internecie, jest przechowywane w szerszym stopniu niż konieczne do celów "computer forenzis" na serwerach mojego dostawcy internetowego(retencja danych jest niezgodna z artykułem 7 Europejskiej Karty Praw Podstawowych) ? Dlaczego w naszym imieniu UE negocjowała międzynarodowe tajne porozumienie ACTA? Dlaczego Polska nie może samodzielnie zawierać międzynarodowych dotyczących dostaw gazu z Rosji bez zgody UE? Dlaczego normy unijne hamują rozwój działalności gospodarczej w Polsce i Europie? Po co został powołany prezydent UE? Dlaczego w wyniku zmiany prawa muszę przejść z umowy na kartę na umowę na abonament? Dlaczego w ciągu dwóch lat moje opłaty za energię elektryczną zwiększyły się o 100%? Czy członkowie TK istotnie przeanalizowali treść traktatu lizbońskiego, czy tez mamy do czynienie z kolejną wpadką przy interpretacji? Dlaczego prawo unijne w Polsce ma pierwszeństwo przed krajowym? Dlaczego obecny parlament tak się śpieszy ze zmianą konstytucji? Do puki Polska należy do UE, wątek ten powinien być kontynuowany, by każdy mógł podać argumenty "za" i "przeciw", by pozostawić po sobie pewne świadectwo zachodzących zmian politycznych, ekonomicznych i społecznych, w Polsce i w Europie.

P.S. Edytowane 24.11.210 21.32. Powód edycji:błędy ortograficzne.

Edytowane przez intervojager

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego muszę wysłuchiwać głosu osoby broniącej polskiej racji stanu, a nie potrafiącej posługiwać się językiem polskim?

lidzbońskiego?

Kolega słyszał gdzieś o mieście Lidzbona, bo ja - nie?

morze tak któryś z europosłów wpadnie do mnie

Może jak przepłynie to morze bzdur..

Kolega ma problem z rozróżnieniem pomiędzy może a morze?

Dlaczego paczka papierosów kosztuje 9zł20gr?

Chodzi o Czerwone Red-White'y?

A ile kosztują podobne w Europie?

retencja danych jest nie zgodna z artykułem 7 Europejskiej Karty Praw Podstawowych)

Chyba niezgodna, takie błędy to uwypuklam u gimnazjalistów, kolega skończył jakąś szkołę?

Dla czego normy unijne hamują rozwój... Dla czego obecny parlament tak się śpieszy

Kolega szkolił się w jakiejś dziwnej szkole... u nas na ogół używa się formy: dlaczego

Sznell arbeit ist szlecht arbeit

To dla czego muszę korzystać z energooszczędnych i szkodliwych dla środowiska żarówek(morze tak któryś z europosłów wpadnie do mnie po parować skarpetki przy dwóch takich o mocy 40W?Powodzenia.)? Dla czego za nim zapalę papierosa, muszę rozejrzeć się, czy nie ma w pobliżu policji? Dlaczego paczka papierosów kosztuje 9zł20gr? dla czego cokolwiek napisze lub gdziekolwiek wejdę w internecie, jest przechowywane w szerszym stopniu niż konieczne do celów "computer forenzis" na serwerach mojego dostawcy internetowego(retencja danych jest nie zgodna z artykułem 7 Europejskiej Karty Praw Podstawowych) ? Dla czego w naszym imieniu UE negocjowała międzynarodowe tajne porozumienie ACTA? Dla czego Polska nie może samodzielnie zawierać międzynarodowych dotyczących dostaw gazu z Rosji bez zgody UE? Dla czego normy unijne hamują rozwój działalności gospodarczej w Polsce i Europie? Po co został powołany prezydent UE? Dla czego w wyniku zmiany prawa muszę przejść z umowy na kartę na umowę na abonament? Dla czego w ciągu dwóch lat moje opłaty za energię elektryczną zwiększyły się o 100%? Czy członkowie TK istotnie przeanalizowali treść traktatu lidzbońskiego, czy tez mamy do czynienie z kolejną wpadką przy interpretacji? Dla czego prawo unijne w Polsce ma pierwszeństwo przed krajowym? Dla czego obecny parlament tak się śpieszy ze zmianą konstytucji? Do puki Polska należy do UE, wątek ten powinien być kontynuowany, by każdy mógł podać argumenty "za" i "przeciw", by pozostawić po sobie pewne świadectwo zachodzących zmian politycznych, ekonomicznych i społecznych, w Polsce i w Europie.

Edytowane przez secesjonista

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.