Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/

Rekomendowane odpowiedzi

Granat   
Mam nadzieję, że Stalin, Beria, Kalinin i ta cała hołota się smaży w piekle :x

Jesteś chrześcijaninem i źle komuś życzysz O_o ?

Co do Katynia... Ruskie chyba nigdy nie przyznają się do tej masakry... Wiem, że sami powinniśmy się rozliczyć z naszej historii, lecz nikt nie nagłosniał Borow Tucholskich, a Katyń na forum światowym został potępiony. To zachowanie ze strony Rosji, to tak jakby Niemcy powiedzieli " Coo ? My mordowaliśmy żydów ?? W Oświęcimiu !? Nawet nie wiemy co to jest ! "...

Ehh wiele jest rzeczy za które nie dostała Polska zadośćuczynienia po II WŚ i nie zapowiada się na to żeby kiedykolwiek to się zmieniło

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
mch90   
Ruskie chyba nigdy nie przyznają się do tej masakry...

Przyznali się- 13 kwietnia 1990 roku przyznał się Gorbaczow, formalnie przyznał winę Sowietów, jednak publiczne przeprosiny nigdy nie nadeszły. Rok później prezydent Jelcyn wyraził sprzeciw wobec głośnych żądań Polski, aby rosyjski rząd potępił opraców z Katyna, wypłacił odszkodowania rodzinom ofiar i uznał Katyń za ludobójstwo.

To zachowanie ze strony Rosji, to tak jakby Niemcy powiedzieli " Coo ? My mordowaliśmy żydów ?? W Oświęcimiu !? Nawet nie wiemy co to jest ! "...

Gorzej. Sowieci przypisali winę za maskarę w lesie katyńskim Niemcom, zanegowali potężne, szczegółowe i wnikliwe badania Czerwonego Krzyża i ekspertów z krajów neutralnych, jasno przypisujące winę NKWD, sami przeprowadzając pokazowe dochodzenie, pełne błędów, sprzeczności, które wybielało stronę radziecką.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andreas   

Granat-jeśli mój dziadek nie walczył w kampanii wrześniowej-to za co ma ordery ''Polonia Restituta'' oraz Grunwaldu i ''Za udział w kampanii wrześniowej'' i był podporucznikiem?Ty mnie chłopcze nie denerwuj.

Tak, życzę źle tej hołocie-Ty ich jeszcze bronisz?Mordowali Polaków!!!!!!!!!!

Przepraszam za wyrażenie....

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
mch90   
I NIENAWIDZĘ TYCH GNOJÓW!!!!!!!!!!!!!!

Andrea$- publiczne upomnienie. Regulamin jest regulamin i nie wolno go łamać w żadnym wypadku. Mniej emocjonalnie podchodź do dyskusji.

A po drugie- należy odróżnić Sowietów od Rosjan. Ja widzę zasadniczą różnicę, a Ty?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andreas   

Wybacz, mch-publiczne przeprosiny.Zdenerwowałem się trochę, lecz gdy ktoś mi wmawia, że życzę źle mordercom....Widzę różnicę-mówiłem o Sowietach.Chciałbym, żeby w końcu ktoś coś z tym zrobił. :wink:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
mch90   
Chciałbym, żeby w końcu ktoś coś z tym zrobił. :wink:

Rosjanie nigdy nas nie przeproszą a tym bardziej nie wypłacą odszkodowań (to akurat nierealne, w tym mogę oddać im sprawiedliwość). W ich mniemaniu naród rosyjski, cała społeczność radziecka wycierpiała znacznie więcej pod rządami Stalina niż Polacy- a jeszcze do dziś w Rosji żyje mnóstwo ofiar stalinizmu. Rosjanie, dumni ze swojej Wielkiej Wojny Ojczyźnianej, sukcesów Armii Czerwonej, która samodzielnie na froncie wschodnim wyzwoliła pół Europy, uważają ponadto, że polskie okrzyki i żądania umniejszają ich wojenny trud. A co na koniec, Rosjanie nadal winą obarczają Niemców, więc polskie oskarżenia o ludobójstwo przyjmują z oburzeniem..

4 marca 2006 roku ostatecznie, bez rezultatów, zakończyło się z dezycji Rosjan wspólne polsko-rosyjskie śledztwo w sprawie Katynia. Wyrokiem naczelnego prokuratora wojskowego Katyń nie był zbrodnią stalinowską. Do dziś trwa własne śledztwo Polaków, rozpoczęte po fiasku śledztwa w Rosji.

Wg. Allena Paula, ale też Anny M. Cienciały, emerytowanego wykładowcy na Wydziale Historii Rosji i Europy Wschodniej Uniwersytetu w Kansas w Lawrence, Polacy, by ruszyć sprawę do przodu, powinni zrezygnować z żądań na rzecz bardziej realistycznego planu zakładającego poszukiwania informacji, które mogą i powinni udostępnić Rosjanie. Przekazanie Polsce tych informacji mogłoby zamknąć sprawę Katynia.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Granat   
Tak, życzę źle tej hołocie-Ty ich jeszcze bronisz?Mordowali Polaków!!!!!!!!!!

Widzę że nie dokładnie znasz religię którą wyznajesz... Chrześcijaństwo to nie religia odwetu tylko nadstawiania drugiego policzka. I tak, owszem mogę powiedzieć w ich obronie że jednak my też nie jesteśmy święci. My przeprośmy, oni przeproszą... Polska może se krzyczeć, jednak jest niczym w porównaniu z Rosją i trzeba się z tym pogodzić. Najpierw my wykażmy inicjatywę...

A po drugie- należy odróżnić Sowietów od Rosjan. Ja widzę zasadniczą różnicę, a Ty?

A wiesz że ja nie za bardzo ? W Rosji badania opinii publicznej wskazują że Rosjanie są dumni z Putina jak z cara ! Podobna polityka, i to że kraj rośnie w siłę unosi naród rosyjski ( mam nadzieję że my tego też doczekamy ) przez co czują się silniejsi. No i jeszcze panuje przekonanie że na Armię Czerwoną nie było bata, że byli najlepsi itd. Co tu będą jakieś polaczki dziamgać o jakichś tam zbrodniach...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andreas   

Granacie- ja wcale nie uważam, abyśmy mieli im wybaczyć.Sowietom wcale nie chodziło o tych rzekomo zamordowanych jeńców.Co do nich...myślę, że oni sami albo uciekli do Niemiec lub zostali w Polsce, albo powrócili do kraju, gdzie zostali rozstrzelani ''za zdradę''.

Nawet jeśli, to wątpię, by ówczesny kraj polski był w stanie zamordować tych jeńców.W Katyniu, Charkowie i Miednoje pozbyto się inteligencji polskiej- przedstawicieli władz, policjantów, żandarmów, nawet pocztowców i strażaków-poza oficerami.Oni chcieli pozbyć sie Polski na zawsze. ''Głupim narodem łatwo się rządzi''- tak mówili NKWD-ziści.Ja się dziwię-dlaczego nie pozwano Rosjan, aby uznać stalinizm za zbrodniczy system, a NKWD- za organizację przestępczą...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Świetene posunięcie ze strony SatlinA. Wymordowanie elity polskich wojsk. To oni najbardziej Satlinowi zagrażali. Podobnie Hitler . W Krakowie wymordował cały intelekt. To właśnie tacy ludzie byli gotowi do wszcęcia buntuu. Oficerzy podobnie. Z punktu widzenia ZSRR Stalin wykonał bardzo dobry ruch... Wymordował najwyższe intelektualnie i najbardziej wykształcona grupe społeczną w Polscew( oficerzy, intelektualiści).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Dymon   

To było niehonorowe i niepotrzebne. PO co zabijać masowo ludzi. Niestety nigdy nie wiadomo co się pod głowami ludzi kryje. Przecież Hitler został wybrany orzez naród niemiecki. A wracając do tematu Stalin, Lenin itp. komuchy nie powinny wogólę wchodzić na tereny Polski bez ostrzeżenia czy wypowiedzenia wojny. Do tego bez wypowiedzenia tej nieszczęsnej wojny wymordowali elitę W.P. A potem jeszcze nami rządzili. A KAtyń to okropna rzecz, która powinna zostać w pamięci na zawsze. Uważam, że jest to niesprwiedliwe bo rosjanie pływają w kasie a my mamy problemy z podwyżakmi. Czemu tak jest, bo Ruski wyblili Polaków. Katyń obrazuję Stalina, Hitlera i innych ludzi chorych.

Po pierwsze- nazwy nacji piszemy z wielkiej litery. Po drugie, nie życzę sobie stosowanie takich pogardliwych określeń o pejoratywnym wydźwięku: Ruski, komuchy. Mch90

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
To było niehonorowe i niepotrzebne. PO co zabijać masowo ludzi.

Na tej podstawie nie byłoby wojen. Mówisz to z perspektywy Polaka. Ze strony Satlina było to całkiem mądre posunięcie. Popatrz na to ze strony Stalina.

komuchy nie powinny wogólę wchodzić na tereny Polski bez ostrzeżenia czy wypowiedzenia wojny

No właśnie o to chodziło.O to mieliśmy do nich pretensję.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   
Ze strony Satlina było to całkiem mądre posunięcie. Popatrz na to ze strony Stalina.

Tyle że z perspektywy czasu okazało się to błędem. Ok. 15 tys. polskich żołnierzy mogło się przydać w czasie niemieckiego ataku, choćby jako mięso armatnie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tyle że z perspektywy czasu okazało się to błędem.

Nie mówiłem tego z perspektywy czasu. Z perspektywy czasu prawie wszystko było złe. Dziś mamy lepszą technikę, nowe metody walki. Stalin wymordował tych najlepszych. Z jego strony posunięcie było dobre.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Hauer   
Podobnie Hitler . W Krakowie wymordował cały intelekt.
Pragnę zauwązyc tylko, że profesorów z Krakowa zwolniono miedzy innymi po apelach Mussoliniego w ich obronie. Zdaje się,z ę do chwili zwolnienia tylko 2 zginęło w obozie (nie pamiętam w tej chwili). Stalin był zatem o wiele gorszy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gnome   
Pragnę zauwązyc tylko, że profesorów z Krakowa zwolniono miedzy innymi po apelach Mussoliniego w ich obronie. Zdaje się,z ę do chwili zwolnienia tylko 2 zginęło w obozie (nie pamiętam w tej chwili). Stalin był zatem o wiele gorszy.

Zginęło ich bodajże 19 i nie można zapominać, że w czasie tzw. "akcji politycznego oczyszczania gruntu", na terenach wcielonych do Rzeszy do końca 1939 r. zamordowano ok 40 tys. przedstawicieli polskiej elity intelektualnej oraz ludzi którzy byli uważani za wrogów Rzeszy, oraz o jej odpowiedniku w GG tzw. akcji AB w wyniku której życie straciło ok. 3,5 tys. osób. Jak dla mnie nie ma co rozróżniać i Stalin i Hitler byli takimi samymi potworami, tylko, że jeden kierował się swoimi fobiami i uprzedzeniami, a drugi zimną kalkulacją polityczną.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.