Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Irek18

Trakowie to byli Słowianie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

Nie było mnie parę dni, przyszykowałem się na cięzki wysiłek umysłowy, a tu widzę wszyscy nadal radośnie pląsają w orszaku Dionizosa (czy też inszego boga rozrywki ) :);):)

Jeżeli ktoś nie potrafi czegoś zrobić i jeszcze się do tego przyznaje, to co on sobą reprezentuje. Po co komu jego pokora............

........................................................................

Mnie by wystarczyło gdyby ktoś mądry powiedział mi co jest w tych publikacjach.

W skrócie wielkim: Owens (i nie tylko on) uważa, że Dysk z Fajstos może zawierać hymn do minojskiej Bogini Matki.

Gdybyś zapytał normalnie na 99% dostałbyś 10- krotnie obszerniejszą odpowiedź. Gdybyś zapytał uprzejmie i z pokorą właśnie studnia Twojej niewiedzy zostałaby wypełniona po brzegi. Czyli jakby straciłeś trochę prawda?...

A co do Traków to ktoś może wie czy były jakieś badania genetyczne szczątków??

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Prosiłbym by skupić się na przyjemnej (czy nieprzyjemnej?) alternatywie, że jesteśmy od Traków, pozostawiając kwestię dysku na uboczu.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
fodele   

Prosiłbym by skupić się na przyjemnej (czy nieprzyjemnej?) alternatywie, że jesteśmy od Traków, pozostawiając kwestię dysku na uboczu.

Nie zamierzałam podnosić rękawicy ;) Kontynuujcie, proszę, o Trakach, pierścieniu i Słowianach, chętnie poczytam :)

Edytowane przez fodele

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
gregski   
Postaram się to wyjaśnić na przykładzie z naszego języka. Mamy wyraz „konik”. Oznacza on przede wszystkim małego konia. Ale jest też znaczenie „szczególne zamiłowanie do czegoś” – inaczej „hobby”.

Mało tego, Każda tokarka ma konika.

Ale to drobiazg. Ważniejsze jest to co napisałeś:

Problem w tym, że Irek18 usiłuje interpretować tekst sprzed naszej ery w oparciu o współczesną polszczyznę z pewnymi odwołaniami do rosyjskiego i łotewskiego - też współczesnych. Gdyby przejawiał pewne minimum rzetelności, starał by się oprzeć choćby na polszczyźnie Reja, Kochanowskiego, a niechby i Paska. Można sprawdzić, czy używali oni wyrazów "szyld" i "rolować", a jeśli tak, to w jakim znaczeniu.<br style="color: rgb(56, 56, 56); font-size: 13.333333969116211px; line-height: 19.5px;"><br style="color: rgb(56, 56, 56); font-size: 13.333333969116211px; line-height: 19.5px;">Wprawdzie, żeby cokolwiek wykazać, należałoby szukać analogii w staro-cerkiewno-słowiańskim.

Poza tym szukanie analogi w tym ze jakieś słowo brzmi podobnie do innego może doprowadzić do konkluzji, że Brytyjczycy są Słowianami. Wszak wymyślili Radar który swą nazwę wziął od tego, że radzi gdzie płynąć a gdzie nie.

Owszem dworuje sobie ale na nic innego wypociny obywatela Irek18 nie zasługują.

Tak sobie jeszcze myślę, że gdyby Irkowi18 zechciało się ruszyć tyłek i pojechać na wieś, popatrzyć, popytać fachowców (czyli rolników) to by wiedział jaka jest różnica pomiędzy pługiem a radłem.

Po tym powinien udać się do jakiegoś w miarę dobrze zaopatrzonego muzeum etnograficznego i obejrzeć odpowiednie eksponaty i znowu pogadać z fachowcami.

(Taki fachowiec w muzeum to się kustosz nazywa. Wyjaśniam to bo nie wiem, czy Irek18 był w jakimkolwiek muzeum czy też jak podejrzewam całą wiedzę czerpie z Youtube ).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Prosiłbym by skupić się na przyjemnej (czy nieprzyjemnej?) alternatywie, że jesteśmy od Traków, pozostawiając kwestię dysku na uboczu.

Wydawało mi się, że rozważamy koncepcję (raczej przyjemną) o pochodzeniu Traków i Greków od nas- Słowian? :)

Kontynuujcie, proszę, o Trakach, pierścieniu..............

Pierścieniu powiadasz? Pierścieniu... Coż mogę rzec?.. My Precious... ;)

A przyszło mi do głowy czy ktoś słysząc, że gdzieś dzwonią nie pomylił aby Traków ze Scytami? Chodzi mi o tą koncepcę, że Słowianie i Scytowie żyli w symbiozie. Jedni dostarczali "płodów ziemi", drudzy zajmowali się "ochroną. No a Trakowie, Scytowie to dla większości ludzi chyba to samo trochę, więc może nieporozumienie jakieś?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Irek18   

Wydawało mi się, że rozważamy koncepcję (raczej przyjemną) o pochodzeniu Traków i Greków od nas- Słowian? :)

Według mojej koncepcji pierwotnie zamieszkiwali Europę głownie Słowianie i to mówiący mową zbliżoną do archaicznego polskiego i rosyjskiego. Tylko na pograniczu zasięgu ludności słowiańskiej dochodziło do mieszania się z ludnością tubylczą i tworzyły się wszystkie te języki które nazywamy obecnie "indoeuropejskimi"

A przyszło mi do głowy czy ktoś słysząc, że gdzieś dzwonią nie pomylił aby Traków ze Scytami? Chodzi mi o tą koncepcę, że Słowianie i Scytowie żyli w symbiozie. Jedni dostarczali "płodów ziemi", drudzy zajmowali się "ochroną. No a Trakowie, Scytowie to dla większości ludzi chyba to samo trochę, więc może nieporozumienie jakieś?

Scytowie to oczywiście Słowianie. Co do tego nie może być najmniejszych watpliwosci.

Edytowane przez Irek18

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Furiusz   

Czyli nie doczekam się odpowiedzi na moje pytanie, za to kolejną porcję ciekawostek nam tu pan serwuje.

Scytowie to oczywiście Słowianie. Co do tego nie może być najmniejszych watpliwosci.

Jakiś dowód?

A przyszło mi do głowy czy ktoś słysząc, że gdzieś dzwonią nie pomylił aby Traków ze Scytami? Chodzi mi o tą koncepcę, że Słowianie i Scytowie żyli w symbiozie. Jedni dostarczali "płodów ziemi", drudzy zajmowali się "ochroną. No a Trakowie, Scytowie to dla większości ludzi chyba to samo trochę, więc może nieporozumienie jakieś?

Taka koncepcja istniała, popularna zwłaszcza w latach 50 tych ale bazowała na chciejstwie i Herodocie, który wszak nic o Słowianach nie mówi.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
jancet   

Według mojej koncepcji pierwotnie zamieszkiwali Europę głownie Słowianie i to mówiący mową zbliżoną do archaicznego polskiego i rosyjskiego. Tylko na pograniczu zasięgu ludności słowiańskiej dochodziło do mieszania się z ludnością tubylczą i tworzyły się wszystkie te języki które nazywamy obecnie "indoeuropejskimi"

Jeżeli Europę pierwotnie zamieszkiwali Słowianie, to oni byli ludnością tubylczą, zatem o co tu chodzi?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.