Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Jarpen Zigrin

Najlepszy komentator sportowy?

Rekomendowane odpowiedzi

Pancerny   

Tomasz Zimoch jest pracownikiem polskiego radia PR I, i prowadzi program Studio S-13. A że liga nie gra, pan Tomek tez ma wolne...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
bartecki   

Świetnie jest oglądać mecz w tv, a słuchać komentarza radiowego, Tomasz Zimoch i Michał Olszański (spodobał mi się na Euro) są naprawdę rewelacyjni.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Achilles   

Dla mnie najlepszym jest ten najbardziej znany (i mam nadzieję, że lubiany) - Włodzimierz Szaranowicz. Dlaczego akurat ten? Wygląda przyzwoicie, chociaż przy komentowaniu go nie widzimy, ale za to w studiach mamy go dobrze prezentującego się w sferze wyglądu. Nie ulega tak szybko emocjom, jest opanowany, swoją radością (nie u niego zbyt donośną) nie rozprasza słuchaczy i widzów. Jak dla mnie jest idealny. A z drugiej strony: kogo mam uznawać? Większość smętnie opowiada bajeczki na dobranoc, a za to Szpakowski (przez mego ojca nazywany żabim ślypiem xD ) jest za głośny i daje do zrozumienia, że wystarczy np. sytuacja przy bramce przeciwników, a on już podniecony i wniebowzięty. Ale i z tego można się pośmiać. :hihi:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ivosia   

Pamiętam komentarze Jana Ciszewskiego i uważam, że jest (był) niezastąpiony. Choć w dzisiejszych czasach Jego styl mógłby być nieco anachroniczny i dziś nie byłby już Nr1.

Z dawnych czasów podobało mi się jak skoki narciarskie komentuje Jerzy Mrzygłód - nie robił z tej dyscypliny niepotrzebnej sensacji. ;)

Wiem, że bardzo kontrowersyjnym komentatorem był Zdzisław Ambroziak, ale ja uwielbiałem jego sposób komentowania siatkówki i tenisa - RE-WE-LA-CJA 8)

Większość z Was wymienia komentatorów piłkarskich, ale ja wolę piłkę oglądać bez komentarza, a komentatorów jest wielu i to lepszych niż w piłce.

Dla mnie nie do pobicia są wspomniani komentatorzy Eurosportu - Krzysztof "rach ciach ciach" Wyrzykowski i Tomasz Jaroński. To, jaką oni tworzą atmosferę komentując biathlon lub kolarstwo (którego nie cierpię), jest nie do pobicia. Ich komentarz przypomina widzowi, że sport to także forma gry i zabawy zwłaszcza dla widza. Zawsze mnie ciekawi jak oni by się sprawdzili komentując inne dyscypliny.

Poza tym Eurosport potrafi dobierać komentatorów: tenis - Stopa, snooker - Jewtuch i Kruk...

Moje osobiste pytanie: Dlaczego w ES i C+ sport komentowany jest jak sport, a w TVP lub Polsacie jak sprawa życia lub śmierci?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   
Pamiętam komentarze Jana Ciszewskiego i uważam, że jest (był) niezastąpiony. Choć w dzisiejszych czasach Jego styl mógłby być nieco anachroniczny i dziś nie byłby już Nr1.

Zgadzam się w 100%. Dla mnie styl Ciszewskiego wieje nudą.

Ostatni mundial wyraźnie pokazał, że Szpakowski (przynajmniej w TVP) nie ma sobie równych - Iwański mistrz statystyk, Jońca w stylu niemiecko-czeskim (problemy z wymową, wysławianiem się, o relacjonowaniu wydarzeń boiskowych nie wspominając - no sorry, ale jedno słowo "Szansaaaa!!!!!" jako komentarz do akcji Robbena ze Słowacją albo jakiejkolwiek innej + półminutowe milczenie serwowane co 5 minut to IMHO za mało, obecnie zdecydowanie najgorszy komentator w Polsce, nawet pan od skoków w Eurosporcie jest ciekawszy), nijacy Jasina i Zawadzki.

Ostatnio staram się oglądać mecze tylko z arabskim albo hiszpańskim komentarzem. Ci panowie nawet z mało znaczącej, choćby honorowej bramki potrafią zrobić ogromne widowisko i gol stulecia. A już szczytem marzeń jest trafienie na RAC1, oczywiście w przypadku meczów Barcelony:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Martinus   

Mój typ to naturalnie redaktorzy Jaroński i Wyrzykowski komentujący Biathlon oraz Kolarstwo na Eurosporcie.Wielki profesjonalizm zawsze w pełni przygotowani do swojej pracy.Nawet 2,5 godzinną relację z płaskiego etapu na którym nic specjalnego się nie dzieje potrafią swoim komentarzem urozmaicić.

Zimoch ma swój specyficzny styl.Jednym odpowiada innym zapewne mniej.Na pewno mecz Widzewa z Broendby z jego komentarzem przeszedł do historii :)

Ja z komentatorów piłkarskich miałem sentyment do Jacka Banasikowskiego.Niestety ostatnio został bardzo mocno "zakurzony"

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   
Mój typ to naturalnie redaktorzy Jaroński i Wyrzykowski komentujący Biathlon oraz Kolarstwo na Eurosporcie.Wielki profesjonalizm zawsze w pełni przygotowani do swojej pracy.Nawet 2,5 godzinną relację z płaskiego etapu na którym nic specjalnego się nie dzieje potrafią swoim komentarzem urozmaicić.

W końcu trafiłem na kogoś, kto podziela moje zdanie w tej sprawie :) Jeśli chodzi natomiast o zagraniczny komentarz, o czym wspomniał Tofik, to osobiście uwielbiam oglądać ligę angielską z ich rodzimym komentarzem. Potrafią zbudować atmosferę, podać jakieś ciekawostki, ocenić odpowiednio sytuację. Hiszpański i włoski komentarz jakoś nie robią na mnie większego wrażenia, za to wszelkie chińskie, koreańskie... potrafią zirytować w pewnym momencie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.