Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
redbaron

Quiz I wojna światowa - edycja 2009

Rekomendowane odpowiedzi

redbaron   
a/ uznać odpowiedź? Została w sumie podana już po upłynięciu terminu.

b/ komu uznać odpowiedź? :D

Pozdrawiam

W obydwu przypadkach decydujesz Ty. W razie czego możesz przez PW skonsultować się z Andreasem jest moderatorem działu I wojna światowa i nie uczestniczył w odpowiadaniu na Twoje pytanie. Ewentualnie możesz przez PW napisać do Administratora

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Panc   
(...) Tylko, czy:

a/ uznać odpowiedź? Została w sumie podana już po upłynięciu terminu.

b/ komu uznać odpowiedź? ;)

a-myślę , że można uznać, pytanie nie było typu: po wodzie pływa i kaczka sie nazywa. Mam wrażenie, ze redbaron, podobnie jak ja nie miał zbyt wiele czasu, a nikt inny sie nie pokusił.

b- oczywiscie , ze redbaron właczyłem sie tylko po to, zeby sam sie nie męczył.

Dzięki za pomoc :D Ale to i tak Qrak decyduje

Kompania MG wchodziła w skład pułku, nie batalionu.

Dziś zajrzałem wreszcie do ksiag - faktycznie zmobilizowano łącznie 307 kompanii ckm a liczba ckm-ów w sierpniu nie przekraczała 2000. Dzięki za sprostowanie

pozdr

W 1914 r. tak, pod koniec wojny bya na szczeblu batalionu z tego, co pamiętam. Na bank zaś było tak w okresie międzywojennym

Wpisy na czerwono - redbaron :P

Edytowane przez redbaron

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Panc   

Dzięki qrak , aczkolwiek nie spodziewałem się Twego wyboru .( Bardzo interesująca okazała sie część "po" :P )

pozdr

Jaki okręt liniowy I WS przetrwał najdłużej (ostatni poszedł na złom) ?

Edytowane przez redbaron
1 punkt //redbaron

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
redbaron   

Bardzo ciekawe pytanie :P

Stawiam na USS Mississippi, zezłomowany w 1956 r. zaś USS Texas (pochodzi jeszcze sprzed I wojny swiatowej), został zamieniony w muzeum.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Rhetor   

Ależ będzie to rzecz jasna "Goeben", czy tam "Sultan Yavuz", którego złomowano gdzieś w początku lat siedemdziesiątych. I to zdaje się w Hamburgu. Nie wiem nawet, czy ktoś na serio próbował go ocalić.

Na sieci jest gdzieś takia fajna fotka z 1946 roku, przedstawiająca zakotwiczone w Bosforze stareńkiego "Yavuza" i USS "Missouri", czyli mały przekrój historii drednotów :P.

EDIT: znalazłem fotkę:

http://www.navsource.org/archives/01/016330c.jpg

Edytowane przez Rhetor

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Panc   

F-zapomnialem o USS Texas,niemniej chodzilo mi o ostatni poszedł na złom). Stal sobie przez lata z jednym marynarzem i kotem na pokladzie.Twoje pytanie Rhetor

pozdr

Edytowane przez Panc

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Rhetor   

Pytanie dość proste - jak się nazywał przedstawiciel niemieckiej kwatery głównej przy austro-węgierskim Armee-Oberkommando?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
redbaron   

Będzie łatwe, nie chce mi się za bardzo kombinować :P

Jak się nazywali trzej niemieccy oficerowie, którzy szturmowali Fort Douaumont. Którego z nich nie doceniono, a którego niesłusznie nazwano zdobywcą?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
redbaron   

Uznam, choć Kunze nie był oficerem. Chodziło o:

- Hermann Haupt

- Cord von Brandis

- Eugen Radtke

Tak, Radtke był niedoceniony, a Brandis przeceniony. Łyzio - zadajesz!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Właśnie się obawiałem tego Kunzego, no ale jednak brał udział w zdobywaniu twierdzy. Pomyślałem sobie,że może później został awansowany, ale dobrze wiedzieć jak było naprawdę. Chwała zajęciom z I wojny,swoją drogą zajęcie tegoż fortu to ciekawa sprawa. Nie wiem czy to łatwe czy trudne, ale coś z mojej strefy zainteresowań. Proszę podać nazwisko i imię dowódcy japońskiego odpowiedzialnego za oblężenie Cingtao

Edytowane przez redbaron
1 Punkt //redbaron

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.