Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
redbaron

Quiz I wojna światowa - edycja 2009

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra, dosyć. Tylko 6 dni minęło od zadania pytania, nagnę zasady, ale trudno. W tym pytaniu podpowiedzieć tak, żeby nie podać odpowiedzi właściwie się nie da. Najwyżej dajcie mi warna, że naginam zasady, quiz znów stanął i mam tego powoli dosyć. Czy moje pytania naprawdę są takie trudne?

Podaję odpowiedź: Strzelcy Oceaniczni to tubylce z niemieckich koloni na Pacyfiku zagarnięci przez Japończyków i wysłani do Europy za pośrednictwem Francuzów. Jako że prawie niewyszkoleni służyli właściwie tylko na tyłach, na terenie Francji i oczywiście we francuskiej armii

Nowe pytanie, ostatnie moje w tym quzie:

W jakim rodzaju sił zbrojnych służył Manfred von Richthoffen, zanim przeniósł się do lotnictwa?

Edytowane przez Iwan Iwanowski

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
redbaron   

Służył w 2 szwadronie 1 Pułku Ułanów w Miliczu - czyli w kawalerii ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Służył w 2 szwadronie 1 Pułku Ułanów w Miliczu - czyli w kawalerii

No wreszcie! Dobra odpowiedź, wyszczałaby nawet sama kawaleria. Ja się już z quizu oficjalnie wycofuję. W każdym razie pytanie Twoje, redbaron!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
redbaron   

Będzie proste - tak mi się przynajmniej wydaje ;)

Po czym można poznać, że niemiecki hełm z początku wojny ["Pickelhaubę" mam na myśli] należał do artylerzysty, a nie np. piechura?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Że (część) oddziały artylerii miała owe hełmby bez wystającego kolca u góry?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie dokończyć odpowiedź w takim razie: zamiast kolca była zaokrąglona, wygładzona kulka.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
redbaron   

Daliście mi do myślenia, ale ostatecznie zdecydowałem się uznać NRohirrima. Zatem w Twoje ręce!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

W lutym 1916 roku Niemcy zdobyli ważną twierdzę, bez poniesienia strat śmiertelnych wśród żołnierzy oraz bez wystrzałów karabinowych. Jak nazywał się ten fort i jakie straty ponieśli Francuzi przy kontrataku, i w którym roku oraz miesiącu miało miejsce jego odbicie?

Edytowane przez NRohirrim

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się. Straty Francuzów ok. 100 000 oraz przy wystrzeleniu ok. 790 000 pocisków przez nich.

Tylko taka mała uwaga. Z tego co wiem, to 100 000 Francuzi stracili w okresie od 16 lipca do 31 XII na całym pasie 2 Armii. W okresie 21-24 X 1916 r. było to 1511 ludzi, a 11-15 XII 2513. Nieco inaczej wygląda sprawa majowego - nieudanego kontrataku na fort - w dniach 21-25 V 1916 r. straty 2 Armii sięgnęły 20 666 żołnierzy //redbaron

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

100 tys. to Francuzi stracili w ogóle w walkach w tym rejonie podczas całej bitwy pod Verdun. Ewentualnie we wszystkich próbach odzyskania Douaumont i przyległych obszarów podejmowanych od wiosny do końca roku. Na pewno jednak nie w jednym kontrataku i na pewno nie w październiku 1916 r. To byłoby po prostu - nawet jak na standardy I w św - niemożliwe.

Edytowane przez Krzysztof M.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Chodzi w każdym razie o to, że Niemcy zdobyli bez strat to co kosztowało Francuzów tysiące, dziesiątki tysięcy strat osobowych. Chociaż to była ich twierdza.

Edytowane przez NRohirrim

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
redbaron   

Kwestia strat jest zatem wyjaśniona i proszę do niej nie wracać, gdyż będzie to złamaniem regulaminu quizu. Qrak czekamy na Twoje pytanie!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.