Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
gregski

Technika wędkarska którą preferujecie

Rekomendowane odpowiedzi

gregski   

W tym roku trzy razy wyprawiłem się ze spinningiem nad wodę, ale Świata nie zadziwiłem. Kilka niewymiarowych szczupaczków i tylko jeden miał prawie 60 cm.

Nędza!

Ale połazić było warto!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ciekawy   
A co do łowienia to jest taki fajny sposób.

Bierze się jakiś baniaczek, mocuje do tego kawałek żyłki z haczykiem, przynęta i puszcza na wodę, najlepiej kilka takich zestawów a potem tylko zbiera to, co się złowiło, niezbędna jest łódka. W Amazonii i na Paranie połów jest gwarantowany, (choć sposób jest zakazany, nie da się odnaleźć wszystkich zestawów) u nas nie próbowałem. Natomiast tam wszystkie „spławiki” rozpływają się gwałtownie w momencie wrzucenia ich do wody

Ja się z taką techniką zetknąłem na przywiślanych kałach k/ Annopola ... były to zwykłe 1,5 l butelki plastykowe, z przymocowanymi przyponami, i z żywcem, patent tubylców ... na wieczór pływając "krypą" je rozwożą, rankiem - wydobywają ...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Ja się z taką techniką zetknąłem na przywiślanych kałach k/ Annopola ...

A kiedyś część mieszkańców tej szacownej miejscowości wyemigrowała a z nimi do Ameryki Południowej zawędrował oryginalny sposób połowu ryb. ;) ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tomasz N   

Capricornus napisał:

A kiedyś część mieszkańców tej szacownej miejscowości wyemigrowała a z nimi do Ameryki Południowej zawędrował oryginalny sposób połowu ryb.

Chyba jednak nie stąd, bo Indianie południowoamerykańscy używają długiej żyłki.

A ja dzisiaj łowiłem rybki sitkiem kuchennym (żona nie widziała).

Edytowane przez Tomasz N

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Chyba jednak nie stąd, bo Indianie południowoamerykańscy używają długiej żyłki.

Ale to nie Indianie w ten sposób łowią ryby tylko biali sposób mógł więc przywędrować do Ameryki właśnie z tej miejscowości nad Wisłą.

A ja dzisiaj łowiłem rybki sitkiem kuchennym

Na obiad?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ciekawy   
Ale to nie Indianie w ten sposób łowią ryby tylko biali sposób mógł więc przywędrować do Ameryki właśnie z tej miejscowości nad Wisłą.

Tak. Niewątpliwie. Z Kosina pod Annopolem nad Orinokio :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tomasz N   

Zaraz obiad. Poprawiałem im standardy przestrzeni życiowej. Ale emocje były większe niż nad Orinoko ( i pod Annopolem).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tak. Niewątpliwie. Z Kosina pod Annopolem nad Orinokio :)

Wszystko jest możliwe.

Nie Orinoko tylko Parana i Amazonka.

Jesteś blisko, możesz to zbadać, zajrzyj do archiwum parafialnego czy ktoś stamtąd nie wyemigrował do Brazylii.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ciekawy   

W niedzielę wybrałem się do gm. Wilków (tak - ten Wilków, słynny z TV, którego zalała dwukrotnie Wisła). Zwiedzałem godpodarstwa, gdzie woda zalała domy az do I piętra. Ludzie po raz drugi od ub. roku remontują domy - aż żal patrzeć ... Gościnny tubylec zaprowadził mnie na jedną z odnóg Wisły, gdzie udało mi się złapać na spinning okonia, a na kukurydzę - wzdręgę (czy jak chcą niektórzy: krasnopiórę). Przy okazji dowiedziałem się (czego to się człek nie nasłucha w życiu), o zastosowaniu w połowie ryb (a raczej: w kłusowaniu)... prezerwatyw :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Reka raki w pobliskim stawku.Bywa ze do setki w szybkim czasie,trzeba tylko wiedziec gdzie sie chowaja,albo wczesniej zanecic jakimis ochlapami.

Potem gotujemy,obieramy ogonki i lekko szyjki podduszamy na patelni w dobrej oliwie,z czosnkiem i malymi ostrymi papryczkami.Roboty od groma,ale do piwka zakaska przepyszna.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Smardz   

W niedzielę wybrałem się do gm. Wilków (tak - ten Wilków, słynny z TV, którego zalała dwukrotnie Wisła). Zwiedzałem godpodarstwa, gdzie woda zalała domy az do I piętra. Ludzie po raz drugi od ub. roku remontują domy - aż żal patrzeć ... Gościnny tubylec zaprowadził mnie na jedną z odnóg Wisły, gdzie udało mi się złapać na spinning okonia, a na kukurydzę - wzdręgę (czy jak chcą niektórzy: krasnopiórę). Przy okazji dowiedziałem się (czego to się człek nie nasłucha w życiu), o zastosowaniu w połowie ryb (a raczej: w kłusowaniu)... prezerwatyw :)

Ło, a propos gminy powodziowej, napisałem z nakazu projekt finansowany przez UE. Napisałem dla pobliskiej gminy Kazimierz Dolny. A że gmina powodziowa, to za samą powódź dodają w ocenie 20 pkt. Nie wiem, kiedy będą wyniki.

Taki offtop;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.