Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/

Rekomendowane odpowiedzi

Albinos   

Dlaczego w takim razie decyzji Orbisu nie ogłosiłeś mianem hipokryzji? Jest jakaś różnica między jednym a drugim?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Bo z Orbisem tutaj mam wątpliwości, czy Orbis się ogłosił medialnie, czy media o tym poinformowały jak się dowiedziały. TVN24 nie używał nazwy hotelu, w internecie przeczytałem jaki to hotel i jaka sieć.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
FSO   

Witam;

padło stwierdzeni - czy dlatego że jest to wiksza koncentracja ofiar i powinna paść odpowiedź tak dokladnie i dlatego tak. Poza tym - wypadków jest wiele a jeden zabity i trzech rannych nikogo nie dziwi. Na niusa nadaje się taki gdzie ginie kilku [powiedzmy prawie dziesięć osób], kilkanascie zostaje rannych, wiele aut rozbitych albo spalony most w który wbił się autobus... a to że Kowalki jechal "na gazie" potrącił Nowaka - żadna nowina.

Ogłaszanie żałoby narodowej - to także ta sama śpiewka, pilnowanie śledztwa, pociągnięcie winnych i co tam jeszcze można wymyślić. Polityk pokazuje że ma ludzką twarz, że cierpi [w gazetach] że ma wielkie serce [w radiu], że partia przekaże 30 tys [a ma dostacji kilkadziesiąt milionów]. Ktoś to nazwał piar - public relations, czyli to co sprawia że "typowy" czlowiek będzie mógł powiedzieć "słusznie zrobiono, ktoś się nimi zaopiekował" i in. tego typu frazesy.

Tak przy okazji: wystarczy spojrzeć jak potraktowano słowa Cimoszewicza [bodajże] wygłoszone w czasie wielkiej powiedzi w '97 r. o wyplacie odszkodowania tylko tym którzy się ubezpieczyli... Potraktowano osobę która powiedziała prawdę, jakby złamał wieloletnie tabu pod tytułem: "przyroda zesłała powódź - państwa da za szkody przezeń wyrządzone, a ja i tak się nie ubezpieczę".

pozdr

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Ta wypowiedz Cimoszewicza jest zmanipulowana, on potem dodał, że oczywiście państwo postara się pomóc wszystkim. Tego media już nie chciały pokazywać.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Granat   

Ech... Co też się w tym kraju dzieje. Oby do koryta ! Prezydent wydziwia, oburza się, organizuję żałobę narodową ( BTW. We Włoszech w wyniku trzęsienia ziemi zostało zrównane z ziemią miasto. Calusieńkie. Żałoba to chyba 1 dzień... )

No i to echo... Teraz nagle sprawdzają wszystkie budynki socjalne. Tak jak po zawaleniu się wystawy w Katowicach śnieg zrzucali z dachów. Dopóki tacy administratorowie są jacy są, zawsze się może zdarzyć jakieś nieszczęście.

Politycy dużo gadają. Zobaczymy jak wiele zrobią. Sprawa przycichnie po kilku dniach i tyle słyszeliśmy o Kamieniu Pomorskim... Lepiej zamiast wywieszania flagi na żałobę, pomodlić się za ofiary i ich rodziny.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
gregski   
Ta wypowiedz Cimoszewicza jest zmanipulowana, on potem dodał, że oczywiście państwo postara się pomóc wszystkim. Tego media już nie chciały pokazywać.

No popatrz! A ja myślałem, że raz coś mądrego powiedział.

Może ktoś z prawników minie oświeci, czy taka pomoc państwowa jest zgodna z konstytucją, która chyba coś mówi o równym dostępie do "tego i owego". W końcu nie słyszałem żeby Premier przyznawał jakieś ekstra bonusy komuś, komu spalił się domek jednorodzinny

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Granat   

Właśnie chciałem to dodać. Martin chyba podziela nasze poglądy ( a przynajmniej mój )

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

W mojej opinii też trochę przesadzają z obwoływaniem co kolejnych żałób narodowych. Tym bardziej, że nie wygłasza się żałób nad tym ile osób rocznie ginie np. w pożarach. To jest żałoba też przecież.

Można by się zastanowić np. nad żałobami powiatowymi, gminnymi, a nie od razu ogólnopolskimi.

A tego, że ogłoszono żałobą narodową po wybuchu bomb w Londynie to zupełnie już nie jestem w stanie zrozumieć.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.