Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
dzionga

Euro w Polsce

Jesteście za wejściem Polski do strefy Euro?  

32 użytkowników zagłosowało

  1. 1.

    • Tak
      7
    • Nie
      17
    • Nie mam zdania
      0


Rekomendowane odpowiedzi

pan k   

Krajach które mają Euro planowane jest prowadzenie euro podatku i każdy kraj będzie musiał podnieść wieku emerytalny do 67 lat dla obu płci. Ten podatek będzie taki sam każdym kraju. Dla obywateli Polski oznacza to spory wzrost podatków. UE łatwiej będzie narzucić ateizm i promocje różnych zboczeń. UE sponsoruje różne organizacje promujące aborcje i te organizacje maja zadanie liberalizacje prawa aborcyjnego. Zmusza kraje UE do przyjmowania imigrantów i każdemu krajowi każe przyjmować odpowiednią liczbę imigrantów. UE wydała kalendarz dla gimnazjalistów i były tam święta wszystkich religii oprócz Chrześcijaństwa np 24 Grudnia nie było żadnego święta i zostało puste miejsce.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
FSO   

Witam;

pan k: aborcja jest prawem każdej kobiety, a to że ty w nią nie wierzysz, nie uznajesz nie oznacza, że trzeba tego z punktu zakazać. Podobnie jak ateizmu. i paru innych rzeczy. Wiem emerytalny - i jego wydłużenie wiąże się ze wzrostem długości życia i tego jak i w jaki sposób obliczane są emerytury. Gdybyś ty sam i osobiście na nią sobie odkładał, to mógłbyś iść i w wieku 40 lat, tylko być dostawał 300 złotych czy 200 EUR i nikogo by to nie interesowało.

pozdr

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Nieprawda.

Potraca mi sie na ZUS kilkaset euro miesiecznie,nie mam do splacania kredytow wiec jestem w stanie odkladac z pensji do banku kolejne kilkaset.Daje to w miesiacu jakies 1200 euro.Teraz przeliczmy to na ilosc przepracowanych lat + procenty.Po trzydziestu latach pracy dysponuje wiec kapitalem,wysokosci prawie 500.000 euro,ktory zapewnia mi krolewska emeryture.Chetnie sie owej przymusowej "opieki socjalnej" zrzekne i zapewniam,ze na tym o wiele lepiej wyjde.

Edytowane przez Mariusz 70

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
FSO   

Witam;

mariusz70: nie wiem jakie są stawki i przeliczniki na obowiązkowe ubezpieczenia w Hipszanii, lecz w Polsce, wygląda to tak, że aktualnie wiele osób ma problem, i my jako społeczeństwo też poniekąd. Ludzie chcą pracować jak najkrócej - średnie odchodzenia na emeryturę jest chyba jedna z najniższych i kształtuje się grubo poniżej 60 r.ż., lecz żądają emerytury takiej jakby odchodzili wiele lat później. Nie potrafią zrozumieć, lub zaakceptować tego, że najwięcej zyskuje się pracując między 60 a 67 r. ż. [czy 65.. w zależności od tzw. wieku emerytalnego]

pozdr

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Ja bym proponował kolego FSO jednak sprawdzić dane zanim się coś napisze, żadne zatem:

"grubo poniżej 60"

Na ten przykład jeśli chodzi o mężczyzn w 2009:

Luksemburg 57.3

Austria 58.9

Belgia 59.1

Francja 59.1

Rep. Słowacka 59.9

Węgry 60.0

Malta 60.5

Włochy 61.1

Polska 61.7

Finlandia 61.8

Niemcy 61.8

Hiszpania 61.8

Grecja 61.9

Czechy 62.0

Słowenia 62.0

Litwa 62.0

Holandia 62.1

Turcja 62.8

Irlandia 63.3

Kanada 63.4

Łotwa 63.7

Bułgaria 64.2

Wielka Brytania 64.3

Dania 64.4

Norwegia 64.7

Australia 64.8

USA 65.5

Szwajcaria 65.7

Szwecja 66.0

Estonia 66.2

Chile 66.9

Portugalia 67.0

Cypr 67.0

Nowa Zelandia 67.1

Izrael 67.4

Rumunia 68.4

Islandia 69.7

Japonia 69.7

Korea 70.3

Meksyk 72.2

Edytowane przez secesjonista

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

To ja gwoli scislosci tylko dodam,ze w Hiszpanii ustawa partii socjal-robotniczej z tegoz roku pracowac bedziemy do 68-go roku zycia,skladki placic wieksze,a emerytury odbierac mniejsze.Jakos nie potrafie sobie wyobrazic budowlanca czy drogowca w tym wieku,zwlaszcza w goracym klimacie.

Co do samego wprowadzenia euro w Polsce,to glos na NIE oczywiscie.

W dniu wprowadzenia euro wszystko zdrozalo automatycznie o ok.10%.I nie bylo to wynikiem jakis masonsko-bankowych spiskow czy ekonomicznych misteriow.Po prostu zwykla ludzka tendencja do zaokraglania cen i ulatwiania sobie zycia.A ze tracic nikt nie lubi zaokragla sie w gore.Podam prosty przyklad,a nie tabele statystyczne.

Butelka piwa w barze(0.33 l)kosztowala 150 peset,a skoro 1 euro wynosilo peset 166 cene momentalnie zaokraglono do 1 euro,czyli podwyzka wyniosla tylko w tym wypadku 16 peset(11%).

Jeszcze wyrazniej te tendencje mozna bylo zaobserwowac we wszelkiej marki automatach.Kawe mozna bylo nabyc za monete o nominale 100 peset,a z dnia na dzien zamieniono ja na taka o wartosci 1 euro(66%). :angry:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Glasisch   

Ekonomistą nie jestem, ale rezygnacja z własnej narodowej waluty, podobnie jak przystąpienie do "Eurokołchozu" to oznaka utraty niezależności. Nie dla Euro (Dania, Norwegia i Wlk. Brytania wiedziały co czynią), gdyż to oznacza dalszą pauperyzację tego i tak biednego społeczeństwa, oprócz nielicznym oczywiście, którym wylansowana przez pewnego półanalfabetę, ale mędrca Europy, ten nareszcie wolny kraj się podoba.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Pytanie: gdzie by była obecna Grecja - gdyby nie pomoc uczestników strefy euro?

I zaraz nasuwa się kontr-pytanie: czemu mamy płacić na jakiś kraj, który roztrwonił swe zasoby i fałszował statystyki?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Wspólna waluta wzbudza w wielu Polakach nadzieje ale też obawy. Niektórzy specjaliści uspakajają, zapowiadają nam pozytywne następstwa - chociaż wspominają też o negatywnych. Za pozytywy uważają wykluczenie ryzyka nagłego wzmocnienia lub osłabienia złotego [wobec euro] co zwiększa pewność wymiany handlowej wewnątrz strefy euro [eksport i import]. Nie trzeba wymieniać walut i płacić za to bankom. Nastąpi większa przejrzystość kosztów i cen, oraz redukcja marż bankowych co może zwiększyć konkurencyjność polskiego rynku kapitałowego. Należy oczekiwać wzrostu podaży pracy i spadku bezrobocia.

Nieuniknionym, negatywnym skutkiem będzie wzrost inflacji oraz [ o czym pisze Kolega Mariusz70] efekt spekulacyjnego zaokrąglania cen w górę. Negatywne skutki w pierwszych latach po wejściu do UGW dadzą się najbardziej odczuć przeciętnemu Kowalskiemu. Efekt negatywnego odbioru przez społeczeństwo wprowadzenia euro, da się zmniejszyć jedynie przez przesunięcie w czasie /opóźnienie jego wprowadzenia - co zmniejszy [ jak uważają niektórzy/inni specjaliści] skalę negatywnych skutków.

Pozdrawiam :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
FSO   

Witam;

secesjonista: wiek emerytalny dla facetów to 65 lat... czyli przechodzą grubo poniżej, kobiety - będą pewnie ok 56 - 57 r. życia, średnia dla obu płci - poniżej 60.

Mariusz70: bo proszę ciebie efekt takiego a nie innego działania lewicowej koalicji jest spowodowany tym, że wcześniej narobiono uprawnień, wydawano kasę z budżetu. Poza tym na emeryturę będzie szedł tzw. wyż powojenny [u was nieco wcześniejszy]. Wydatki z budżetu [dla każdego coś miłego oznaczają problemy] - czyli jedynym wyjściem przesunięcia wieku emerytalnego, cięcia w wydatkach. Ten rząd ponosi skutki.

W kwestii zmiany waluty - i tak i nie. W Polsce niedawno zmieniono stawki VAT - o 1% wzwyż. Ja jestem producentem czegoś tam , kupuję surowce - i sprzedaję. W zasadzie prócz jednej rzeczy każda poszła do góry o więcej niż o VAT. Prosty powód - podwyższali i mnie. Wedle mojej opinii i znajomości mojej części rynku - takie sytuacje są wykorzystywane do tego by odbić sobie zabawę p.t. "u nas ceny producenta", "u nas najtaniej", czasem kary nakładane przez urzędy ochrony konkurencji czy konsumenta.

Glesisch: na braku euro - ja tracę. Wiele cen mam przeliczanych z Euro na nasze. Cena u handlarza sprzedawcy jest stała - wyrażona w Euro, wartość w złotówkach - wedle kursu banku z danego dnia... Ja tam do waluty przywiązany nie jestem.

pozdr

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Kolego FSO ja nie mam problemów z pamięcią:

Witam;

(...) średnie odchodzenia na emeryturę jest chyba jedna z najniższych i kształtuje się grubo poniżej 60 r.ż.

(...)

pozdr

i

Witam;

secesjonista: wiek emerytalny dla facetów to 65 lat... czyli przechodzą grubo poniżej

(...)

pozdr

To są zupełnie różne zdania, więc proszę nie przeinaczać potem wydźwięku mej odpowiedzi.

Albo pisze się o wieku 60 lat albo 65, nie ma tu równości, a ja udowodniłem że kolega FSO co do mężczyzn myli się.

Nawet średnie przechodzenie nie jest "grubo" poniżej, wystarczy sprawdzić odpowiednie dane KE.

kobiety - będą pewnie ok 56 - 57 r. życia

Pewne to jednak nie jest, odpowiednia wielkość to - 58,5.

Glesisch: na braku euro - ja tracę. Wiele cen mam przeliczanych z Euro na nasze.

To ma być argument za euro? :mellow:

Ktoś inny na tym samym mechanizmie zyskuje.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
FSO   

Witam;

secesjonista: tak czy inaczej jest to wielkość poniżej i to sporo - nominalnego wieku emerytalnego... Do tego całe grupy zawodowe odchodzą na wcześniejszą emeryturę, potem "dorabiając".

Taaak zyskują: banki...

pozdr

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Glasisch   

Glasisch: na braku euro - ja tracę. Wiele cen mam przeliczanych z Euro na nasze. Cena u handlarza sprzedawcy jest stała - wyrażona w Euro, wartość w złotówkach - wedle kursu banku z danego dnia... Ja tam do waluty przywiązany nie jestem.

pozdr

ten cały grajdoł tutaj stracił 01.05.2004 - a kto zyskał, popatrz na półanalfabetę, ale mędrca Europy i jego kolesiów,

ci zyskali, zwykły człowiek nic, a jaka tania wymówka za każdym razem, "bo tak nam każe Bruksela", to się pytam, czy PL to jeszcze niezależne państwo, chyba nie, bo jak już mamy ten EUROKOŁCHOZ to chyba już nie, a państwo, które wyrzeka się swojej waluty też je traci. Popatrz na GB, mają swoje funty, Norwegia i Dania, również, czyli można było nie przystąpić i co mądrzejsze narody to uczyniły, a z Eire jak było, najpierw im pokazała serdeczny palec i zmusili do powtórzenia i dopiero za drugim razem, powiedzieli Yes, więc obserwatorzy Eurokołchozu podeszli do tego w myśl leninowskiej zasady, że nie jest ważne, kto na kogo i jak głosuje, tylko, kto liczy glosy i jak się okazuje Eire było 3 bankrutem po Islandii i Grecji, a za nią POR. Kiedyś nastąpi nowa Wiosna Ludów i zmiecie tych decydentów z wiosny roku 68, przecież to byli wszyscy czerwoni, przepojeni ideami Che i co, ci nam polepszą, chyba tylko sobie,cop widać po debilach z Europarlamentu z Łobuzkiem na czele. Co on tutaj z pięknym Maniem zrobił, jak jego marionetka. 4 reformy na raz i co z tego wyszło? Psinco! Albo "Schei... bei Neisse". Nie przetrwały pojedyncze państwa wielonarodowościowe, a ma się udać sztucznemu tworowi. Czemu w PL nie było referendum, bo się bali, że naród powie NIE, więc nasi uważający się za pomazańców bożych zagłosowało w sejmie zgodnie z instrukcjami mediów made in TVN, bo nie będzie granic i wspólna waluta i będziecie mogli jeździć, ale że na saksy znowu to nie. Ceny europejskie, a za ile w tym kraju ludzie pracują w złotówkach, czy jest to równowartość w €. Na pewno nie i niech tak zostanie do sadu ostatecznego, ale tego ziemskiego, kiedy być może znowu staną się aktualne hasła światowego polepszenia dobrobytu ludzi "Krieg den Palästen, Friede den Hütten!"

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

ten cały grajdoł tutaj stracił 01.05.2004 - a kto zyskał, popatrz na półanalfabetę, ale mędrca Europy i jego kolesiów,

ci zyskali, zwykły człowiek nic...

W sumie, pomimo, że jestem przeciwnikiem wprowadzenia euro, a co do samej UE pozostałem sceptykiem, to jakoś nie odczuwam bym przebywał w grajdole.

... a z Eire jak było, najpierw im pokazała serdeczny palec i zmusili do powtórzenia i dopiero za drugim razem, powiedzieli Yes, więc obserwatorzy Eurokołchozu podeszli do tego w myśl leninowskiej zasady, że nie jest ważne, kto na kogo i jak głosuje, tylko, kto liczy glosy i jak się okazuje Eire było 3 bankrutem po Islandii i Grecji, a za nią POR.

Czy Grecja osiągnęła swój fatalny poziom gospodarczy wskutek bycia w strefie euro?

Wątpię.

A Irlandczycy przegrzali gospodarkę i stracili na operacjach bankowych.

Ceny europejskie, a za ile w tym kraju ludzie pracują w złotówkach, czy jest to równowartość w €.

Nie istnieje coś takiego jak cena europejska, stąd np. koszt leczenia w Polsce dla wielu Europejczyków jest nader korzystny.

Równowartość kwoty w złotówkach, wyrażona w euro, to ta sama kwota.

... kiedy być może znowu staną się aktualne hasła światowego polepszenia dobrobytu ludzi "Krieg den Palästen, Friede den Hütten!"

W sumie, to w oryginale było: "Friede den Hütten! Krieg den Palästen!"

Edytowane przez secesjonista

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
FSO   

Witam;

Glasisch : jakby Gracja nie była w strefie Euro to kraj by padł dawno na twarz i by zamiatano go z drogi - problem polega na tym, ze na strefę Uro pada cień nieodpowiedzialnej polityki pewnych krajów dla których życie ponad stan to pewna norma,

Przeliczniki z Euro na złotówki, niestety przynoszą wymierne straty...

pozdr

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.