Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/

Rekomendowane odpowiedzi

Andreas   

Jeden z nich caly czas miał Walthera-to Englert. Ale dziwi mnie słabe uzbrojenie. Czy Albinosie mógłbys pojaśnić, jak powinni być uzbrojeni ''cichociemni''?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

Jak powinni być uzbrojeni? Z tego co pamiętam, dwa pistolety (możliwe że to były właśnie Colty) plus 50 naboi na każdy z nich. Do tego nóż składany.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
widiowy7   
Ale dziwi mnie słabe uzbrojenie.

Andrea$ie, to byli skoczkowie przeznaczeni do walki konspiracyjnej. Nie musieli mieć ze sobą arsenału.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Darkman   

Andrea$:

Siostra zakonna nie musiała wiedzieć że SD to nie GeStaPo.Nawet dzielne wojaki Armii Czerwonej brały i czołgistów, a nawet kolejarzy (dróżników zwłaszcza) za SS-manów - te czarne mundury.

Wachmeister zaś z "całym szacunkiem" zaznaczył kto dowodzi SS-owskiej katowni.

Mnie zdziwiło jedno - tak wyszkoleni fachowcy po tylu "pogadankach" dziwią się dwujęzycznemu "Obwieszczeniu" i do tego na głos!

I jeszcze jedno idąc ulicami Warszawy niemal "rozbijają" patrol wojskowy tzn. wchodzą pomiędzy 2 żołnierzy...którzy rozstępują się grzecznie (jeden w "prawo drugi w lewo" i puszczają 3 "polnische schweine" środeczkiem nawet nie pytając o "papiren").

Ale może to rzeczywiście "opera mydlana" z zacięciem "Kryminalnych", a My, maniacy i znawcy historii, nieco więcej wiedzący od przeciętnego "zjadacza chleba" się czepiamy detali :mrgreen:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andreas   

Wystarczyło spojrzeć tym rzekomym gestapowcom na rękawy. To raz.

Major, nieważne jakiej formacji, jeśli był wyższy stopniem, miał wpływ na wydawanie rozkazów(ileż to było przypadków, że oficerowie różnych formacji, rozkazywali żołnierzom)

Nie chodzilo o arsenał, ale myslałem, ze chociaż Stena będą mieli. Ale Albinos rozwiał moje wątpliwości.

I ostatnie: na co zatopili ten karabin w studni?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   
I ostatnie: na co zatopili ten karabin w studni?

Chociażby żeby staruszkowi nie przyszło do głowy strzelać do nich, jak będą odchodzić.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andreas   

A nie mogli go wziąć ze sobą? Logika się nasuwa, zresztą ten pan wyglądał jakby się strasznie dusił, ledwo dychał, więc wątpię, by mógł wstać i zacząć do nich prażyć, i to celnie

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   
A nie mogli go wziąć ze sobą?

I po drodze spotkać patrol?

Logika się nasuwa, zresztą ten pan wyglądał jakby się strasznie dusił, ledwo dychał, więc wątpię, by mógł wstać i zacząć do nich prażyć, i to celnie

Logika to nasuwa, aby pozbyć się broni, która może stanowić dla nich zagrożenie. Skąd mieli wiedzieć, czy on na pewno nie wstanie? A gdyby ktoś był w domu? Pozbyli się broni, i sprawa załatwiona. Najlepsze możliwe rozwiązanie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
1234   
I ostatnie: na co zatopili ten karabin w studni?

Chociażby żeby staruszkowi nie przyszło do głowy strzelać do nich, jak będą odchodzić.

Że się nie zainteresowali, skąd on to ma. Bo nie sądzę, żeby karabin u pierwszego lepszego chłopa to było coś normalnego w warunkach okupacji.

I tak się zastanawiałem-po kij oni w ogóle tam szli? Mieli nóż, mogli odciąć linki od spadochronu.

I jeszcze jedno-pytałem nawet różnych dziadków. KAżdy mówił, że w studniach z korbą i wałem były łańcuchy, a nie sznurki. No, ale ja jestem z Lubelskiego, a tam chyba Mazowsze było, to może i inna kultura.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   
Że się nie zainteresowali, skąd on to ma. Bo nie sądzę, żeby karabin u pierwszego lepszego chłopa to było coś normalnego w warunkach okupacji.

To też prawda, ale obawiam się, że gdyby scenarzysta pociągnął ten wątek, zajął by on pół odcinka. Inna sprawa, że i tak przez pół odcinka nic się nie działo.

I tak się zastanawiałem-po kij oni w ogóle tam szli? Mieli nóż, mogli odciąć linki od spadochronu.

W sumie też jakiś sposób. Jak widać takich nieścisłości jest w tym serialu całkiem sporo.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
błąd i nielogika się kłania

Czepiacie się, to nie jest serial do nauki historii tylko do oglądania, większości społeczeństwa nie obchodzi to czy cichociemny ma w rękach Visa, Colta, Winchestera, Pepeszę czy M-16, większość nawet nie zwróci na to uwagi albo nie pozna. Taki film ma zapewnić rozrywkę i być mniej więcej zgodny z realiami, jeśli chcecie dokładnej wiedzy historycznej to obejrzyjcie sobie dokument i jego się czepiajcie za nieścisłości.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   
Czepiacie się, to nie jest serial do nauki historii

Ale my lubimy się czepiać ;)

Taki film ma zapewnić rozrywkę

Problem w tym, że z rozrywką to też kiepsko w tym przypadku. Z obu odcinków zaledwie po kilka minut było ciekawe.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.