Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Estera

Nasza Encyklopedia- komentarze, uwagi, kwestie formalne

Rekomendowane odpowiedzi

Narya   

Spróbować jednak warto Dysten. Pisząc "artykuł" nie miałem na myśli artykuł jak w gazecie. Forma dowolna. Mógłbyś np. ułożyć chronologicznie te perełki i pokazać jako całość. To tylko taki przykład, wszystko zależy od inwencji. Gdybyś coś takiego zrobił, ale na Portalu, to chętnie bym sobie przeczytał. :]

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Dysten   

Ok. Coś pozbieram, i będę podsyłał. A Wasza Wielmożność zadba, aby były wstawiane chronologicznie.

ukłony

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Anhelli   

Parę zauważonych z grubsza pomyłek (czasem literówek)

Abercromby Ralph, a nie Ralpf

Księciem Abrantes Junot został nie za zdobycie Lizbony, ale właśnie zamku Abrantes.

Bessieres był marszałkiem Cesarstwa, nie zaś Francji; to samo z Bernadotte'em.

Nie pasuje mi sporo nieencyklopedycznych wtrąceń (jak to we wzmiance o Austerlitz, że chyba zawsze będzie się kojarzyć z bitwą), nie wiem też czy czasami nie warto by uzupełnić oczywistych rzeczy (np. przy Abukirze jest data jednej bitwy, a drugiej już tylko sam miesiąc). Z co konieczniejszych uzupełnień - Arrighi di Cassanova był też kuzynem Napoleona (zapewne za to dostał księstwo), napisano tylko o Łuku Triumfalnym na Placu Gwiazdy, a co z tym z Placu Karuzeli; warto wspomnieć przy Alvinczym, że jako pierwszy pokonał Bonapartego pod Caldiero. Beauharnais był nie tylko ks. Leuchtenberga, ale także m.in. Wenecji.

No i nie wiem, czemu Kosiński jest pod A jak Amilkar.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Narya   

Anhelli jest genialny! ;) Ma rację. Miło by dyskutować jakoś kiedyś gdzieś o hasłach zamieszczanych przez użytkowników (wiem, że istnieje temat osobny, ale on dotyczy kwestii "organizacyjnych" a nie treściowych w samej encyklopedii). :]

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Abercromby Ralph, a nie Ralpf

O tak, to ja ten błąd popełniłem, dzięki za zwrócenie uwagi, bo ja ślepota jakaś :P

Oczywiście bardzo ładnie proszę Esterę o poprawienie i z góry dziękuję :P

Pozdrawiam.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Co nie zmienia faktu, że w sąsiedztwie generałow, bitew i tym podobnych, żołnierskie buty prezentują się wspaniale ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Narya   

Wybaczcie mi ale nie mam pojęcia co ma to hasło do encyklopedii czasów napoleońskich. Buty noszono w każdej epoce. O, i nawet dzisiaj się nosi.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Narya   

Jak dla mnie to jest zbyt ogólne hasło. Buty noszone w czasach napoleońskich... :roll:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Narya   

Niech Estera zdecyduje co do przyszłości tego hasła. Rozpoczynam przywoływanie: [Oooommm]

Wzywam Prastarego Ducha tej Ziemi, Esterę, by rozwiązała ten problem śmiertelników na Jej Ziemi!

;P

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Estera   

Buty to hasło znakomite. Napoleońscy żołnierze wygrywali i bez butów, bądź w marnym obuwiu

(I kampania włoska). Buty były jednak szalenie ważne. Pamiętajmy ile napoleońscy żołnierze maszerowali. Bielecki poświęcił im hasło w swojej encyklopedii. W Naszej Napoleonice też jest miejsce na buty.

No i nie wiem, czemu Kosiński jest pod A jak Amilkar.

To się dowiesz ;) Ty wiesz, że Amilkar to Kosiński. A np, jest sobie ktoś, kto gdzieś słyszał o Amilkarze i szuka o nim informacji. Na jaką literkę zerknie wpierw nie znając nazwiska tej postaci? Na A. I znajdzie tam to czego szuka.

"Czas jest wszystkim"- w weekend przysiądę i wprowadzę poprawki Anhellego. Pomyślę też o temacie do dyskusji o hasłach. Te pozostaje tematem organizacyjnym. Tak jak to miejsce raz na jakiś czas- blokuje go. W razie potrzeby wznowię dyskusję. proszę do tego czasu w tym organizacyjnym temacie nie pisać. Dziękuję.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Pancerny   
Ty wiesz, że Amilkar to Kosiński.

Czy nie lepiej by to wyglądało tak:

Amilkar ;) zobacz - Antoni Amilkar Kosiński, i pod Kosińskim byłby cały opis postaci.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.