Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
dzionga

Wojna Rosji z Gruzją

Rekomendowane odpowiedzi

Myślę, że Europa nie dała casus belli. Sytuacja z Kosowem jest zgoła odmienna. Serbia czy Jugosławia nie zerwała z nikim przez to kontaktów dyplomatycznych, to po pierwsze. Po drugie, Jugosławia, od której odłączyło się Kosowo byłą republiką federacyjną, a Gruzja nie. Inne podłoże prawne, inne metody, inna droga. Już raz pisałem, że władze Kosowa były legalnie urzędujące i uznawane, a osetyńskie, czy abchaskie nie.

No i faktycznie, Narya podał doskonały argument, dlaczego Rosja nie uwolni od razu Osetii Płn.?

Pozdrawiam.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
marcin29   

Protektorat USA w kosowie,bantustan w której realną władze ma wspierana przez CIA mafia b.UCK,gdzie USA ma jedną ze swoich baz-katowni,legalnym państwem-straszne

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

A to już inna kwestia marcin29, pewnie masz rację, tu też Europa pokpiła sprawę. Chodzi tylko o to, że należy ostrożnie używać argumentów z powoływaniem się na inne kraje, każda sytuacja jest inna.

Pozdrawiam.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Rosja straszyła, że jak uznają Kosowo, to ona może uznać Osetię i Abchazję noi uzna, zwłaszcza, że tam chyba jest mnóstwo Rosjan jak nie większość i chyba wolą Moskwę nż Tibillsi. Dodatkowo również atak Gruzji uważam za niedorzeczny. Wspieranie Gruzinów też, bo żaden to nasz interes, a i tak nic nie zrobimy sami, lepiej mówić jako głos UE niż samodzielnie wymachiwać szabelką, zaraz będzie ropa za 200, embargo na mięso etc., to jak będę płacił za gaz czy ropę 50% więcej to, co rząd mam pozwać i Prezydenta głównie za tą za przeproszeniem durną polityką w.s Gruzji, o ile rząd jest stonowany to Prezydent chyba sobie coś pomylił.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Gruzja jest dla nas i Europy bardzo ważna, właśnie z powodów gospodarczych. Gruzińskie rurociągi to najważniejsza linia surowcowa dywersyfikująca dostawy. Dlatego jest tyle zamętu, chodzi też o bezpieczeństwo inwestycji zachodnich koncernów paliwowych.

Embargo na mięso to IMHO mało istotna kwestia ekonomicznie, dużo bardziej PR. Skala naszego bezpośredniego eksportu mięsa do Rosji jest niewielka, embargo obchodzono na wiele sposobów, nasi producenci poradzili sobie bez rynku rosyjskiego. W fachowej prasie ekonomicznej sprzed paru lat (niestety, nie pamiętam już tytułów, czytałem w pracy i nie mam swoich egzemplarzy) opisano to dość dokładnie, że więcej szumu niż treści.

Ceny gazu i paliw to fakt, ale i tak mamy już od jakiegoś czasu wysokie. Dlatego właśnie ważna jest niezależność Gruzji i jej współpraca z EU, żebyśmy mieli właściwą dywersyfikację dostaw. Poza tym pisałem, że w gospodarce surowcowej tak na prawdę nikt nie może dyktować warunków przez dłuższy czas, zależności popytu i podaży, koszt wytworzenia, składowania, transportu, itd. Towar niesprzedany w odpowiednim czasie i ilości staje się obciążeniem.

Pozdrawiam.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ak_2107   
Myślę, że Europa nie dała casus belli. Sytuacja z Kosowem jest zgoła odmienna. Serbia czy Jugosławia nie zerwała z nikim przez to kontaktów dyplomatycznych, to po pierwsze. Po drugie, Jugosławia, od której odłączyło się Kosowo byłą republiką federacyjną, a Gruzja nie. Inne podłoże prawne, inne metody, inna droga. Już raz pisałem, że władze Kosowa były legalnie urzędujące i uznawane, a osetyńskie, czy abchaskie nie.

No i faktycznie, Narya podał doskonały argument, dlaczego Rosja nie uwolni od razu Osetii Płn.?

Pozdrawiam.

Vissegerd.....witam.;)

Dlaczego nie napiszesz wszystkiego....;). Jak to bylo z ta autonmia Abchazji, ktora

ow kraik posiadal za sp. CCCP ?. Gdzie sie podziala....:P)). Jak to sie stalo, ze

te wladze autonomiczne w Abchazji sie staly nielegale ??? *

*za wiki

(Gruzja dzieli się na: dwie republiki autonomiczne Abchazję i Adżarię, 9 regionów administracyjnych i miasto wydzielone Tbilisi.

Obie republiki autonomiczne Gruzji, czyli Abchazja i Adżaria zostały utworzone w latach 20. XX wieku, )

Podobno sie zajmowales ta problematyka dosc intensywnie....

Moze dla innych forumowiczow to bedzie tez interesujace.

Po drugie, Jugosławia, od której odłączyło się Kosowo byłą republiką federacyjną, a Gruzja nie. Inne podłoże prawne, inne metody, inna droga.

I znowu....Kali miec krowa....( przpraszam za tego Kalego ale wspaniale tu pasuje)

......albo wyklad czym sie rozni bomba natowska zrzucona na Belgrad od ruskej zrzuconej na stolice Gruzji.....Pasjonujace....:)

No i faktycznie, Narya podał doskonały argument, dlaczego Rosja nie uwolni od razu Osetii Płn.?

A co na to sami osetyncy ???

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Narya   

Osetyjczycy podobno cieszą się z swojej niepodległości. Jednakże Rosja pokazała fakt jeden: Osetii Płn. nie dała wolności, ale już Osetii Płd. - tak, bo nie leży w jej granicach. ak-2107, umiałbyś to wyjaśnić? Dodam, że Rosja jako powody uznania przez nią niepodległości tych prowincji gruzińskich podaje, że mają prawo do stanowienia własnych, suwerennych państw. OK, więc Rosja powinna oddać Osetii Płd. Osetię Płn. i stworzyć zjednoczoną Osetię.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Narya   

Członkowie ZNLŚ napisali list do premiera, w którym czytamy m.in.:

Polska była jednym z pierwszych państw, które uznały niepodległość Kosowa, a więc powinna być także w czołówce państw uznających niepodległość Osetii Płd. i Abchazji

Jest to istotny argument dla żądań członków ZNLŚ dla powstania narodowego państwa śląskiego.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

A niech piszą, ja też napisałem ; )

Polska Osetii i Abchazji nie uzna, zapewne tylko Rosja będzie uznawać te republiki.

Co do Kosowa to ja bym nawet zaryzykował wycofanie tego uznania do momentu stworzenia Konstytucji Kosowa, a potem bym przeciągał w nieskończoność.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Nawet państwa będące sojusznikami Rosji nie śpieszą się z uznaniem republik... Białoruś chce lepszych cen gazu, a Kazachstan uważa że doszło do tego za wcześnie...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Według mnie istnieje jedna ogromna różnica między ogłoszeniem niepodległości Kosowa a Osetii i Abchazji. Mianowicie, żadne obce wojsko nie weszło w granice Serbii, obdarowywując przy okazji Kosowian wolnością!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ak_2107   

Narya

Osetyjczycy podobno cieszą się z swojej niepodległości. Jednakże Rosja pokazała fakt jeden: Osetii Płn. nie dała wolności, ale już Osetii Płd. - tak, bo nie leży w jej granicach. ak-2107, umiałbyś to wyjaśnić? Dodam, że Rosja jako powody uznania przez nią niepodległości tych prowincji gruzińskich podaje, że mają prawo do stanowienia własnych, suwerennych państw. OK, więc Rosja powinna oddać Osetii Płd. Osetię Płn. i stworzyć zjednoczoną Osetię.

Po pierwsze ruscy nie idiotami.

po drugie. Ruscy poczekaja az Kosowo polaczy sie z Mutterlandem Albania, zeby oglosic, iz narod osetynski z pld. Osetii z wlasnej i nieprzymuszonej woli przylaczy sie do siostr

i braci z autonomiczej republiki Osetii Pn. wchodzacej - naturalnie przypadkiem -

w sklad Federacji Rosyjskiej.

Mozna naturalnie spekulowac, ze bedzie odwrotnie. Ale potem bede musial dac sobie

wyoperowac tego kaktusa z dloni.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.