Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
mer

Co możesz powiedzieć o Hitlerze?

Rekomendowane odpowiedzi

saturn   

Za "Sobowtór Tajemnice berlińskiego bunkra" Hugh Thomas -

"...Speer opowiadał mi, że już na początku lat trzydziestych, gdy przebywał wraz z Hitlerem w bawarskim Obersalzbergu, przerażeniem napawała go myśł, że Hitler może zdjąć marynarkę i pozostać w samej koszuli w gorący letni dzień - smród zwalał go z nóg. Speer nie zdawał sobie sprawy, że nadmierne pocenie (hyperhidrosis) jest chorobą, przypisywał więc ten problem niemożliwej do wyperswadowania niechęci Hitlera do mycia się - temat ten był absolutną tajemnicą najbliższego otoczenia Hitlera. Współzałożyciel partii nazistowskiej, Gregor i Otto Strasserowie nie mieli jednak pod tym względem żadnych zahamowań. W ciągu pierwszych lat istnienia partii często naigrawali się z wiejskich manier Hitlera, a jego mieszkanie nazywali "norą". Inny nazista, Kurt Luedecke także szczegółowo opisał niechlujstwo Hitlera, nazywając je austriackim Schlamperei, czyli bałaganem. Jeszcze inny opis pochodzi od Goebelsa, który na początku lat trzydziestych użył słowa "chlew" na określenie kwatery Hitlera.

Odwołując się do dwóch niezależnych źródeł, reprezentujących dwa skrajnie odmienne nurty polityczne - Speera i Basila Lidela Harta, można stwierdzić, że każdy kto kiedykolwiek miał coś do czynienia z Hitlerem, wiedział o jego skłonności do puszczania głośnych i obfitych wiatrów, nawet podczas pełnienia oficjalnych funkcji w Berlinie na początku lat trzydziestych."

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Leon777   

Wiem, że Hitler nie dostał się na ASP Wiedeńskie, a dorabiał malując pocztówki za co dostawał marne gorsze, ciekawą sprawą jest czy się jakieś jego prace zachowały.

A sprzedawał to wszystko Żydom...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Taka ciekawostka, zadziwiającą wstrzemięźliwość wódz (władze Rzeszy?) wykazał w kwestii upamiętniania jego imienia, no przynajmniej w jednym względzie. W III Rzeszy średnia roczna częstotliwość zmian nazw ulic i placów była trzykrotnie większa niźli w Republice Weimarskiej i dwa razy niż w RFN (stan z około 2008 roku).

W samej Kolonii w okresie 1933-1945 zmieniono nazwy 407 ulic.

Tymczasem GeoDatenZentrum odnotowuje jedynie dwa przypadki zmiany nazw miejscowości motywowane nazwiskiem wodza, na Śląsku i w Prusach Wschodnich (oba przypadki z 1939 r.), Szczedrzik - Hitlersee (dziś Szczedrzyk), oraz Sutzken - Hitlershöe (dziś Suczki).

/szerzej: J. Werner "Vom Adolf-Hitler-Platz zum Ebertplaz: eine Kulturgeschichte der Kölner Strassennamen seit 1933"/

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo chyba pojął sens mojej wypowiedzi poldas, bo ja wyraźnie zaznaczyłem: "... no przynajmniej w jednym względzie",

a potem objaśniłem, że chodzi o nazwy miast bądź miasteczek.

To co ta lista ma do mojej wypowiedzi?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
gregski   

Według Słownika Języka Polskiego PWN wyraz "płatny" znaczy tyle co "najemny" , "taki któremu się płaci"

Mam więc pytanie dotyczące owych płatnych Żydów co to cenzurują Wikipedię.

Kto ich wynajmuje i kto im płaci?

Masz jakieś podejrzenia?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
poldas   

Jak można zostać takim "płatnym Żydem"? Bo tutaj piszę za darmo.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
pacam   

Ja jestem płatnym Żydem. Nie zdecydowałem jeszcze tylko, czy płacą mi za bycie Żydem, czy jestem Żydem i mi płacą za udział w tajemnych spiskach i innych bezeceństwach. W każdym razie potwierdzam, że codziennie cenzuruję wikipedię. Uwierzcie mi, że to ciężka praca. Stron na wiki jest co niemiara, podobnie jak Bojowników O Prawdę w rodzaju mataleo, którzy codziennie robią nam problemy. Uff, wolałbym żeby płacili mi masoni, albo cykliści, byłoby dużo mniej roboty.

Z żydowskim pozdrowieniem!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Od objęcia władzy miał bzika na punkcie władzy nad światem pogarszało mu się to po niepowodzeniach na froncie wschodnim w 1942 roku. Doprowadził do zniszczenia III Rzeszy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Bardzo szybko piął się do władzy do póki był ś.p. Hindenburg, był w pewnym sensie "ograniczony" po 1934 roku miał wolną rękę i zaczął mieć zaburzenia psychiczne co się skończyło w 1945 roku.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

A jak się wówczas piął... to po jakich szczeblach kariery w państwie, bo ja sobie nie przypominam etapów tego: "wspinania".

Można prosić o szczegóły?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Po kolei:

-początek kariery politycznej w Reichswehrze.

-wstąpienie do DAP (Deutsche Arbeiteipartei).

-został przewodniczącym DAP

-nieudany pucz monachijski i skazanie na karę 5 lat więzienia.

-w więzieniu napisał ,,Mein Kampf''(Moja walka).

-przedterminowe zwolnienie z więzienia w 1924 roku.

-jego partia wygrała wybory w 1932 r..

-objęcie wladzy całkowitej w 1934 roku.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.