Jump to content

saturn

Użytkownicy
 • Content count

  185
 • Joined

 • Last visited

About saturn

 • Rank
  Ranga: Wykładowca

Poprzednie pola

 • Specjalizacja
  II wojna światowa

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 1. Nie podano dlaczego. Również nie podano w jakich odstępach czasowych, lub czy też może zdecydowano się na jednoczesne dawkowanie przeciwko różnym znanym i wyodrębnionym szczepom cholery.
 2. Temat na czasie,chciało by się napisać. Czytając wspomnienia czołgisty Richarda Freiherra von Rosena dowiaduję się, że on i jego załoga na krótko przed czerwcem 1941 otrzymali dwie szczepionki przeciwko cholerze, co już budziło skojarzenia u żołnierzy, że przed nimi stoją wyzwania jakiejś kampanii na egzotycznym froncie wojny. Spekulowano nawet, że ZSRR otworzy tranzyt, by przypuścić wojska niemieckie w kierunku Iranu. Czy wiadomo o innych szczepieniach, którym mieli być poddani Niemcy przed napaścią na ZSRR?
 3. Czy można cokolwiek powiedzieć na podstawie munduru, wyglądu, trzymanej broni o tym oddziale? I drugie pytanie wg relacji, jednego z żołnierzy na tym zdjęciu, to brał on udział w walkach o Legnicę, oraz otrzymał, któryś z medali dotyczących zdobycia, lub walk o Berlin (berlińskie medale zaznaczę były w miarę często rozdawano żołnierzom i niekoniecznie akurat tym, którzy stolicę III Rzeszy zdobyli). Ta wzmianka o Legnicy to już mnie całkowicie "rozbroiła", bo nijak nie mogę dopatrzeć się polskich formacji w zdobywaniu miasta przyszłej Małej Moskwy. Z kolei nie można chyba było walczyć o Legnicę i pójść później na Berlin, bo to były przecież zupełnie dwa oddzielne fronty natarcia. Być może szlak bojowy, był zupełnie inny, a będą wdzięczny za jakąkolwiek uwagę na temat żołnierzy na tej zniszczonej fotografii.
 4. Koronawirus

  Bardzo umiarkowane (początek marca) , porucznik Jaszczuk też byłby tego samego zdania
 5. Koronawirus

  Przecież liczba stwierdzonych zarażonych wynika głównie z możliwości przeprowadzenia testów. Nie trzeba być jakimś działaczem opozycyjnym by stwierdzić, że Polska robi ich relatywnie mało, a tym samym potwierdzeń choroby też jest odpowiednio mniej. Z mojego podwórka są osoby, które są na kwarantannie i już kilka dni czekają na karetkę której załoga przeprowadzi im wymaz, bo testów w regionie po prostu brakuje. I jak traktować takie osoby w badaniach statystycznych? Jak traktować przypadek z Głogowa, gdzie starszy mężczyzna skierowany na kwarantanne domową na podstawie samych podejrzeń, umiera w domu nie doczekując się testu? Przeież wg słów Lothara Wielehra - prezesa instytutu Roberta Kocha , niemieckie laboratoria przeprowadzają 160tys testów tygodniowo i liczba ta ma sukcesywnie wzrastać. Gdzie w takiej proporcji jest Polska i jak można poważnie traktować lokalne dane o zarażeniach?
 6. Koronawirus

  Czy to przejęzyczenie, czy błąd tłumacza? - (raport Uniwersytetu Technologicznego im. Szarifa w Teheranie)
 7. Koronawirus

  Może warto by było skorzystać z akcji LOTdoDomu - najbliższe rejsy - https://www.lot.com/pl/pl/lot-do-domu (po powrocie oczywiście 2-tygodniowa kwarantanna domowa)
 8. Koronawirus

  17 min wywiadu, gdzie w miarę prosto omówione różnice.
 9. Koronawirus

  Różnice jakieś są bo nawet taki surowy twór jak Państwo Islamskie ostrzega swoich członków przed wyjazdami do Europy i nawołuje do utrzymywania higieny, a zwłaszcza mycia rąk.
 10. Koronawirus

  Po czymś takim, zwątpiłem w ludzkość - 3.5 tys Francuzów zignorowało zagrożenie koronawirusem i biło rekord w ilości osób przebranych za smerfy, a wszystko działo się na paryskim, Trocadero Terrace. Czy ktoś jest jeszcze zdziwiony że Trump zdecydował się na niewpuszczanie obywateli UE do USA? Gdzie Azja, gdzie Europa. W Wuhan całkowita izolacja, dekrety o karze śmierci, ludzie przez miesiące pozamykani w swoich domach, w Paryżu klimaty rodem z Allo Allo i to w państwie, które jest drugie w Europie jeśli chodzi o liczbę zarażonych.
 11. Koronawirus

  Szacunki niemieckie: Angle Merker na posiedzeniu parlamentarnej frakcji CD U - "60 do 70 proc. ludności Niemiec zarazi się koronawirusem". Prognozy pani kanclerz potwierdził minister zdrowia Jens Spahn. Prof. Christian Dorsten wirusolog z Berlina, zakłada, że zarażonych będzie około 70% ludności, a sama epidemia miała by potrwać dwa lata. Jeżeli kogoś objęła już kwarantanna szpitalna, lub domowa to może ciekawie by było poszerzyć temat o rady praktyczne ( zakupy, opłaty, zapasy, dozór służb, prawo pracy etc.). Jako osoba pracująca we Wrocławiu, to na chwilę obecną zajęcia na wszystkich uczelniach odwołane, zaopatrzenie sklepowe normalne (trudności jedynie z uzyskaniem papierowych ręczników i papieru toaletowego) korporacje wysyłają już pracowników do pracy zdalnej.
 12. Koronawirus

  Myślę, że porucznik Jaszczuk, też nie byłby zszokowany.
 13. Koronawirus

  W Niemczech od czasów wojny hybrydowej na Ukrainie Niemiecki Urząd Ochrony Ludności i Pomocy Na Wypadek Katastrof przy każdym niebezpieczeństwie/zagrożeniu przypomina poprzez alerty co powinno znaleźć się w racji żywnościowej, która powinna wystarczyć na 10 dni. Pod tym profilaktycznym względem chyba tylko Szwecja jest bardziej zapobiegawcza, gdzie na poziomie gmin są już wytyczne, jak się zachowywać na wypadek inwazji Rosji.
 14. Koronawirus

  We Wrocławiu pierwszy zarażony, który nie był za granicą, a jego stan lekarze określają jako ciężki.
 15. Koronawirus

  Ktoś czuje się mocny w temacie i pokusiłby się o przedstawienie teoretyczne scenariuszy europejskiego i polskiego? Czy w krajach regionu i Polsce scenariusz będzie przypominał wariant włosko-francusko-hiszpański, a co za tym idzie postępujący wzrost zachorowań,liczne zgony starszych osób, kordony sanitarne w okół zarażonych miast, zamknięte instytucje, szkoły, wojsko i policje pilnujące ulice i kontrolujące ludność. Czy może jakoś to się rozejdzie i to będą jedynie punktowe ogniska choroby, które z czasem zostaną drogą prewencyjną wyeliminowane? Chyba wszyscy są zszokowani tym co wydarzyło się na świecie i w Europie. Niewinne newsy z Chin, filmiki na youtubie, drwiny z siania paniki,kupna maseczek,a dzisiaj prawie wszystkie kraje muszą się z tym już mierzyć i nie ma pretendentów do zgarnięcia miliardów za wynalezienie leku. W Mediolanie w jakiejś dzielnicy grupa lokalnych mieszkańców wystąpiła z żądaniem, by nie leczyć starych mieszkańców bo i tak umrą.
×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.