Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Tofik

Karol Bunsch

Rekomendowane odpowiedzi

Tofik   

Co o nim sądzicie? Nie czytałem żadnej jego książki, ale wydaje mi się interesującym autorem. Zapraszam do dyskusji.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gnome   

O tak nawet bardzo interesujący, szczerze polecam, ciekawa fabuła, wartka akcja i można dowiedzieć się sporo ciekawych rzeczy na temat panowania Piastów, aczkolwiek obecnie na niektóre kwestie patrzy się inaczej.

Tak więc nic tylko czytać :mrgreen:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
nazaa   

Mam w domu serię związaną z Aleksem i przeczytałam tylko pierwszą część, reszty nawet nie ruszałam. Nie wiem, może to wina tego, że nie lubię powieści, w każdym bądź razie twórczość Bunscha mi nie przypadła do gustu :roll: Rację ma Gnome, że na niektóre kwestie się teraz inaczej patrzy, ale to już nie jest winą Bunscha :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
amon   
Nie czytałem żadnej jego książki, ale wydaje mi się interesującym autorem.

Może lepiej przeczytać a potem założyć wątek ? Bunsch to kawał dobrej prozy , warty polecenia z uwagi na świetny styl , wartką akcję , osadzoną w realiach Polski piastowskiej . W latach mojej młodości lektura Bunscha przysporzyła mi wielu wrażeń . Czego życzę nowym pasjonatom historii , przez trudy do gwiazd :P

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Dymuś   

Ja jak na razie przeczytałam " Zdobycie Kołobrzegu" i powiem szczerze, że Bunsch bardzo ciekawie pisze. Po maturze chętnie przeczytam inne powieści.

Mam jednak pytanie: Wie ktoś może w jakim celu Bunsch sięgał do historii? :(

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Prócz tego co kolega powyżej, czytałem jeszcze "Psie pole". Dawno to było, mały byłem, ale pamiętam, że fajnie się czytało. Gorąco polecam :(

Pozdrawiam.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Czytałem w dzieciństwie chyba wszystko. Nic już nie pamiętam. To chyba demencja starcza :( . Ale fajnie się czytało i konsekwentnie polecam (choć już nie pamiętam co).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
gregski   
Co o nim sądzicie? Nie czytałem żadnej jego książki, ale wydaje mi się interesującym autorem. Zapraszam do dyskusji.

Tofik, Ty nie zapraszaj do dyskusji tylko bierz się za czytanie bo naprawdę warto!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Bronek   

Podobno Bunsch przyznał kiedyś, że przy pisaniu cyklu powieści piastowskich zrobił dwa grube błędy rzeczowe. Czy ktoś wie, o jakie pomyłki chodzi?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.