Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Tofik

Życie na wsi a życie w mieście

Gdzie wolisz mieszkać?  

84 użytkowników zagłosowało

  1. 1.

    • Na wsi
      21
    • W mieście
      21
    • Ani tam, ani tam - wolę las
      6
    • Nigdzie
      1


Rekomendowane odpowiedzi

Tofik   

Jak wyżej. Gdybyście mieli możliwość wyboru (a może nawet macie ;) ) to gdzie wolelibyście (wolicie) mieszkać? Na wsi czy w mieście?

Ja osobiście raczej z przyzwyczajenie wolę wieś. Powietrze, wszyscy się znają, zna się każdy zakątek i w ogóle... Miasto przyciąga, m.in. z tego, że wszystko jest... ale nic tak nie zachęca do wypadu na miasto jak właśnie to, że wszystko tam jest :roll:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   
Tu, gdzie mieszkam - na przedmieściach ;] ani to miasto, a ni to wieś, więc dobry consensus.

Oj polemizowałbym ;) To są przedmieścia, a nie "przedwieś" :mrgreen:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Tam gdzie mieszkam - na wsi, ale najbliższe miasto nie jest wcale tak daleko (Kutno).

Powietrze, wszyscy się znają, zna się każdy zakątek i w ogóle...

Zgadzam się z tymi zaletami

ale nic tak nie zachęca do wypadu na miasto jak właśnie to, że wszystko tam jest

Wyobraź sobie, że np. w mojej miejscowości było wszystko, dopóki nie zrobili ze "stadionu" składowiska na gruz :cry:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   
Wyobraź sobie, że np. w mojej miejscowości było wszystko, dopóki nie zrobili ze "stadionu" składowiska na gruz :cry:

Dlaczego stadionu ujęte w cudzysłów? Każdy stadion jest dobry ;)

Tam gdzie mieszkam - na wsi, ale najbliższe miasto nie jest wcale tak daleko (Kutno).

Jeśli idzie o miasto, znaczy takie z prawami miejskimi, to najbliższe mam ok. 10 km od siebie (Krosno :] ).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Dlaczego stadionu ujęte w cudzysłów? Każdy stadion jest dobry

Bo to był stadion Rustowa City (klub FC Rustów City) i ze względu na sukcesy klubu w europejskich pucharach, gmina postanowiła że to niedobrze i zasypali nasze boisko.

Stadion to określenie na wyrost, dlatego wzięte w cudzyslów ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tu, gdzie mieszkam - na przedmieściach ;] ani to miasto, a ni to wieś, więc dobry consensus.

Oj polemizowałbym ;) To są przedmieścia, a nie "przedwieś" :mrgreen:

taa ;) moja dzielnica to nawet historycznie i geograficznie wieś. Historycznie, bo została przyłączona do miasta dopiero w czasach PRL-u a wcześniej od wieków była osobnym sołectwem, miała do końca wojny swojego właściciela (dol dziś dwór został, ale niezbyt ciekawy architektonicznie, do tego zapuszczony i zamieniony na mieszkania); geograficznie, bo między moja dzielnica a miastem są pola, różne chaszcze, budynki przemysłowe, więc pewnego rodzaju "ściana". Że już nie wspomnę o polach za oknem i hodowli zwierząt w okolicy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Pancerny   

Najlepsze rozwiązanie mieszkać na wsi, ale dość blisko miasta. W mieście zawsze coś się dzieje. A nie, nie mógł bym mieszkać w mieście, jeszcze w bloku.

[ Dodano: 2008-06-03, 18:40 ]

ale najbliższe miasto nie jest wcale tak daleko (Kutno).

Witam Ziomala.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Granat   
Ja osobiście raczej z przyzwyczajenie wolę wieś. Powietrze, wszyscy się znają, zna się każdy zakątek i w ogóle...

Po pierwsze - czy to że znają się wszyscy to jest zaleta ? Mam działkę na wsi i wiem że po prostu panuje tam plotkarstwo. Coś zrobić złego to zaraz całe okoliczne społeczeństwo wie co to "Warszawioki" zrobiły... A w mieście ? W mieście możesz sobie pozwolić na odrobinę wszystkiego. Powietrze - owszem lepsiejsze. A w mieście też można znać każdy zakątek...

Ja nie mam wyboru - jestem mieszczuch od urodzenia ;) Wiem że na wsi dla mnie bolączką jest to że jak czegoś brakuję w domu to nie można po prostu przejść się na drugą stronę ulicy tylko trzeba kilometr drogi robić ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   
Po pierwsze - czy to że znają się wszyscy to jest zaleta ?

Oczywiście. Jeśli jesteś znajomym plotkarskiej to jest mniejsze prawdopodobieństwo tego, że wszystko o Tobie wygada, bo Ty też możesz wszystko o niej wygadać.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Pancerny   
Po pierwsze - czy to że znają się wszyscy to jest zaleta

A czy w bloku lub na osiedlu ludzie się nie znają, jesteś całkowicie anonimowy.

Wiem że na wsi dla mnie bolączką jest to że jak czegoś brakuję w domu to nie można po prostu przejść się na drugą stronę ulicy tylko trzeba kilometr drogi robić

Trochę się zmieniło, marketów może nie ma, ale sklep w pobliskiej remizie strażackiej się znajdzie.

A i mleko świeżutkie prosto od krówki..., same zalety...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gnome   

Wieś i to zdecydowanie (w Beskidach oczywiście ;P), miasto na krótką metę tak, ale góral (no niskopienny ale zawsze ;) ) nie nadaje się do życia w mieście, za mało przestrzeni.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
tylko trzeba kilometr drogi robić ;)

Ja mam 2 ;). Masz racje na temat plotkarstwa i to wielki minus życia na wsi(nie, że o mnie plotkują(w każdym razie nic o tym nie wiem :mrgreen: ))

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Hehe. Też mieszkam na "przedmieściach". Pancerny - jaaasne. Ciekawe kiedy masz tam u siebie mleko od krówki;P Też wole wieś. Zdecydowanie. Ta błoga cisza, a nie gwar miasta.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
widiowy7   

Zdecydowanie wieś. Chociaż jestem z miasta, podoba mi się życie na wsi. Cisza przede wszystkim.

A kilomert czy dwa, to ja spokojnie mogę iść do sklepu.

Strasznie podoba mi się serial "Siedlisko" z Anną Dymną i Leonardem Pietraszakiem.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.