Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
szpek_chomik

Quiz Średniowiecze

Rekomendowane odpowiedzi

Oczywiście, byli to najemni konni łucznicy na służbie bizantyjskiej. Prosimy o pytanie.

Napisałem 'szybka' bo zdażyłem już odpowiedzieć na poprzednią wersję i musiałem potem zmienić ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Prosimy o pytanie.

Może coś takiego:

Jaką praktykę stosowała rodzina w przypadku śmierci krewnego za granicą?

[ Dodano: 2008-08-28, 18:37 ]

Chodzi mi o to, w jaki sposób zabierano ciało zmarłego.

[ Dodano: 2008-08-28, 20:39 ]

Zabiłem następny quiz? ;)

[ Dodano: 2008-08-28, 22:17 ]

To może jeszcze mała podpowiedź: praktyk tych zakazał jeden z papieży.

[ Dodano: 2008-08-30, 09:57 ]

Jeszcze jedna: zakaz ten został ogłoszony w XIII wieku.

Czy tu ktoś jeszcze zagląda?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Brego   

Zagląda, ale to dość trudne. Niewielo osób intersuje się zwłokami. Ale że jak zabierano? Na miejsce zamieszkania rodziny?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Nautilos   

Może był to sposób ludów pierwotnych i tych z Am. Południowej czy Azji( dość makabryczny) a mianowicie kanibalizm . :twisted:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Mnie się kojarzy z całopaleniem
No własnie mnie też, tylko wydaje sie za proste

Nie, to faktycznie byłoby zbyt proste.

kanibalizm

No i pojawiła się makabreska nie, nie było kanibalizmu w ówczesnej Europie w każdym bądź razie nie z tego powodu.

Chociaż patrząc na to z drugiej strony to jesteś blisko prawidłowego rozwiązania.

Może jeszcze dodam, że papieżem zabraniającym tego procederu był Bonifacy VIII.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Nautilos   

Przychodzą mi do głowy jeszcze tylko 2 sposoby na transport ciała zmarłego:

1. mumifikacja

2. obłożenie ciała solą - co jest dość mało prawdopodobne ze względu na cenę takiej operacji.

A jeśli chodziło o transport samego szkieletu , nie ciała to powszechnym "zabiegiem" było obgotowywanie ciała w kotle aż do oddzielenia się kości od tkanek miękkich .

Jak to zrobiono z Fryderykiem Barbarossą czy jak sobie tego życzył Edward I Długonogi (Marius).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
to powszechnym "zabiegiem" było obgotowywanie ciała w kotle aż do oddzielenia się kości od tkanek miękkich .

No i o to właśnie chodziło. Nie przewożono ciała a sam szkielet, jest lżejszy i nie psuje się.

Pytanie należy do Ciebie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Nautilos   

Może coś takiego:Pewien władca chcąc się dowiedzieć jakim językiem posługiwali się pierwsi ludzie ( Adam i Ewa) przeprowadził pewien eksperyment. Moje pytanie : Na czym on polegał i kto był owym władcą?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Cesarz niemiecki Fryderyk II, zwany „Stupor mundi”, czyli „dziw świata”.

Eksperyment polegał na tym, że kazał zamknąć dwójkę niemowląt w celi bez kontaktu ze światem zewnętrznym, eksperyment się nie udał, bo niemowlęta zmarły. To tak na ile pamiętam.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Nautilos   
Cesarz niemiecki Fryderyk II, zwany „Stupor mundi”, czyli „dziw świata”.

Eksperyment polegał na tym, że kazał zamknąć dwójkę niemowląt w celi bez kontaktu ze światem zewnętrznym, eksperyment się nie udał, bo niemowlęta zmarły. To tak na ile pamiętam.

Ok. zaliczam. Twoja kolej Capricornus.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
zaliczam.

A jak dokładniej odbyło się to doświadczenie?

Twoja kolej Capricornus.

Dzięki.

Medycyna jest jedną z pierwszych nauk, które zaczęły się interesować swoją historią jednak trudne do uchwycenia są początki historii medycyny jako nauki.

Pierwsze prace traktowały o życiu lekarzy w przeszłości. Za początek biograficznego okresu w historii medycyny przyjmuje się napisanie życiorysów 399 lekarzy hinduskich, greckich, rzymskich i arabskich przez……

No właśnie, przez kogo?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Nautilos   
zaliczam.

A jak dokładniej odbyło się to doświadczenie?

Za wikipedią "Polecił przeprowadzić tak zwany eksperyment deprywacyjny by dowiedzieć się jakim językiem posługiwali się Adam i Ewa. Grupę dzieci wychowywano od niemowlęctwa w całkowitej izolacji od języka. Opiekunkom dzieci nie wolno było do nich mówić , ani się w ich towarzystwie odzywać. Wierzono że w ten sposób dzieci zaczną mówić pierwotnym językiem. Fryderyk chciał się dowiedzieć czy będzie to hebrajski, łacina, greka czy arabski, a może język rodziców dzieci (z którymi nie miały one jednak żadnego kontaktu). Okazało się że dzieci opracowały własny system porozumiewania się, złożony z dźwięków, klaśnięć, gestów, nie mający jednak oczywiście związku z żadnym językiem."

Pamiętam,że czytałem o tym eksperymencie w jednym z tekstów na maturze próbnej. :roll:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
opracowały własny system porozumiewania się, złożony z dźwięków, klaśnięć, gestów,

A ja myślałem, że to już odpowiedź. :cry:

Więc jednak eksperyment się powiódł pierwotny język został odkryty. :roll:

Ale ja czytałem o śmierci tych niemowląt. :?

Sorki za OT powtórzę pytanie by nikt nie musiał szukać:

Medycyna jest jedną z pierwszych nauk, które zaczęły się interesować swoją historią jednak trudne do uchwycenia są początki historii medycyny jako nauki.

Pierwsze prace traktowały o życiu lekarzy w przeszłości. Za początek biograficznego okresu w historii medycyny przyjmuje się napisanie życiorysów 399 lekarzy hinduskich, greckich, rzymskich i arabskich przez……

No właśnie, przez kogo?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.