Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Pancerny

Heavy Metal

Rekomendowane odpowiedzi

Pancerny   

Muzyka,która od lat sześćdziesiątych wzbudza wiele kontrowersji ,dyskusji na całym świecie.

Jedni go kochają inni nienawidzą.

A jakie jest Wasze zdanie,drodzy Forumowicze na temat heavy metalu:kochacie go czy nienawidzicie ,bo chyba obojętnie obok niego przejść nie można???

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Avaritia   

Lubię. Kiedyś słuchałam go więcej, ale dzisiaj lubię sobie czasem włączyć kilka ulubionych kawałków :P

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gnome   
A jakie jest Wasze zdanie,drodzy Forumowicze na temat heavy metalu:kochacie go czy nienawidzicie ,bo chyba obojętnie obok niego przejść nie można???

A ja mogę :twisted:, no może nie tak całkiem obojętnie ale nie jestem jakimś zagorzałym fanem tego gatunku, aczkolwiek czasami miło sobie posłuchać porządnego HM łojenia, jednak hard rock jest mi bliższy (chociaż można dyskutować gdzie jest granica między HR a HM),

Muzyka,która od lat sześćdziesiątych

Czy od lat 60-tych to nie wiem chyba takim wyznacznikiem jest tutaj pojawienie się BS, ale może się mylę.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Pancerny   
Czy od lat 60-tych to nie wiem chyba takim wyznacznikiem jest tutaj pojawienie się BS, ale może się mylę.

Led Zeppelin ,Deep Purple, Black Sabbath zaczęli grać pod koniec lat '60.A ich uważam za ojców HM.

A ja mogę :twisted:

Jednak nie Mogłeś. :mrgreen:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gnome   
Led Zeppelin ,Deep Purple, Black Sabbath zaczęli grać pod koniec lat '60.A ich uważam za ojców HM.

No i właśnie o tym myślałem pisząc o tych granicach, jak dla mnie szczególnie DP z lat 60-tych (pierwsze trzy płyty bez Gillana nie są absolutnie związane z HM, aczkolwiek bardzo je lubię szczególnie Deep Purple), co do Zeppelinów to też mam pewne wątpliwości, ojcami tak ale to ciągle nie jest HM zaś BS, że tam coś grali w latach 60-tych ale pierwszy album to jednak już lata 70-te, jednak to tylko moje zdanie, ważne jest to że taka muzyka istnieje (im więcej gatunków tym lepiej).

A tak swoją drogą to czy ktoś jeszcze pamięta, że wszystko zaczęło się od Jazzu.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Pancerny   
A tak swoją drogą to czy ktoś jeszcze pamięta, że wszystko zaczęło się od Jazzu.

A gdzie był jazz gdy komponowano chorały gregoriańskie, czy dumki stepowe.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   

Ha, od heavy metalu w ogóle zaczęło się moje słuchanie metalu :tongue: A konkretnie od TSA. Nie powiem, że nie lubię, ale dzisiaj wolę już "inne metale" :mrgreen:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gnome   
A gdzie był jazz gdy komponowano chorały gregoriańskie, czy dumki stepowe.

No nie to przesada, korzenie rocka są gdzieś w jazzie, przynajmniej ja tak sądzę, te wszystkie folki w rocku to już późniejsze wynalazki (ale za to bardzo fajne).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Pancerny   
No nie to przesada, korzenie rocka są gdzieś w jazzie,

Jazz też nie powstał tak sam od siebie,też ma gdzieś swoje korzenie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gnome   
Jazz też nie powstał tak sam od siebie,też ma gdzieś swoje korzenie.

Oczywiście wszystko ma gdzieś swoje korzenie, zaczęło się to gdzieś tam kilkadziesiąt tysięcy lat temu w jakiejś jaskini, pewnie przy jakimś ognisku i rozwinęło się do tego co mamy teraz, mam nadzieję, że już teraz dojdziemy do konsensusu :P

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Pancerny   
że już teraz dojdziemy do konsensusu :wink:

Pewnie,że tak

Jednak jest to temat o heavy metalu,więc może padną jakieś nazwy zespołów ,których słuchacie,lub rodzaj metalu który uwielbiacie,lub który Was drażni.

(chociaż można dyskutować gdzie jest granica między HR a HM

Myślę ,że ta granica jest bardzo cienka,i dokładnie nie wiadomo kiedy zostanie przekroczona.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gnome   
Jednak jest to temat o heavy metalu,więc może padną jakieś nazwy zespołów ,których słuchacie,lub rodzaj metalu który uwielbiacie,lub który Was drażni.

No to będzie BS (szczególnie z Dio), Judas Priest (tak od czasu do czasu), Iced Earth (może to nie czysty HM ale dobry zespół) lubię też posłuchać sobie progresywnego metalu, DT czy OSI a ostatnio Ark (po prostu genialne połączenie mocnego uderzenia z melodyjnym brzemieniem).

Tych co mnie drażnią zostawię sobie na później.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
darkelf   

Jakoś od 5. klasy podstawówki zacząłem słuchać rocka i metalu, przede wszystkim Rammsteina, ale teraz moje ulubione zespoły to:

Black Sabbath, głównie od 1980, bo wczesniej to sie pod >heavy< metal raczej nie podpina, Judas Priest, Hammerfal i Marilyn Manson :twisted:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Pancerny   

Uwielbiam Iron Maiden, potem Helloween, Manowar, Gamma Ray, Udo , Saxon, Running Wild.

Jest też mnóstwo zespołów metalowych,szczycących się jedną dobrą płyta, i na tym mogłyby swą karierę muzyczną zakończyć.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.