Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Gnome

Narodowe Siły Zbrojne

Rekomendowane odpowiedzi

FSO   

Witam;

secesjonista: po primo pierwsze - nie zaprzeczam, i zaprzeczać nie będę, że trafiali się narodowcy którzy pod wplywem wydarzeń zmieniali swoje podejście, po kolejne primo: nie zmienia to także faktu, że gros narodowców cieszylo się z tego co się dzialo. Obiecalem poszukać gdzieś owych cytatów - na razie nie znalazlem. Fragmenty opinii zaprezentowane zostaly w temacie o gettcie. Warto przeczytać.

W kwestii tego jak traktowal ŻZW - nie jest związana z tym, że są to komuniści, tylko w jaki sposób się oni zachowywali. Edelmana mam w domu - tam sprawdzę jakie ma wobec nich zarzuty. Dotyczyly z tego co pamiętam zachowania i podejścia do walki.

Wedle tego artykulu - dla autora agentem byla chyba każda osoba która jest związana z AL.Tak przy okazji - tak samo jak partyzantka AK-owska byla związana z Londynem zarówno politycznie jak i "mentalnie", tak samo AL-owska - związana z ZSRR. Nie nazywamy przecież wadz AK - agentami, a cichociemnych - podobnie. Też przecież byli wysylani by dzialać politycznie na rzecz Londynu. AL-owców a jak... Agenci, czystej wody. To, że byli oni związani z ZSRR jest tak samo normalne jak to, że AK związane bylo z Londynem, a narodowcy z ONR-em czy Falangą.

pozdr

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
madhouse   

FSO pytałem o fakty. Więc zapytam jeszcze raz : Podaj mi jeden choćby przykład wymordowania przez NSZ jakiejś grupy Żydów. Więc moiże wpierw poszukaj cytatów a póżniej przedstaw opinię ?

Ksiązkę Edelmana znam,raczej nie jest on moim autorytetem,jego wypowiedzi są subiektywne,pozbawione faktów.Wolę polegać na dokumentacji i relacjach świadków.Dziwne że Edelman nie wspomina o mordowaniu Żydów przez oddziały AL/GL, uzasadnia że "on od nich nie zaznał krzywdy" Mało tego w swych wypowiedziach chwali Moczara i Cyrankiewicza tego ostaniego za wypowiedz o Polakach : "Mamy do czynienia z kretynami" a propo w Radomsku oddział KWP po wojnie zastrzelił szefa UB w Radomsku Żyda Jakuba Cukiermana w 1945 czy to przejaw antysemityzmu ?

AL/GL realizowały politykę Moskwy - słynna komórka dezinformacyjna, której chyba nie muszę opisywać - miała na celu denuncjowanie na gestapo członków AK.

NSZ nie trzeba wybielać- ich karta jest czysta.A reszta to echa propagandowego kłamstwa.

Edytowane przez madhouse

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ak_2107   
NSZ nie trzeba wybielać- ich karta jest czysta.A reszta to echa propagandowego kłamstwa.

Czyli Chodakiewicz uprawia tez propagandowe klamstwa. Aha. Dobrze wiedziec.

a propo w Radomsku oddział KWP po wojnie zastrzelił szefa UB w Radomsku Żyda Jakuba Cukiermana w 1945 czy to przejaw antysemityzmu ?

Za biuletynem IPN o powojennej historii Zydow w Lodzkim:

Dowódca KWP kpt. Stanisław Sojczyński nie godził się przyjmować pod swoją

komendę oddziałów NSZ, gdyż ich działalność służyła za pretekst do ?rozdmuchiwania kwestii

antysemityzmu i używania jej jako atutu przeciw nam tak w Polsce, jak i zagranicą?.

To chyba tez o czyms swiadczy......Sojczynski zapewne dal sie otumanic komunistycznej propagandzie....;)))

Choc w tym kontekscie sam Warszyc tez "zaslynal" z antysemickich ulotek. Antysemickie wypowiedzi w propagandzie KWP zostaly stonowane dopiero pozniej - ale sam Warszyc juz wtedy wisial, albo byl krotko przed.

Morderstw na Zydach dokonowaly w tych okolicach luzno zwiazane z KWP oddzialy "Otto" i Groznego.

Edytowane przez ak_2107

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
1234   
FSO pytałem o fakty. Więc zapytam jeszcze raz : Podaj mi jeden choćby przykład wymordowania przez NSZ jakiejś grupy Żydów.

Na prędko:Święto zmarłych w Rechcie, Karta nr 46.

Fragment:

[...] Kiedy Żydzi byli już w stodole u Kułagi to mój nieboszczyk ojciec widział kilkakrotnie, jak Bogdan Kiciński podsłuchiwał pod stodołą. Kiciński mieszkał u Franka Mańki który w tym czasie był komendantem placówki NSZ w Dębinie a Kiciński razem z Mańko jeździł na rabunki i był jego szpiclem, który szpiegował mojego ojca i nas. Następnie przed samym wybiciem mój ojciec zauważył pewnego wieczora jak pod stodołę podczołgał się Czesław Łupna i podsłuchiwał. Wtedy mój ojciec szukał już innego miejsca ażeby już usunąć Żydów ażeby ci mogli przeżyć. 30 listopada (powinno być października ? autorzy) do mieszkania mego ojca Kułagi przyszedł stary Adamczyk, szwagier Stanisława Mazura i powiedział, że już placówka NSZ dowiedziała się, że tu są Żydzi i już na to konto popijali i że ich przyjdą i wybiją. wtedy mój ojciec przyszedł do mnie celem usunięcia Żydów [...] Ja poszłam do Kułagi i weszłam do tej kryjówki i kazałam im uciekać lecz oni bali się uciekać. To ja poszłam do Stanisława Mazura, żeby ten coś zrobił, lecz Mazura nie było w domu [...] Więc udałam się z powrotem do kryjówki i chciałam powiadomić żeby ci uciekali. Kiedy wyszłam z mieszkania to ci z NSZ szli z różnych stron w kierunku domu mego ojca i od razu mnie zatrzymali i jeden powiedział zabić tę żydowską ciotkę, lecz ja go nie poznałam. [...] (Protokół przesłuchania Marii Radomskiej, 46 lat, 16 I 1949 r.)
Edytowane przez 1234

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
FSO   

Witam;

madhouse: po kolei: Edelman to z pochodzenia Żyd, ba działający po wojnie w Bundzie, zamjujący się tymi zdarzeniami. Sam o komunistach miał dość kiepskie zdanie mimo tego [?] że był socjalistą. Jeździł po kraju, rozmawiał z ludźmi - to wiedzial jak to wygląda.

"... Edelman - Moczara poznałem w Łodzi. Był tam szefem bezpieki. Wezwał mnie na UB wkrótce po pogromie kieleckim. Odbyliśmy długą trzygodzinną rozmowę o sytuacji Żydów w Polsce. Było jasne, że i w Łodzi może wybuchnąć pogrom. A jego sytuacja była jeszcze bardziej skomplikowana: połowa tutejszego UB to byli ludzie z NSZ. Chciał się ich pozbyć, ale nie wiedział dokladnie kogo. Ale nie to, że Moczar chciał mnie zwerbować czy zmusić do kapowania. Chciał mnie przekonać, że to on ma rację. Zresztą mówił to samo co Cyrankiewicz.: ten naród trzeba trzymać za mordę. Cyrankiewicz - ten byl ostry. Mówił: przecież mamy do czynienia z kretynami. Nie ze złej woli tak mówili, ale czuli, że nie są w stanie opanować tego faszyzmuu inaczej niż trzymając za mordę.

Moczar radził aby Żydzi nie mieszkali pojedynczo, najlepiej, żeby się skoszarowali i przede wszystkim - dał Żydom broń. Nie wiem, czy wtedy przeważyło u niego dobro władzy ludowej nad antysemityzmem, ale dał.... Dlaczego? Jest przekonany, że ci jego NSZ-twocy mogą i tu sprobować pogromu żeby zaszkodzić Żydom ale i PPR.

Tek, Moczar był bandytą..." [s. 247]

Do tego żeby się nie powtarzać, to zapraszam do tematu Żydzi i Polacy, w bodajże ogólnej - tam jest opis tego co się działo po wojnie. Można poczytać także My z Jedwabnego, Strach... Opisów aż nadto. Jeżeli szef UB [!] boi się że nie opanuje podwlądnych [z ktorych duży odsetek to NSZ lub ludzie po nim], boi się że daje broń Żydm i mói jakby co strzelajcie i trzymajcie się razem... To coś znaczy...

pozdr

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
madhouse   

No Brawo FSO,znam ten cytat jest szczytem absurdu.Więc połowa ludzi w UB to ludzie z NSZ ? Wiec idąc dalej tym tropem za zbrodnie UB też odpowiadają Narodowe Siły Zbrojne ?! No ale akoro tak twierdził Moczar ;)

A może UB nie popełniało zbrodni ?

(...)Zresztą mówił to samo co Cyrankiewicz.: ten naród trzeba trzymać za mordę. Cyrankiewicz - ten byl ostry. Mówił: przecież mamy do czynienia z kretynami(...)

Mamy do czynienia z kretynami ? ten narod trzeba trzymać za mordę. Wg Ciebie to coś znaczy ? Znaczy typową komunistyczną propagangę. "Połowa ludzi w UB w Łodzi to NSZ" - a gdzie fakty czynkolwiek udokunentowane.Brak.Bzdura.

A co z faktami mordów dokonywanych na Żydach przez AL/GL ? Jest ich sporo. O tym Edelman nie wspomniał

PYTAŁEM : PODAJ MI JEDEN PRZYKŁAD RZEKOMEGO MORDOWANIA ŻYDÓW PRZEZ NSZ ?

Bez bezwartościowych 'opini" typu "Moczar powiedział połowa ludzi z UB to NSZ" . Pytam o fakty !

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
madhouse   

"Warszyc" zasłynął z antysemickich ulotek ? ;) bzdura

Cytat z zeznania j z 1949 r na UB jest wiarygodny ? Gdyby kazali komuś zeznać że NSZ to ludożercy też by pewnie zeznał.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
madhouse   

Działalność Gwardi Ludowej w potwierdzonych relacjach Józefa Światły:

(...) W lasach Janowskich na Lubelszczyźnie działały dwa żydowskie oddziały partyzanckie. Jeden z nich miał we wsi Ludmiłówka swą siedzibę. Powstały one z Żydów, którzy w okresie likwidowania getta zbiegli z obozów niemieckich i getta warszawskiego. Z polecenia Jóźwiaka (dowódcy Armii Ludowej. Przyp. moje – AK) gen. Korczyński komendant AL w Lubelskiem, nawiązał łączność z tymi oddziałami i obiecał je zaopatrzyć w broń pod warunkiem, że broń kupią za własne pieniądze (...) Oba oddziały partyzantów żydowskich zebrały poważne sumy pieniędzy, które Korczyński zabrał i wyjechał z nimi, rzekomo po to, aby zakupić broń. Korczyński udał się do Warszawy i przekazał pieniądze Jóźwiakowi. Po czym wrócił w Lubelskie z instrukcjami Jóźwiaka i Findera, nakazującymi zlikwidowanie oddziałów. (...) Jednym słowem broń rzeczywiście przywieźli i natychmiast zrobili z niej użytek. Bezbronnych ludzi zebranych w lesie wystrzelali salwami z karabinów maszynowych. Ofiarami mordu padły również kobiety i dzieci, które były przy swoich mężach i ojcach (...)

(...) W Pruszkowie działał mały żydowski oddziałek partyzancki, ośmiu czy dziewięciu ludzi. Eksterminację tego oddziałku przeprowadził osobiście Beck na polecenie Chełchowskiego. Odbyło się to w następujący sposób: Beck umówił się z oddziałem rzekomo na akcję, ruszył też razem z oddziałem, z tym, że wraz ze swoim pomocnikiem z tyłu. I z tyłu wybił cały oddziałek co do nogi ogniem z karabinu maszynowego. Po czym natychmiast razem z pomocnikiem obrabował trupy doszczętnie, zdzierając nawet buty. (...)Egzekucję przeprowadzili: Bolesław Koźmierak alias Cień-Kowalski i Grończewski alias Przepiórka

a to nie jedyny przykład.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ak_2107   
"Warszyc" zasłynął z antysemickich ulotek ? bzdura

Cytat z zeznania j z 1949 r na UB jest wiarygodny ? Gdyby kazali komuś zeznać że NSZ to ludożercy też by pewnie zeznał.

Wiarygodniejsze sa orginaly tych ulotek.

Działalność Gwardi Ludowej w potwierdzonych relacjach Józefa Światły:

(...) W lasach Janowskich na Lubelszczyźnie działały dwa żydowskie oddziały partyzanckie. Jeden z nich miał we wsi Ludmiłówka swą siedzibę. Powstały one z Żydów, którzy w okresie likwidowania getta zbiegli z obozów niemieckich i getta warszawskiego. Z polecenia Jóźwiaka (dowódcy Armii Ludowej. Przyp. moje – AK) gen. Korczyński komendant AL w Lubelskiem, nawiązał łączność z tymi oddziałami i obiecał je zaopatrzyć w broń pod warunkiem, że broń kupią za własne pieniądze (...) Oba oddziały partyzantów żydowskich zebrały poważne sumy pieniędzy, które Korczyński zabrał i wyjechał z nimi, rzekomo po to, aby zakupić broń. Korczyński udał się do Warszawy i przekazał pieniądze Jóźwiakowi. Po czym wrócił w Lubelskie z instrukcjami Jóźwiaka i Findera, nakazującymi zlikwidowanie oddziałów. (...) Jednym słowem broń rzeczywiście przywieźli i natychmiast zrobili z niej użytek. Bezbronnych ludzi zebranych w lesie wystrzelali salwami z karabinów maszynowych. Ofiarami mordu padły również kobiety i dzieci, które były przy swoich mężach i ojcach (...)

Kto to byl Swiatlo ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Wolf   
Kto to byl Swiatlo ?

Jeszcze a propos tej "potwierdzonej" relacji Józefa Fleischfarba/Światły przed mikrofonami RWE ,który wówczas(w okresie okupacji hitlerowskiej) przebywał w ZSRR a od 1949 jako wiceszef Departamentu X MBP w ramach "zwalczania odchylenia prawicowo -nacjonalistycznego" zajmował się wyciskaniem takich zeznań zawodowo.

Paweł Finder(który sam był Żydem a za młodu-i syjonistą z zaliczonym wyjazdem do Ziemi Obiecanej )został aresztowany przez hitlerowców jesienią-w listopadzie 1943 a rozstrzelany na Pawiaku w lipcu 1944 .

Józwiak(ten z kolei był Polakiem ale żona Żydówka) był szefem sztabu AL a latem -w VII 1944 p.o dowódcy AL wówczas 5 lipca 1944 mianowano go generałem .

Korczyński miał w AL stopień podpułkownika.

Józwiak(od 1 stycznia 1944 szef sztabu AL a latem p.o dowódcy AL) z Finderem na Pawiaku w lipcu 1944 odbywali te spotkania ze sobą ?

Notabene Franciszek Józwiak"Witold" to właśnie ten wspomniany w relacji Marka Edelmana szef sztabu AL z którym ŻOB miała kontakt organizacyjny -nieprzerwanie od 1943 i w oparciu o te właśnie kontakty pluton ŻOB wszedł w skład III batalionu(nie brygady) AL.

Edytowane przez Wolf

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ak_2107   

Hmmmm......

za. inf. z DWS.

Pisząc o Korczyńskim najczęściej powtarza się zarzuty stawiane mu podczas przesłuchań na UB, wdzięcznie cytując znany autorytet - Józefa Światłę.

Grzegorz Korczyński (właść. Stefan Kilianowicz) ? wówczas podpułkownik, były dąbrowszczak i dowódca Grupy Operacyjnej im. Kościuszki GL na Lubelszczyźnie, był następcą Mieczysława Moczara na stanowisku dowódcy II Lubelskiego Obwodu AL. Jego stosunek do Żydów istotnie można uznać za ?krytyczny. Stawiane mu jednak przez żydowskich towarzyszy z UB zarzuty dokonywania podczas wojny pogromów są nieprawdziwe. Dotyczą w istocie dwóch wydarzeń ? rozbicia 7 listopada 1942 r. obozu SS dla Żydów w Jaszczowie, oraz likwidacji w styczniu 1943 r. bandy Piotra Grochalskiego ? ?Sokoła?, określanej niekiedy jako ?polsko-żydowski oddział partyzancki?.

Oddział ?Grzegorza? uwolnił 350 żydowskich więźniów obozu. Część z nich przyłączyła się do GL-owców, resztę rozlokowano we wspierających Korczyńskiego wsiach w powiecie kraśnickim. GO im. Kościuszki przeszła wówczas do walk w biłgorajskie. Tymczasem pojawiły się dwa zagrożenia. ?Grochalszczycy? zwabieni informacją o żydowskich skarbach zarekwirowanych w Jaszczowie napadli na kasę oddziału. Jednocześnie ukrywani Żydzi zaczęli dobrowolnie zgłaszać się w ręce niemieckie, wydając w ten sposób swoich gospodarzy na zemstę okupanta. Korczyński zorganizował pościg za Grochalskim, w wyniku którego rozstrzelano 25 bandytów ? głównie Żydów oraz samego przywódcę. Jednocześnie ?Grzegorz? wydał rozkaz, by wobec oskarżonych o donoszenie na Polaków zastosować normalną procedurę ? karę śmierci. Wykonano pewną liczbę wyroków na schwytanych konfidentach żydowskich. I taka jest dostępna nam dziś wiedza na temat rzekomych pogromów. Gen. Korczyński w latach 1950-56 był więziony i torturowany za ?mordowanie Żydów i współpracę z Niemcami?, odmówił przyznania się do winy. Nie dał się też wykorzystać w planach procesu przeciw Gomułce.

ciekawe czy nasz posteneszetowiec moze odrobine swiala (nie Swiatly) w te mroki wniesc.

Moze cos z Gontarczyka dla urozmaicenia ?

Edytowane przez ak_2107

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Wolf   

No Korczyński zanim nie zaczęło się "odchylenie-prawicowo nacjonalistyczne" zdążył chwilę pobyć wiceministrem BP.A Gomułki faktycznie nie zgodził się obciążyć w śledztwie pomimo stosowania fizycznego nacisku.

Dodam jeszcze że przez cały okres 1943-1944 u Korczyńskiego był pododdział żydowski a żona tez zdaje się pochodzenia niearyjskiego.

Najpierw w GO "Kościuszko" był oddział imienia Berka Joselewicza(dowódca Forst) a w 1944 roku -podlegała Korczyńskiemu w lesie m.in grupa oficera ŻOB zbiegłego z warszawskiego getta Gustawa Alefa -Bolkowiaka.

Ci ludzie przeżyli wojnę.

Zresztą różni ludzie bo był tam i złapany na rabunku chłopów Salomon Morel...

Salomon jak Korczyński siedział oskarzył go o mordowanie partyzantów żydowskich-w istocie złapana przez GL na rabunkach chłopów grupa za wyjątkiem brata Morela,którego rozstrzelano została wcielona do oddziału gospodarczego GL.

Edytowane przez Wolf

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
madhouse   

Ciekawe koledzy postALeowcy ? ;) mógłbym wnieść trochę światła,ale po co ? Nie jestem lekarzem i nie leczę z nieuctwa.Interesujący jest inny aspekt kiedy pojawia się niewątpliwy fakt mordowania Żydów przez GL/AL natychmiat jet to usprawiedliwiane na różne sposoby...a w oskarżaniu NSZ wystarczy absurdalny zarzut "że połowa UB w Łodzi to NSZ" a propo to tylko jeden przykład mordów popełnianych przez GL/AL na Żydach.

Jest sporo skrytobójczych mordów na członkach AK,denuncjacji na Gestapo likali AK ( patrz komórka dezinformacyjna ) A może przytoczyć karierę niezwykle bitnego dowódcy AL :

(...)Wspomniany Bolesław Koźmierak alias „Cień”, to dowódca jednego z najbardziej „walecznych” oddziałów AL., którego „walka” polegała głównie na napadach rabunkowych i mordowaniu żołnie­rzy podziemia niepodległościowego. 4 maja 1944 roku oddział „Cienia” dokonał podstępem ohydnej zbrodni na wydzielonym oddziale 3 kompanii 15 pułku piechoty AK pod dowództwem por. Mieczy­sława Zielińskiego „Moczara”. Tegoż dnia około stu członków AL wraz z grupą partyzantów sowieckich pod dowództwem „Wani” NN, zaatakowało oddział AK pod dowództwem por. „Moczara” o liczebności około 47 żołnierzy. Atak komunistów nie przyniósł oczekiwanego rezultatu, akowcy nie pozwolili się zaskoczyć odpowiadając ogniem, zabijając i raniąc kilku napastników(...)

(...)Widząc nieskuteczność swoje­go ataku, „Cień” postanowił użyć fortelu. Prosząc o przerwanie ognia alowcy wmaszerowali do wsi Owczarnia. „Cień” tłumaczył, iż zaszła pomyłka, myślał, że we wsi kwaterują Niemcy. Oba oddziały ustawiły się dwójkami równolegle do siebie, jednak miast oddania honorów wojskowych „Cień” wypa­lił „Moczarowi” prosto w głowę, co było sygnałem dla reszty alowców, ostrzelali zdezorientowanych żołnierzy AK, zabijając 18, a raniąc 13. W pościg za sprawcami mordu, który odbił się szerokim echem budząc powszechne oburzenie, wyruszyła około 30-osobowa grupa żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych pod dowództwem mjr. Leonarda Zub-Zdanowicza „Ząba”, którego o mordzie zawiadomił por. AK Hieronim Dekutowski „Zapora”. (...)

Na to też znajdzie się wytłumaczenie ?

Edytowane przez madhouse

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
1234   

Ad.1. Jeżeli kolega na wszystkie zarzuty względem NSZ ma odpowiedź, że to wredna komuna wszystko sfałszowała, to rzeczywiście nie ma o czym mówić. Akurat nikt prawdziwości tych zeznań nie zakwestionował, a Karta ma opinię wiarygodnego środowiska naukowego.

Ad.2. Co do Kaźmieraka: w przypadku Owczarni nie chodziło bynajmniej o zadną "walkę z faszystami" a po prostu o cekaem grupy "Moczara", na który Kaźmierak od dłuższego czasu "chorował", a skoro się po dobroci nie dało przejąć, to... Nawiasem mówiąc za to kierownictwo lubelskiej PPR wnioskowało o uznanie Kaźmieraka za bandytę i wykluczenie go z AL.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ak_2107   

Dobrze, ze tego tez wymieniles....

żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych pod dowództwem mjr. Leonarda Zub-Zdanowicza „Ząba”,

b. Akowiec zreszta.

od tego sie zaczelo........pare miesiecy wczesniej....

„(...) Wydzielić w każdym Obwodzie (Okręgu) specjalne sekcje, które będą likwidowały bandytów reakcyjnych, dopuszczających się morderstw na członkach GL na równi z bandytami hitlerowskimi. Za każdego zamordowanego syna narodu likwidować zbrodniarzy i inspiratorów zbrodni.(...)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.