Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Jarpen Zigrin

Piechota Morska

Rekomendowane odpowiedzi

Tankfan   

A po co nam piechota morska?! mamy małe jednostki w rodzaju piechoty morskiej ale po jaką cholerę nam siły takie jak ma powiedzmy Rosja (bo U.S.M.C. to prawie druga armia lądowa w USA, i takie coś w Polskich realiach to czyste SF), nie posiadamy marines po ich zwyczajnie nie potrzebujemy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andreas   

Mamy, jedyną jednostką polskiej piechoty morskiej jest 7. Brygada Obrony Wybrzeża.Wiem, bo mieszkam na Pomorzu i stanowi ona garnizon mojego miasta.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tankfan   

No czyli mamy Marines w sile brygady ale co z tego skoro to tylko brygada do tego stosunkowo słabo uzbrojona ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
widiowy7   

Może chodzi o to że zmieniła się doktryna wojenna polskiej armii.

Piechotę morska zaliczamy raczej do formacji typowo ofensywnych. Za czasów Układu Warszawskiego istnienie tzw, "niebieskich beretów" miało sens, wszak mieliśmy uderzać na Danię.

Teraz po prostu nie ma po co.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
mch90   

Odnośnie samej idei marines/piechoty morskiej- to „zabawka” dla bogatych krajów, począwszy od tego, że potrzeba floty morskich jednostek transportowych- to kosztuje. Wprawdzie Polska ma bogatą flotę transportową- ale pamiętają one czasy jeszcze UW, gdy mieliśmy atakować Zachód. Czasy, ustrój się zmieniają, a lat okrętom przybywa, technologia starzeje się. No chyba, że nasza piechota morska ma zamiar przeprawiać się przez jeziora- wtedy ten aspekt możemy sobie opuścić;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tankfan   

Odniosę sie tylko do tego stwierdzenia:

Odnośnie samej idei marines/piechoty morskiej- to „zabawka” dla bogatych krajów

Marines to nie taka znowu zabawka, przynajmniej nie dla USA, USMC jest silniejszy i większy niż armia nie jednego państwa, dla USA stanowi bardzo ważny element sił szybkiego reagowania, poza tym Marines to cholernie dobrzy żołnierze choć dziwi mnie nieco ta niechęć istniejąca między US.Army a USMC i ich rywalizacja, gdyby bardziej ze sobą współpracowały to naprawdę efekty mogłyby być bardzo obiecujące i pozytywne dla sił zbrojnych USA.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Hauer   
Marines to nie taka znowu zabawka, przynajmniej nie dla USA, USMC jest silniejszy i większy niż armia nie jednego państwa, dla USA stanowi bardzo ważny element sił szybkiego reagowania

ale własnie oni sa bogatym państwem :D

dziwi mnie nieco ta niechęć istniejąca między US.Army a USMC i ich rywalizacja
Ta rywalizacja to chyba taki element mobilizujacy i wpływający na podniesienie morale.
No chyba, że nasza piechota morska ma zamiar przeprawiać się przez jeziora

Heheh, przypomina mi to HoI gdzie inwestowałem w marines bo lepiej atakowali przez rzeke niz zwykła piechota, a rzeki to była powazna przeszkadzajka :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tankfan   
ale własnie oni sa bogatym państwem :D

No ok :D ale miałem na myśli bardziej to że takie formacje nie są zabawką :D

Ta rywalizacja to chyba taki element mobilizujacy i wpływający na podniesienie morale.

No nie wiem :roll: Marines stawiają sobie za punkt honoru mieć częśc sprżetu inną niż US.Army :razz:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

morskiej piechoty nie mamy bo jej nie potzrebujemy po za tym nie mamy marines.. :!:

[ Dodano: 2008-04-05, 17:42 ]

a jeśli już mamy brygadę marines to jest ona bardzo słabo uzbrojona :roll:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
piterzx   

Witam,

morskiej piechoty nie mamy bo jej nie potzrebujemy po za tym nie mamy marines..

Nie interesuję się zbytnio tymi zagadnieniami, lecz wydaje mi się, że marines i piechota morska to jedno i to samo... Chyba, że czegoś nie wiem... :roll:

P.S. Jako członek Redakcji Forum proszę Cię, byś zaczynał swoje posty z dużej litery. Dbajmy o zasady pięknej polskiej pisowni (poza tym taki zapis jest w regulaminie Forum) :D

Pozdrawiam

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andreas   

Jeszcze raz mówię: Polska posiada jedyną jednostkę piechoty morskiej jaką jest 7. Brygada Obrony Wybrzeża. Powstała ona w latach 50. w celu zajęcia Danii w wypadku ewentualnej wojny z Zachodem. Obecnie jej elementy są rozlokowane na Pomorzu, w Słupsku, Kołobrzegu i Gdyni. Wiem, bo w Słupsku mieszkam. Stacjonują tu trzy bataliony.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

No cóż, po pierwsze to kosztuje . Polski zwyczajnie nie stać na piechotę morską. Statki mamy , ale młode to one nie są. Poza tym uważam , że piechota morska nie jest nam potrzebna bo tak jak dawniej nie mamy chyba zamiaru zajmować Danii w razie ewentualnej wojny z Zachodem. I tak jak na nasze warunki armię mamy niezłą.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Ratel   

Nasza doktryna zakłada działania obronne. Nie potrzebujemy floty desantowej i piechoty morskiej do zajmowania wysp, czy odległych brzegów. Gdyby ktoś chciał do nas "wjechać" to jeżeli nie zaliczylibyśmy kilku głowic w centra największych miast, walka ograniczyłaby się do miast, gór i ewentualnie niedostępnych borów, a wody tam ci niedostatek...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.