Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Hauer

Dowód głupoty czy nie?

Rekomendowane odpowiedzi

Hauer   

http://fakty.interia.pl/salon24/warzecha/n...glupoty,1033284,

Dobre, chyba zaczne czytać "Fakt" :arrow:

Wymiana dowodów osobistyczh. Czy "Dowód" to koniecznośc? Co myślicie o procedurach ich wymiany?

[glow=red:7304d5dcec]//JKM Tytuł tematu zmieniony, aby zachować minimum obiektywizmu[/glow:7304d5dcec]

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gnome   

Tak od razu przed urzędami postawi sie pręgierze i wystawi się przy nich osobników złapanych na tym, że nie posiadają aktualnego dowodu :arrow: . Jak ja kocham ten kraj pełen absurdów.

Sam też prawie przez rock nie miałem dowodu, wyrobiłem go sobie dopiero jak miałem zdawać prawko, więc i mnie powinni ścigać i walnąć kolegium a może i wsadzić do mamra (byłym ofiarą systemu :arrow: ).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Wołodia   

I pomyslec ze "Fakt" ma większy nakład od "Gazety Wyborczej" Pfff. Naprawde az trudno mi uwierzyc ze ktos pisze takie bzdury na chyba ze to byla subtelna satyra ktorej nie bylem w stanie zrozumiec. Najlepiej niech w kraju panuje anarchia:P Akurat ten rodzaj "sprawowania wladzy" mamy obcykany (Demokracja szlachecka)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Hauer   
może by tak dookreślić?

Dookreślone.

Pfff. Naprawde az trudno mi uwierzyc ze ktos pisze takie bzdury na chyba ze to byla subtelna satyra ktorej nie bylem w stanie zrozumiec.
to, ze nie rozumiesz jeszcze nie znaczy, że to głupota :arrow:
Najlepiej niech w kraju panuje anarchia:P

...jesli taka jak w USA to ja jestem za :arrow:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Powinien być jeden dokument:

Dowód osobisty z kartą chipową, a w niej:

Dowód osobisty

Ubezpieczenie zdrowotne

Ubezpieczenie samochodowe

Prawo jazdy

Inne dane

Nie byłby obowiązkowy, ale bez niego życie stałoby się bardzo trudne ze względu na zakres danych, które w nim się znajdują. Jednakże dzięki temu jeden dokument byłby zamiast kilku dokumentów.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Heinz   

Jeśli się nie mylę Amerykanie nie mają dowodów osobistych, paszport posiada może co 4ty i najpowszechniejszym i w większości przypadków jedynym dowodem tożsamości jest prawo jazdy. Uważam że tak powinno być, niezmotoryzowani nosili by przy sobie paszport. Na co nam dowód tak naprawdę? To przeżytek.A ta cała szopka z wymianą dowodów.. Szkoda gadać.Wschodni Tadżykistan.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Hauer   

Widzieliście wczoraj w TV te kilometrowe kolejki ? No masakra normalnie, jak za mięsem w dawnych czasach.

Mój kuzyn nie ma nowego dowodu, ani nie złozył wniosku, bo siedzi w Szwajcarii, a jak przyjechał w grudniu to choc próbował to nie dał rady złozyć.

Ja nie złożyłem bo dopiero wczoraj przysłali mi skrócony akt urodzenia :wink: W sumie sie nie przejmuje, i dziwie się tym co stali w tych kolejkach ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Darkman   

Kiedyś dowód książeczkowy dostawałeś "dozgonnie" a teraz tylko na lat 10 czyli w 2017/18 ponownie będzie ten sam cyrk.

Jak się pożeniłeś to ci wbijali "znak stopu" w dowód i po problemie a teraz od nowa w kolejkę i do przodu.

Ja miałem do tego przypadek, że pani biurwa nie chciała mi uznać tej pieczątki w d.o. (normalnie myślałem, że zaraz wyjmie Nagana z pod biurka i mnie odstrzeli) także przy wymianie na nowy musiałem jeszcze dostarczyć odpis aktu ślubu (to co że stary był gdzieś w aktach (bo by pieczątki nie wbili), po co szukać po archiwach niech se petencik polata, zapłaci (Uparłem się i nie zapłaciłem. Nota bene pani w USC była zdziwiona życzeniem i powodem wystawienia odpisu) to zmądrzeje i dowie się kto rządzi w tym kraju - betonowe "szarawe urzędasy".

To tylko dla ochrony ich miejsc pracy ten cały cyrk.No i dla budżetu (może jeszcze dla kilku służb - podać pełne dane współmałżonka, gdzie pracuje itd.).No i biada Nam ludu specjalnej troski.Jakakolwiek zmiana znajdujących się na plastiku danych pociąga za sobą wymianę dowodu.Oczzywista na koszt własny. :tongue:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Hauer   

Mój ojciec miał podobne jazdy, bo okaząło się, ze w jednym dokumencie było przekręcone nazwisko rodowe jego matki. I dawaj petencie biegaj i prostuj sprawe bo dowodziku nie będize!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ciekawy   
Widzieliście wczoraj w TV te kilometrowe kolejki ?
Ja nie złożyłem bo dopiero wczoraj przysłali mi skrócony akt urodzenia

A ile lat miałeś Hauer na to czasu ? 2 ? 3 ? Jak widzę kilometrowe kolejki ludzi za dowodami, to zastanawiam się, czy mają oni rano w ogóle po co wstawać ? Tam gdzie były morza, będą lądy, tam gdzie były góry, będą doliny, a głupota, niedbalstwo i lenistwo w naszym Narodzie pozostaną na wieki,. amen. Akcja z wymianą dowodów (której nota bene też nie jestem zwolennikiem) trwa już od długiegoczasu (ja osobiście dowód wymieniłem 2 lata temu), a ferajna jakby o tym zapomina - tradycyjnie, wszystko na ostatnią chwilę. Czy naprawdę jest aż tak wielkim problemem i fatyga odwiedzić USC , a później Urząd Miasta ? Zaświadczenia w USC dawali od ręki (i za darmo), a w UM składało się tylko wniosek (bez kolejki). Cała akcja to góra 40 min czasu ...

pzdr.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Hauer   
A ile lat miałeś Hauer na to czasu ? 2 ? 3 ?

Taaa wczesniej dowody wymieniały inne roczniki i też zawsze były kolejki ;)

Czy naprawdę jest aż tak wielkim problemem i fatyga odwiedzić USC , a później Urząd Miasta ? Zaświadczenia w USC dawali od ręki (i za darmo), a w UM składało się tylko wniosek (bez kolejki). Cała akcja to góra 40 min czasu ...

I tu cie moze zaskocze, ale ja miałem do USC ponad 400 km. Na dodatek miejsce urodzenia opuściłem mając niespełna 4 latka. Dowód pierwszy raz wyrabiałem tu gdzie mieszkam i dostarczałem tu juz odpis mojego aktu urodzenia, jak przyszedłem złozyc wniosek, to okazało się ze musze to zrobić po raz drugi. Niestety, te 400 km troche mnie rpzystopowało ze zmiana dowodu, bo mam tez inne rzeczy do roboty, a nie tylko biegać za kawałkiem papieru czy plastiku :wink:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
jachu   
Dowód pierwszy raz wyrabiałem tu gdzie mieszkam i dostarczałem tu juz odpis mojego aktu urodzenia, jak przyszedłem złozyc wniosek, to okazało się ze musze to zrobić po raz drugi.
To efekt przerośniętej administracji w naszym kraju. Niestety, nie zapowiada się aby w najbliższym czasie biurokratyzacja w Polsce zmniejszyła się. W Stanach Zjednoczonych wyrobienie dowodu tożsamości, to 15-20 minut, w skład czego wchodzą procedury administracyjne i nadrukowanie danych na plastikowy prostokąt... A u nas? W najlepszym czasie 2-3 miesiące... Welcome to Socjalist Poland ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Pancerny   

Słyszałem(stojąc w kolejce USC)jak prosiła o pomoc jedna pani,której ojciec urodził się gdzieś pod Buczaczem.Bo ten odpis aktu urodzenia był -,,przestarzały''.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.