Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Albinos

Ulubiony album

Rekomendowane odpowiedzi

Albinos   

Kolejny temat z serii "do moich ulubionych należą...". Tym razem coś o albumach, które zrobiły na Was największe wrażenie, do których wracacie z największą chęcią, a co za tym idzie możecie polecić każdemu kto lubi muzykę. Tak na początek coś z moich ulubionych:

Korn "Korn", pierwszy album Korna, jak dla mnie zdecydowanie najlepszy, to na nim Korn pokazał to co ma najlepszego, to za co tyle milionów ludzi ich pokochało, kawałki takie jak "Blin" czy "Daddy" powalają na kolana, coś niesamowitego. Do tego jeszcze nadzwyczaj poważna tematyka, poruszająca bardzo ważny problem, molestowania dzieci... przesłuchanie tego krążka raz, jest niewystarczające, w materiał na nim zawartym trzeba się wsłuchać raz, drugi, trzeci, dziesiąty... ale wrażenia są niepowtarzalne. Davis i spółka wykonali świetną robotę, mam nadzieję że kiedyś jeszcze powrócą do klimatów z tej płyty.

Lao Che "Powstanie Warszawskie", jest to album wyjątkowy z dwóch względów: niesamowita muzyka i zapadająca w pamięć kompozycja, a po drugie niesamowita dawka emocjonalna, jaką ekipa Lao Che funduje na swoim drugim albumie studyjnym. Tematyka Powstania Warszawskiego nie należy do najłatwiejszych dla artysty, a im udało stworzyć się płytę kultową już w tym momencie. Wplecenie w muzykę takiego typu, jak słyszymy na "PW", słów ks. Tischnera, Chrystusa z Ewangelii Mateusza, Baczyńskiego, Szczepańskiego czy też fragmentów oryginalnych przemówień Komorowskiego i Franka... to pomysł iście genialny, a wykonanie w tym przypadku jeszcze lepsze. Utwory razem tworzą pewną historię, nie są oderwanymi od siebie kawałkami, przekazują nam historię tych 63 dni walki, uczą patriotyzmu w pełnym tego słowa znaczeniu. Do tego muzyka oddająca idealnie nastrój chwili... czegóż chcieć więcej. Dla kogoś, kto szuka czegoś nowego na polskiej scenie muzycznej, płyta jak znalazł. Wielkie brawa dla "Spiętego" i ekipy.

Bon Jovi "Have a nice day", płyta zupełnie inna od dwóch poprzednich, nie dotyka tematów bolesnych, źle się kojarzących, wywołujących złość czy strach... zespół po prostu życzy nam miłego dnia:) Już pierwszy utwór wprowadza nas w dobry nastrój, kolejne mocno rockowe, tylko nas w nim utrzymują. Ekipa z New Jersey nie chce na siłę odświeżać tego co stare, a teoretycznie mogła by, bo to przecież w latach 80. zaczęli wielką karierę. Tym razem słyszymy świeże, mocne gitarowe brzmienia w wykonaniu świetnego Richiego Sambory i ten niepowtarzalny głos Jona Bon Joviego... ekipa jak dla mnie trafiła z tą płytą w sam środek tarczy. Obok "Korna" i "Powstania Warszawskiego" płyta z pierwszej trójki moich "naj".

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   

18 singels U2 - zebranie najlepszych utworów (w ciągu ponad dwudziestoletniej działalności) zespołu z Dublina na jednym krążku.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Pancerny   

Mój Top 10

1. Dead Can Dance - Within The Realm Of A Dying Sun -Klimat

2. Gary Moore - Wild Frontier - Power

3. Cocteau Twins - Treasure - Tajemniczość

4. Clannad - Legend -

5. Jean Michel Jarre - Oxygene

6. Iron Maiden - Seventh Son Of A Seventh Son

7. Helloween - Keeper Of The Seven Keys part I

8. Enya - Watermark

9. Loreena McKennitt - The Visit

10. U.D.O - Animal House

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Granat   

Kaenżet - Występ

Jest to jedna z najlepszych ( najlepsza ? ) płyta wydana przez Kazika ! Te krążki ( 2 ) zawierają cały koncert Kazika ( dla tego KNŻ - Kazik Na Żywo ) Do perfekcji brakuje tylko kilku kawałków jak "Gdy nie ma dzieci" "Mars napada" czy "Brooklińska Rada Żydów". Jako że jest to występ live, piosenki różnią się trochę od tych z innych nagrań :] Są żywsze i mocniejsze ( za sprawą gry na gitarach elektrycznych :] ). Naprawdę polecam płytę i wykonawce również ! Jeżeli ktoś nie zna Kazika, to muszę powiedzieć że jego piosenki dzielą się na 2 typy - Prześmiewcze i Bez Sensu ( jak np, 220 V :] )

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Dymuś   

Nightwish- Once. Mam niesamowity sentyment do tej płyty. Utwory co zamiesza krążek są śliczne... Nemo, Planet Hell, Ghost Love Score co w tym kawałku jestem zauroczona, zapatrzona i Tarja hipnotyzuje. Mój ulubiony utwór z Once jest Dark Chest Of Wonders, daje tak wspaniałego powera, że ja odpływam! Tej płyty nie pobije żadna inna.

Nightwish- Century Child. Wszystkie utwory kocham. Są niesamowite. Tuomas jednak utwory pisał do pani Tarji wzdychał do niej. On w niej był bardzo zakochany. Takie Ever Dream, Forever Yours, Beauty On The Beast. Tylko bić pokłony.

Nightwish- Dark Passion Play. Moja druga biblia ;) Joke. Nowa wokalistka nowe texty i najdłuższy utwór w dyskografii Nightwish. Cała jednak płyta jest wybuchem Tuomasa nienawiścią, a także tęsknotą do Tarji. Jedna piosenka jest bardzo charakterystyczna która opowiada o pani Turunen, tj Bye Bye Beautiful. Refren śpiewany przez Marco jest ostry :shock: Ja byłam w szoku jak usłyszałam. Master Passion Greed słowa kierują się do męża Tarji pana Cebuli :arrow: Nienawidzę gościa. I ma racje Tuomas. Mógł go bardziej zbluzgać. Marco cały utwór wykonuje i jest mocny. The Poet And The Pendulum to najdłuższy utwór w historii Nightwish. Opowiada to o tym jak nagi Tuomas nie mógł się pozbierać po roku 2005(jak wywalił Tarję). Piękny kawałek. Na koncercie się poryczałam na tym kawałku :cry:

Within Temptation- Mother Earth patrz opis do Once, tylko utwory się zmieniają i wokalistka

Within Temptation The Heart of Everything patrz opis do Century Child tylko utwory się zmieniają i wokalistka.

Blind Guardian- Nightfall in Middle-Earth. Płyta mi się podoba bardzo! Oparta na książce "Silmarillion" Tolkiena, którą właśnie czytam. Mirror mirror to już klasyka. Ale płyta godna uwagi. Hansi wymiata pod każdym względem :razz:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
darkelf   

Black Sabbath - "Sabotage". Według mnie bardzo... równy album. Nie zawiera jakiś wielkich hiciorów, ale każdy utwór bardzo mi się podoba. Płyta jet dość zróżnicowana pod względem tempa, melodyjności itd. Tego właśnie brakuje w "Back in Black" AC/DC. Każda piosenka jest świetna, tylko że wszystkie są grane "na jedno kopyto" i są do siebie zbyt podobne. Lubię też bardzo "Eat me, Drink me" Marilyna Mansona, gdyż nie jest to takie metalowe mordobicie. Niektóre piosenki są jakby... elektryzujące :) . Idziesz sobie ulicą i słuchasz np. "Evidence" i aż chce się iść szybciej i energiczniej :) Podoba mi się też Wolfmother i ich jedyna jak na razie płyta o tej samej nazwie :wink: .

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Avaritia   

Lesiëm - "Times". Chyba jeden z najbardziej inspirujących albumów, jakie miałam okazję kiedykolwiek słyszeć. Piękne łacińskie teksty, mocne głosy kilkunastu mężczyzn plus delikatny kobiecy wokal i trochę muzyki elektronicznej dają niesamowity efekt! Ubóstwiam ten album, zawsze będzie należał do moich ulubionych.

Gregorian - "The Dark Side". Wspaniałe covery rockowych i metalowych piosenek. Szczególnie podoba mi się "The Four Horsemen", "Nothing Else Matters" i "Ave Satani". Polecam gorąco.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.