Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
jachu

Gdzie, co, za ile?

Rekomendowane odpowiedzi

Albinos   

Nowości z wczoraj:

Warszawa lat wojny i okupacji 1939-1944. z. 1. Studia warszawskie. t. VII, red. Dunin-Wąsowicz K., Kaźmierska J., Winnicka H., Warszawa 1971, ss. 362;

Warszawa lat wojny i okupacji 1939-1944. z. 2. Studia warszawskie. t. X, red. Dunin-Wąsowicz K., Kaźmierska J., Winnicka H., Warszawa 1971, ss. 368 [dwa pierwsze zeszyty Studiów warszawskich poświęcone okresowi 1939-44, z ciekawszych materiałów teksty poświęcone bibliotekom warszawskim, policji granatowej, historia żoliborskiego PETu, działalność PCK, muzyka (sic!), plus teksty prof. Strzembosza, B. Krolla czy też J. Kaźmierskiej, ale tutaj akurat dysponuję pełnymi opracowaniami, z których pochodzą wybrane zagadnienia];

Tarczyński M., Generalicja Powstania Listopadowego, Warszawa 1988, ss. 312 [powoli chyba czas zaczynać poważniejszą przygodę z tematyką Powstania Listopadowego, a po zaopatrzeniu się w biografię Sowińskiego, klasyczne opracowanie Mierosławskiego czy też prace T. Strzeżka, mogę chyba zacząć o tym myśleć, byle tylko czasu człowiek miał więcej, bo z tym to krucho...].

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
redbaron   

Miałem wczoraj szczęście! Pamiętałem, że kończy mi się obserwowana aukcja na Ebay'u i myśląc, że mam do jej końca jakieś 2 godziny, postanowiłem odświeżyć stronę i okazało się, że do końca jest 40 sekund ;) Tak czy siak, za 5,5 euro kupiłem podręcznik dla "dowódców niższego szczebla" zatytułowany "Unterführer ABC" z 1934 r. Mam tylko nadzieję, że się poczta spisze...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
redbaron   

Widzę, że nikt się swoimi nabytkami nie pochwalił od czasu mojego wpisu ;)

W każdym razie dziś książeczka do mnie dotarła. Po pobieżnym przejrzeniu jestem jak najbardziej zadowolony z zakupu. Nie bez znaczenia jest też fakt, że okładką nawiązuje do innej posiadanej przeze mnie książeczki majora Kühlweina Die Gruppe im Gefecht. ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Niedawno wróciłem z antykwariatu z dwoma upolowanymi zdobyczami:

Władysław Serczyk, Hajdamacy, 8 zł

Tadeusz Walichnowski, U źródeł walk z podziemiem reakcyjnym w Polsce, 5 zł

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andreas   
Tadeusz Walichnowski, U źródeł walk z podziemiem reakcyjnym w Polsce, 8 zł

Dobra pozycja, używam takich jako podpałki do pieca.

Brednie komunistyczne palą się najlepiej. :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andreas   
Ta pozycja wydaje mi się całkiem sympatyczna

Owszem, przy czymś takim można się nieźle ubawić.

Dlatego polecam Ci: ''Z dziejów oręża polskiego i walk o postęp społeczny''.

Spodoba Ci się, na pewno! :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Owszem, przy czymś takim można się nieźle ubawić.

Dlatego polecam Ci: ''Z dziejów oręża polskiego i walk o postęp społeczny''.

Spodoba Ci się, na pewno! :)

A ja polecam Koledze wypociny Żebrowskiego, Gontarczyka, Chodakiewicza czy "dzieła" IPN z diabelnie merytoryczną książeczką "Historia Polski 1918-1989" na czele.

Ubaw po pachy :) .

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andreas   
A ja polecam Koledze wypociny Żebrowskiego, Gontarczyka, Chodakiewicza czy "dzieła" IPN z diabelnie merytoryczną książeczką "Historia Polski 1918-1989" na czele.

Ubaw po pachy

Zapewniam, że nie aż taki, jak przy lekturze o bohaterstwie UB. :)

Może, Samuelu, sprezentować Ci czerwoną opaskę?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób Samuelu "diabelsko merytoryczna" zawartość jednej książki wpływa niby na wiarygodność Walichnowskiego? to chyba jakiś paralogizm.

Sądzę, że członkowi Zjednoczenia Patriotycznego "Grunwald" i prof. Wyższej Szkoły Nauk Społecznych przy KC PZPR nie sposób odmówić dobrego warsztatu...

To tenże sam historyk co pisał o sojuszu pomiędzy "czarnym krzyżem a Dawidową gwiazdą", tenże sam co pisał o brudnej ręce Żyda mieszającej...?

Tenże co pisał: "„Wielka Socjalistyczna Rewolucja Październikowa przyczyniła się do powstania niepodległej Polski w listopadzie 1918 r., a rozgromienie faszystowskiej III Rzeszy w 1945 roku przez bohaterską i zwycięską Armię Radziecką uratowało nasz naród od biologicznej zagłady i spowodowało odrodzenie państwowości polskiej w sprawiedliwych i korzystnych dla narodu polskiego granicach na Bugu, Odrze, Nysie Łużyckiej i Bałtyku".

Gratuluję mu zatem warsztatu... :lol:

Ja skromniejsze poczyniłem nabytki, żadni tam wielcy historycy o doświadczeniu generała MO, ot zwykli wyrobnicy pióra:

R.F. Holland "European Decolonization 1918-1981"

K. Gelles "Trzecia Rzesza w ujęciu raportów Socjaldemokratycznej Partii Niemiec (Sopada)"

"Der Widerstand gegen den Nationalsozialismus. Die deutsche Gesellschaft und der Widerstand gegen Hitler" hrsg. von J. Schmädeke i P. Steinbach

Edytowane przez secesjonista

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Niedawno wróciłem z antykwariatu z dwoma upolowanymi zdobyczami:

Władysław Serczyk, Hajdamacy, 8 zł

Tadeusz Walichnowski, U źródeł walk z podziemiem reakcyjnym w Polsce, 5 zł

Samuelu ,

publicznie przyrzekam Ci przesłać 50 PLN o ile , oświadczysz iż ww " dzieło " to komunistyczny stek bzdur a spalisz to propagandowe paskudztwo publicznie w Radomsku

oferta ważna 15 minut , czas start .....

Dzis kupiłem w Empiku dwie książki :

1}Klęskę Suworowa cena 37,90 - do serii Czerwone Grzbiety , tego autora wydawca DW Rebis - kolejna kontynuacja Lodołamacza

2}Festung Breslau w Ogniu -Hansa von Ahlfen und Hermana Niehoffa - Wydawnictwo Dolnośląskie

Nabyłem tez sporo książek polskiej fantastyki , ale tym podzielę się w moim starym temacie na bratnim forum .

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Ok , w przyszłym tygodniu , teraz zajmuje mnie Dotyk Zła Piekary z serii o Inkwizytorze , potem na tapecie Rezun i jego teorie :huh:

Edytowane przez lancaster

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andreas   
Festung Breslau w Ogniu - daj relację z czytania, zastanawiałem się nad tym.

Relację z tej książki mogę dać nawet i dziś, jako, że interesuję się tematem Festung Breslau.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.