Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
jachu

Gdzie, co, za ile?

Rekomendowane odpowiedzi

Z Matrasu: Marek Wierzbicki, Związek Młodzieży Polskiej i jego członkowie. Studium z dziejów funkcjonowania stalinowskiej organizacji młodzieżowej, Warszawa 2006 - 9,90 zł (przecenione z 40).

Redbaronie!

Jeśli dalej interesuje Cię temat federacji akademickich, to w w/w pozycji sporo jest na temat działalności ZMP w szkołach i na uczelniach.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
redbaron   

Redbaronie!

Jeśli dalej interesuje Cię temat federacji akademickich, to w w/w pozycji sporo jest na temat działalności ZMP w szkołach i na uczelniach.

Dzięki Samuelu, ale mnie interesują tylko Korporacje Akademickie, a w zasadzie - w kontekście tamtej książki interesowało mnie, co komuniści na ich temat mogli napisać.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Stanisław Basiński, Działalność Towarzystwa Gimnastycznego "Sokół" w Radomsku w latach 1921-1939, Radomsko 2000, 35 stron, 5 zł;

Andrzej Ciepielewski, Fakty, Radomsko b.r.w., 48 stron, 10 zł [o "Solidarności" i stanie wojennym w Radomsku];

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Antony Beevor "Stalingrad", Wydawnictwo Znak, zakup w KDC.pl za 28,00 zł

Jon Halliday, Jung Chang "Mao", Wydawnictwo Albatros, zakup w KDC.pl za 14,00 zł :)

Edytowane przez pennywise

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jon Halliday, Jung Chang "Mao", Wydawnictwo Albatros, zakup w KDC.pl za 14,00 zł :)

Jak przeczytasz, napisz proszę jakąś krótką ocenę, bo mam w planach zakup tej książki.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tomasz N   

Jak przeczytasz, napisz proszę jakąś krótką ocenę, bo mam w planach zakup tej książki.

Nie ma problemu, aczkolwiek uważam, że zakup tej pozycji w KDC.pl za 14,00 zł za prawie 800 stron, byłby i tak mało ryzykownym eksperymentem :) Za tę pozycję zamierzam się zabrać w okolicach jesieni tego roku, więc jeżeli mi to wyjdzie - dam ci znać czy warto po nią sięgnąć.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Do czego zmierzasz? Czy to aluzja do moich poglądów? Naganty były ponoć używane przez Czeka.

300px-MWP_Nagant.JPG

więc jeżeli mi to wyjdzie - dam ci znać czy warto po nią sięgnąć.

Będę wdzięczny.

Edytowane przez Samuel Łaszcz

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Od dłuższego czasu nosiłem się z przeczytaniem jakiejś książki Irvinga i pierwszy krok ku temu został poczyniony - kupiłem Wojnę Hitlera. Ponadto zakupiłem bardzo dostojnie wyglądającą księgę Białe Plamy. Czarne plamy. Sprawy trudne w relacjach polsko-rosyjskich (1918-2008) pod red. Adam D. Rotfeld i Anatolij W. Torkunow, Warszawa 2010 oraz Myśli nowoczesnego Polaka Romana Dmowskiego.

Wciąż poluję na Łańcuch śmierci Wieczorkiewicza.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Z antykwariatu:

Kazimierz Sobczak, Lenino 1943, Warszawa 1983 (4 zł)

John Reed, Dziesięć dni, które wstrząsnęły światem, Warszawa 1970 (1 zł)

Daria i Tomasz Nałęcz, Józef Piłsudski - legendy i fakty, Warszawa 1987 (6 zł)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
redbaron   

Lis Marek, Krwawe zaduszki Wielkiej Wojny. Bitwa nad Opatówką 1 - 3 listopada 1914 roku - prezent z dedykacją autora :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Wciąż poluję na Łańcuch śmierci Wieczorkiewicza.

Mam "Sprawę Tuchaczewskiego" na handel, jeśli jesteś zainteresowany. Odwiedź pchli targ.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Sprawiłem sobie nowe wydanie 'Hagakure' Yamamoto Tsunetomo, przepięknie ilustrowane - jest to też nowe tłumaczenie na język angielski. Trafiła się okazja, kniga normalnie kosztuje 25 funtów, ja kupiłem za 6.99 :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Cóż o cenach lepiej nie wspominać, wreszcie ma kobiełka tu zagląda...

:o

L.J. Jaisński "Bliżej centrum czy na peryferiach? Polskie kontakty gospodarcze z zagranicą w XX wieku"

"Sowietyzacja i rusyfikacja północnowschodnich ziem II Rzeczypospolitej (1939-1941). Studia i materiały" red. M. Gnatowski i D. Boćkowoski

"Oblężone" wyb. i oprac. A. Knyt

"Zbigniew Herbert/Czesław Miłosz. Korespondencja"

M. Paul "Narcyz Goebbels"

S. Friedlander "Czas Eksterminacji"

A. Franaszek "Miłosz"

"Polacy z Wehrmachtu w polskiej 1 Dywizji Pancernej generała Maczka" oprac. J. Kutzner i A. Rutkiewicz

"Odkrycie, empiria, prawda, historia i idelaizacja" red. A. Klawiter i L. Nowak

G. Dorrien "The Neoconservative Mind"

G.H. Nash "The Conservative Intellectuall Movement in America Since 1945"

N. Podhoretz "Making It"

C. Bell "The Reagan Paradox"

H. Johnson "Sleepwalking Through History"

M. Buchanan "Petrograd, The City of Trouble"

...

... i po premii.

:(

Edytowane przez secesjonista

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.