Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
jachu

Gdzie, co, za ile?

Rekomendowane odpowiedzi

Historia Wszechzwiązkowej Komunistycznej Partii (bolszewików). Krótki kurs, pod redakcją komisji KC WKP(b), Książka i Wiedza, Warszawa 1949 - 13 zł;

Karol Marks, Kapitał, Warszawa 1955 - 18 zł;

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
adam1234   
Historia Wszechzwiązkowej Komunistycznej Partii (bolszewików). Krótki kurs, pod redakcją komisji KC WKP(b), Książka i Wiedza, Warszawa 1949 - 13 zł;

Przepłaciłeś. I nie powiem, że 13 zł, bo to za mało oryginalne.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Gdzie? Muzeum Powstania Warszawskiego.

Co? Emil Kumor, Wycinek z historii jednego życia, Kraków 2011 (wspomnienia z wojny i okupacji, głównie z Powstania Warszawskiego).

Za ile? 10 zł.

Gdzie? Empik.

Co? Philip Pomper, Brat Lenina. Opowieść o rodzinie rewolucjonisty, Wrocław 2010.

Za ile? 29,90 zł.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

Z ostatnich nabytków (tych, które pamiętam):

Księga bezprawia. Akta normatywne kierownictwa Resortu Bezpieczeństwa Publicznego (1944–1956), wybór i oprac. Kopka B., Warszawa 2011, ss. 1050 [tak jakoś mnie naszło na bliższe zapoznanie się z metodami pracy MBP].

Bielecki R., Kulesza R., Przeciw konfidentom i czołgom. Oddział 993/W Kontrwywiadu Komendy Głównej AK i batalion AK "Pięść" w konspiracji i Powstaniu Warszawskim 1944 roku, Warszawa 1996, ss. 504 [czyli kolejna pozycja do biblioteczki konspiracyjno-powstańczej].

Lovejoy J., Bestie. A portrait of a Legend, Pan Books 1999, ss. 388.

Best G., Knight M., Scoring at half-time. Adventures on and off the pitch, Ebury Press 2004, ss. 330.

Best G., Collins R., Blessed. The Autobiography, Ebury Press 2002, ss. 472.

Trzy ostatnie pozycje w ramach biblioteczki poświęconej historii MUFC (w kolejce do zakupu już czeka biografia Cantony autorstwa Auclaira oraz praca Beltona poświęcona pierwszym trzem dekadom - liczone od 1878, momentu powstania klubu - istnienia MUFC, wtedy znanego jeszcze jako Newton Heath, czyli aż do zdobycia pierwszego mistrzostwa Anglii w 1908 r., kiedy już od sześciu lat klub istniał pod nazwą Manchesteru United). Praca Lovejoya jest oceniana jako jedna z najlepszych i najważniejszych prac poświęconych historii futbolu. Portret człowieka, który w chwili śmierci był znany jedynie z tego, że przegrał swoją karierę przez alkohol, hazard... A tymczasem zapomina się o tym, jaki był wcześniej. To, co najbardziej oczywiste, to jego geniusz na boisku. Szybkość, wytrzymałość, balans, gra prawą i lewą nogą, skoczność, wizja gry, technika. Jeden z najbardziej utalentowanych graczy w historii tego sportu. Ale miał coś jeszcze. Niesamowitą wiarę w to, że może zrobić niemalże wszystko. To, co wyróżnia najlepszych. Jak mawiał Eric Cantona: zaskakuj. I on zaskakiwał. Kiedy w 1976 r. Irlandia Północna grała z Holandią na wyjeździe, nikt ekipie Besta nie dawał większych szans. No bo i na jakiej podstawie. A jednak, urwali remis. Ale z tamtego meczu widzom w pamięć mogła zapaść jedna konkretna sytuacja. Best zakładający "siatkę" samemu Cruyffowi, a następnie biegnący dalej z ręką uniesioną w geście triumfu. Zaledwie kilka osób oglądających tamto spotkanie wiedziało, o co chodzi. Przed meczem Best rozmawiał z jednym z dziennikarzy z Wysp, Billem Elliottem. Ten zapytał Geordiego (tak Best był i jest nazywany w jego rodzinnym Belfaście), co sądzi o aktualnym numerze jeden na świecie, czyli Cruyffie. Best odparł, że jest świetny, po czym usłyszał "lepszy od Ciebie?". Odpowiedź była krótka "chyba żartujesz". Pół-żartem pół-serio miał następnie rzucić, że podczas meczu założy "siatkę" właśnie Cruyffowi. Wtedy i Best i Elliott śmiali się z tego. Ale później... Jakby potoczyła się kariera Besta gdyby nie jego charakter? Był człowiekiem lubiącym samotność. Popularność z jaką nie musiał mierzyć się wcześniej żaden piłkarz wyraźnie go przytłoczyła. Zatracił się w tym wszystkim co zaczęło go otaczać. Gdyby nie to być może dzisiaj spory o to, kto był najlepszy w historii nie miałyby większego sensu, bo odpowiedź byłaby prosta. A tak... pozostaje legenda.

A dwie pozostałe pozycje? Pierwsza to niejako zbiór najróżniejszych opowieści dotyczących życia Besta, czy ogólnie świata piłki nożnej. Rzecz o tyle ciekawa, że wielokrotnie Bestie opisywał ludzi, którzy odegrali w jego życiu wielką rolę, a o których nie mówi się, nie pamięta. Druga książka, to już typowa autobiografia. Ciekawa o tyle, że pisana w momencie, kiedy Best jakby dostawał od życia drugą szansę. Jakby na nowo zaczynał budować swój własny świat. Spowiedź kogoś, kto pamięta wszystko to co dobre i złe, który nie obwinia za to złe nikogo, który zdaje sobie sprawę, że jeśli coś poszło nie tak, to z jego winy, ale który cieszy się, bo przed nim już tylko lepsze... Niestety, to lepsze trwało krótko.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Michał Bron, Pasaremos, Iskry, Warszawa 1958 - wspomnienia dąbrowszczaka;

Piotr Medyna, Do Polski przez cały świat. Wspomnienia z 2. Korpusu, Książka i Wiedza, Warszawa 1973;

Zbigniew Załuski, Polacy na frontach II wojny światowej, Interpress, Warszawa 1971;

Dzieje Pomorza Wschodniego i Kujaw w wypisach, opr. Helena Piskorska i Henryk Galus, Państwowe Zakłady Wydawnictw Szkolnych, Warszawa 1968;

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem wybrać się do księgarni UMK i poszukać czegoś dla siebie. Poniżej też wyniki tej ekspedycji:

Szczepan Wierzchosławski, Orzeł czarny i orzeł biały. Problemy modernizacji społeczeństwa polskiego prowincji Prusy Zachodnie w XIX i na początku XX stulecia, Olsztyn 2011.

Ben Hills, Księżna Masako. Zakładniczka chryzantemowego tronu,Chorzów 2008.

Ethel i Stephen Longstreet, Yoshiwara - miasto zmysłów, Bydgoszcz 2008.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Dziś natchniony pozytywnym duchem po porannych zajęciach, udałem się pośpiesznie do księgarni akademickiej w poszukiwaniu pewnej książki. Naturalnie nie wyszedłem z jedną, a dwiema pozycjami, uboższy materialnie o twardą walutę, ale z perspektywą na poszerzenie wiedzy:

Beckett Ian F.W. Pierwsza wojna światowa 1914-1918, Warszawa 2009.

Evan Mawdsley, II wojna światowa Nowe ujęcie, Kraków 2011.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie nabytki:

1. Sławomir Koper, Józef Piłsudski. Człowiek i polityk, Bellona, Rytm, Warszawa 2010 - 0 zł;

2. Adam Ostrowski, Garibaldi, Państwowy Instytut Wydawniczy, Warszawa 1969 - 1 zł;

3. Władysław Bartoszewski, Dni walczącej stolicy, Alfa, Warszawa 1989 - 1 zł;

4. Michaił Gorbaczow, Przebudowa i nowe myślenie dla naszego kraju i dla całego świata, Państwowy Instytut Wydawniczy, Warszawa 1988 - 1 zł;

5. Paweł Jasienica, Słowiański rodowód, Państwowy Instytut Wydawniczy, Warszawa 1978 - 10 zł;

6. Siemion Bukczyn, Zamach na cara. Opowieść dokumentalna, Wydawnictwo Pojezierze, Olsztyn 1986 - 1 zł;

7. Fenomen Stalina, Młodzieżowa Agencja Wydawnicza, Warszawa 1988 - 1 zł;

8. Waldemar Łysiak, Francuska ścieżka, Krajowa Agencja Wydawnicza, Kraków 1984 - 5 zł;

9. Lew Bezymienski, Ostatnie notatki Martina Bormanna, Czytelnik, Warszawa 1976 - 3 zł;

10. Janusz Sikorski, Kanny 216 p.n.e., Wydawnictwo Ministerstwa Obrony Narodowej, Warszawa 1984 - 3 zł;

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Wróciłam ze spotkania autorskiego z Łukaszem Bajdą autorem książki "Balowie Z bieszczadzkich lasów na salony Krakowa i Lwowa", które odbyło się w Baligrodzie. Oczywiście, książkę nabyłam trochę taniej, bo za 34 zł. Na razie przeglądam. Na pewno nowatorska, popularno-naukowa, coś mi się zdaje, że to bardzo dobry zakup.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
puella   

Na dniach kupiłam sobie 3 pierwsze tomy Historii Kościoła z PAX-u za złotych 20- tak na popraw humora, bo nie wiem, kiedy czas będę miała na czytanie...

Pozdrawiam.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Z kolei ja do swojej półki z książkami mogę dorzucić kolejne dwie pozycje:

Orlando Figes, Tragedia narodu. Rewolucja rosyjska 1891-1924, Wrocław 2009.

Peter Englund, Piękno i smutek wojny. Dwadzieścia niezwykłych losów z czasu światowej pożogi., Kraków 2011.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Drugi tom pamiętników Patricka Gordona - za 18.50 (funtów oszywiście) włącznie z przesyłką - pełznie do mnie z uniwersytetu w Aberdeen. Zapowiada się baaaaardzo ciekawa lektura :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Czołem!

Strzeżek, Stoczek - Nowa Wieś 1831 - 30 zł

Kamen, Imperium hiszpańskie. Dzieje rozkwitu i upadku - 56 zł

Chaunu, Cywilizacja wieku Oświecenia - 40 zł

red. Vovelle, Człowiek Oświecenia - 42 zł

Anusik, Gustaw II Adolf - 30 zł

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Nie da się :) Z powyższej listy Anusika mam (ujdzie...), reszta mnie raczej nie interesuje więc gdzie mi tu wjechać na ambicję?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.