Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
jachu

Gdzie, co, za ile?

Rekomendowane odpowiedzi

Co do nabytków to [wszystko za darmo ;)]

Wspomnienia:

- Rokossowski Konstanty, Żołnierski obowiązek, Warszawa 1976

- Bagramian Iwan, Tak wykuwaliśmy zwycięstwo, Warszawa 1980

- Antonow Władimir, Droga do Berlina, Warszawa 1980

- Afanasij Biełoborodow, Na pierwszej linii, Warszawa 1983

- Szaposznikow Borys, Wspomnienia - Rozważania teoretyczne, Warszawa 1976

- Leluszenko Dmitrij, Pancernym szlakiem, Warszawa 1983

- Czujkow Wasilij, Bitwa stulecia, Warszawa b.d.w.

- Greczko Andriej, Lata wojny 1941 - 1943, Warszawa 1978

- Wasilewski Aleksander, Dzieło całego życia, Warszawa 1976

Ciekawostki :)

- Istorija KPSS, Moskwa 1970

- Program kursu "Historia Komunistycznej Partii Związku Radzieckiego", Warszawa 1954

- Jeruzalimskij A. S., Wniesznjaja politika i diplomatija germanskogo impierializma w konce XIX weka, Moskwa 1948

Nie wziąłbym tego nawet za dopłatą ;) szkoda miejsca na półce ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
redbaron   

Fakt, prace te prace przedstawiają bardzo bardzo znikomą wartość merytoryczną. Ale dla mnie jako dla historyka mają też inną - źródłową - są świetnym źródłem do pokazania, jak kiedyś opisywano działania wojenne, jakich dokonywano przekłamań itp. Wziąłem je właśnie dlatego.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Właśnie odkryłem kolejny antykwariat na West Endzie - książki leżą tam gdzie popadnie, ale jakie skarby można znaleźć ;) Dzisiejsza wyprawa przyniosła:

- E. Wagner, European Weapon and Warfare 1618-1648, London 1979

- J. Falkner, Great and Glorious Days. Marlborough's battles 1704-09, Stapelnhurts 2002

- G.M. Thomson, The first Churchill. The life of John, 1st Duke of Marlborough, London 1979

Ta trojca kosztowała mnie 16 funtow, podczas gdy sklepowa cena samej książki Falknera to 20 funtow ;) Naprawdę owocna wyprawa, a to dopiero wierzchołek gory lodowej - książek jest tam mnostwo i trzeba się przekopać przez istne stosy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

Nowe książki są drogie, nawet bardzo drogie, ale czasem trzeba się skusić na takie, przynajmniej ja tak mam, że co jakiś czas muszę kupić sobie jakąś nową, choć zazwyczaj korzystam z antykwariatów:

Alfoldy G., Historia społeczna starożytnego Rzymu, Poznań 2003, ss. 332 [Prus];

Ney-Krwawicz M., "Mam szereg pierwszorzędnych pracowników..." Z zagadnień kadrowych Polskiego Państwa Podziemnego, Warszawa 2009, ss. 441 [semper].

Razem dałem niecałe 100 zł, gdyby nie zniżki, byłoby ciut więcej.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
FSO   

Witam;

to ja, że się tak wyrażę ciężkie "stówki" wydalem, kupilem, przyjdą do dwóch - trzech tygodni:

1. A. Hitler Mein Kampf wyd '40 r. [znawcy tematu wiedzą o co chodzi...]

2. Getto w Krakowie, wyd. '46 Żydowski Instytut Historyczny

3. Śląsk Cieszyński [wyd po czesku [!]; 1898 [!]; z okazji 40-lecia panowania "Najjaśniejszego Pana..."

pozdr

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Polowanie na przeceny przyniosło nietypową jak na mnie książkę - George Forty, British army handbook 1939-1945. Za 3 funty musiałem się skusić, żal było zostawić na połce ;) Opis organizacji, wyposażenia i szkolenia armii UK w czasie II wojny światowej, autor napisał nawet o służbie dentystycznej czy weterynaryjnej.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

Znowu czas na antykwariaty:

Porwit M., Obrona Warszawy wrzesień 1939 r. Wspomnienia i fakty, Warszawa 1959, ss. 284;

Ciechanowski J.M., Powstanie Warszawskie, Warszawa 1984, ss. 536;

Fukier H.M., Wspomnienia Staromiejskie, Warszawa 1973, ss. 160.

Co do pierwszej pozycji, stwierdziłem ostatnio, że przydałoby się poznać dokładniej dzieje Warszawy w okresie walk wrześniowych '39 roku, tak więc na początek sięgnąłem po Porwita, zobaczymy co będzie dalej. Ciechanowski to Ciechanowski, Powstanie Warszawskie od strony politycznej. Pozycja równie ciekawa, co kontrowersyjna. I w końcu wspomnienia Henryka Fukiera, właściciela najstarszej restauracji Warszawy (jej korzenie sięgają XVI wieku). Jeden z symboli starej Warszawy... Razem za wszystko dałem 55 zł.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andreas   

Bartosz Nowożycki, 'Batalion AK Czata 49 w PW'

Józef Rell 'Harcerska droga do partyzantki'

Cezary Chlebowski 'Saga o bohaterach. Wchlarz IX 1941-III 1943'

Jarosław Pałka 'Generał Stefan Mossor'

Waldemar Grabowski 'Warszawskie Termopile 1944'

Za nic. Btw-przeglądam biblioteczkę, a tam co? Ciechanowski i Kirchmayer. Ś.P. Dziadek wiedział co mi zostawić.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   
Bartosz Nowożycki, 'Batalion AK Czata 49 w PW'

Jeśli wcześniej nie czytałeś nic o baonie, może być Ci ciężko ;) Pomijam już nawet kwestię błędów, nieścisłości, czy też niedopowiedzeń, ale praca jest miejscami dość szczegółowa, i bez poznania struktury i losów baonu mjr. "Witolda", sama lektura pracy Bartosza Nowożyckiego może być zwyczajnie czytaniem na zasadzie: tego dnia to, tamtego to, dzień później to... Bez odpowiednich podstaw można się zgubić. Inna rzecz, że dla kogoś kto nie interesuje się tematem, może być zwyczajnie nudna...

Cezary Chlebowski 'Saga o bohaterach. Wchlarz IX 1941-III 1943'

Jeśli za nic, to można przełknąć, ale kupowanie tej pracy jak dla mnie jest chybionym pomysłem, zwłaszcza że za nawet mniejszą kasę można dostać duże opracowanie Chlebowskiego o "Wachlarzu"...

Waldemar Grabowski 'Warszawskie Termopile 1944'

Rozumiem, że chodzi o Państwo Polskie wychodzi z podziemi?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andreas   

Oczywiście, że tak. 'Państwo Polskie wychodzi z podziemi' ;)

A no za nic. Ale co miałem zrobić? Nie przyjąć?

Pomijając to, że w jeśli mam zamiar zgłębić nieco historię PW, to zacznę od ogółu. A 'Czatą' się zajmę, ale później.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

Jasne że przyjąć, uwaga była natury ogólnej ;) Samo wydanie tej pracy Chlebowskiego było dla mnie ze strony "Rytmu" zagraniem pachnącym polityką Bellony. Co tam że już jest na rynku książka tego samego autora i na ten sam temat (do tego znacznie pokaźniejsza), ważne żeby nabić sobie parę pliczków banknotów na konto. Co do poznawania losów PW... na początek sugeruję poznać topografię miasta, inaczej zgubisz się w Kirchmayerze po pierwszych pięciu stronach opisu walk (że o pracach Stachiewicza czy Gregoriusa nie wspomnę). Jeśli chodzi zaś o "Czatę", jak już zajmiesz się, parę tematów do rozmowy się trafi...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andreas   

Z pewnością. ;) Jak już mówiłem, mam dość bycia i wychodzenia na idiotę.

Ale jeszcze mam trochę do zgłębienia o LWP. ;) Więc, nie mam powodów do narzekania, jesli chodzi o lektury.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
bavarsky   

Odwiedziłem wczoraj z Kasią jeden z antykwariatów we Wrocławiu i jakie perełki odkryłem:

1) Prądzyński, I., Pamiętnik historyczny i wojskowy o wojnie polsko-rosyjskiej w roku 1831, wyd. 2, Petersburg : Księgarnia K. Grendyszyńskiego, 1898.

2) Łoś, R., Artyleria Królestwa Polskiego 1815-1831, MON, Warszawa 1969.

3) Tokarz, W., Armia Królestwa Polskiego (1815-1830), Kraków : Krajowa Agencja Wydawnicza, 1986.

Wszystko za jedyne 90 zł :>

Pozdr.

Edytowane przez bavarsky

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
bavarsky   

A rzeczywiście udało się trafić na rarytasy, zwłaszcza wspomnienia Prądzyńskiego i opracowanie Tokarza.

Natomiast Katarzyna, nabyła kilka książek z dziedziny chemii i medycyny, dla mnie szara materia ;)

A z tego co widzę Michał, to ty niezłe perełki odkrywasz!!

Pozdr.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.