Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Jarpen Zigrin

Feneomen młodych...

Rekomendowane odpowiedzi

Tak to jest świetny argument Bartoszewski i Wałęsa dla mojego pokolenia to ludzie hmm... jak z popkultury, bohaterowie etc. Młodym imponuje taki dziadek, który ma tyle werwy, tyle komentarzy i jest niezwykle błyskotliwy to jego przemówienie w Krakowie o dyplomatołkach to był majstersztyk zaimponował wielu młodym, moim znajomy jak z nimi rozmawiałem o tym wystąpieniu to same plusy dla tego wybitnego dziadka : D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Granat   
Tak to jest świetny argument Bartoszewski i Wałęsa dla mojego pokolenia to ludzie hmm... jak z popkultury, bohaterowie etc. Młodym imponuje taki dziadek, który ma tyle werwy, tyle komentarzy i jest niezwykle błyskotliwy to jego przemówienie w Krakowie o dyplomatołkach to był majstersztyk zaimponował wielu młodym, moim znajomy jak z nimi rozmawiałem o tym wystąpieniu to same plusy dla tego wybitnego dziadka : D

Masz rację, tylko proszę, nie porównuj ich do ludzi z popkultury :/ Mi się popkultura kojarzy z Dodą więc nie ma mi czym imponować...

Bartoszewski to dla mnie b. ciekawy człowiek. Aż chce się go słuchać i można powiedzieć że czeka się w napięciu co nowego powie :] Wszystkie prawie jego wypowiedzi to mistrzostwo świata. Jeden z najlepszych polaków :]

Wałęsa to taki narodowy bohater, symbol upadku PRL.

Tyle z moich odczuć co do tych panów. Nie obchodzi mnie skąd ma ktoś tytuł, co robił za komuny, z kim rozmawiał ! Ja oceniam ludzi po tym jak ich widzę, słyszę. A Ci co wyciągają jakieś kompromitujące fakty z życia to w moim odczuciu są po prostu zazdrośnicy, bo wiedzą że nigdy nie dojdą tak wysoko. Psy ogrodnika ;/

Nowe idzie ! Nowe !

Wołodia : nie zostaje mi nic innego jak podziękować :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Hauer   
Wszystkie prawie jego wypowiedzi to mistrzostwo świata.

Mozna jakis przykład prosić :| ?

Nie obchodzi mnie skąd ma ktoś tytuł, co robił za komuny, z kim rozmawiał ! Ja oceniam ludzi po tym jak ich widzę, słyszę. A Ci co wyciągają jakieś kompromitujące fakty z życia to w moim odczuciu są po prostu zazdrośnicy, bo wiedzą że nigdy nie dojdą tak wysoko. Psy ogrodnika ;/

Żenujące. W skrócie: "nie obchodza mnie swinstwa które robia jesli ich nie widze. A jak ktos mi je pokazuje to sam jest swnia, a ja moich ulubieńców i tak kocham" :]

Naprawde, "fenomen młodych".

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Granat   
Żenujące. W skrócie: "nie obchodza mnie swinstwa które robia jesli ich nie widze. A jak ktos mi je pokazuje to sam jest swnia, a ja moich ulubieńców i tak kocham" :]

Naprawde, "fenomen młodych".

A czy mi coś zrobił ? Pobił mnie ? Oberwałem przez niego ? Hę ? Nie jestem w nikogo zapatrzony, ale wyciąganie takich rzeczy jak słynny "dziadek Tuska" to już przegięcie. Poza tym jeżeli uważasz że np. Kwaśniewski teraz szkodzi Polsce, że jest w układzie czy innym badziewiu to nie mam z tobą o czym dyskutować. Bo wiem że i tak to niczego nie zmieni. A poza tym odnosiłem się w tym do partii, więc już nie gadaj że to ma znaczenie co robiło dawne SLD :/ Nie przekonasz mnie że są to "komuchy" bo większość ludzi z tej partii nie miała fizycznej możliwości pracować dla "komuchów" jednak Polska, Ciemnogród uważa inaczej....

Mozna jakis przykład prosić :| ?
to jego przemówienie w Krakowie o dyplomatołkach to był majstersztyk

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tyle z moich odczuć co do tych panów. Nie obchodzi mnie skąd ma ktoś tytuł, co robił za komuny, z kim rozmawiał ! Ja oceniam ludzi po tym jak ich widzę, słyszę. A Ci co wyciągają jakieś kompromitujące fakty z życia to w moim odczuciu są po prostu zazdrośnicy, bo wiedzą że nigdy nie dojdą tak wysoko. Psy ogrodnika ;/

Dokładnie tak. Moich kolegów w większości bardziej interesuje co będzie na obiad niż lustracja. dekomunizacja, polityka historyczna, którą uprawiał PiS. Ważniejsza jest wolność, dobrobyt, rozwój, ale też charakter polityk, żeby był taki naszy. Przecież w takiej GB masa ludzi poszła na wybory nigdy wcześniej takich tłumów nie było, myśle, że to też dzięki wizycie Tuska w GB. Ogólnie mam tylko nadzieje, że ta tendencja młodych się utrzyma.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   
Nie jestem w nikogo zapatrzony, ale wyciąganie takich rzeczy jak słynny "dziadek Tuska" to już przegięcie.

Ekhm... Tutaj nie chodzi o historię rodu (vide właśnie mit dziadka z Wermachtu), ale o historię danego polityka - vide Oluś (co by mógł mieć każdą z Poluś jak to Bohdan Smoleń mówił :lol: ) i jego "pobyt" w PZPR...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Granat   
Ekhm... Tutaj nie chodzi o historię rodu (vide właśnie mit dziadka z Wermachtu), ale o historię danego polityka - vide Oluś (co by mógł mieć każdą z Poluś jak to Bohdan Smoleń mówił :lol: ) i jego "pobyt" w PZPR...

To dla mnie tak samo ważne, tak jak to że siedział kiedyś w kozie, pobił się z Zenonem Konewką na przerwie i dostawał złe oceny... Poza tym możliwe że przeszedł kiedyś na czerwonym świetle :shock: taki bandzior jest skończony w polityce... :)

Moich kolegów w większości bardziej interesuje co będzie na obiad niż lustracja. dekomunizacja, polityka historyczna, którą uprawiał PiS. Ważniejsza jest wolność, dobrobyt, rozwój, ale też charakter polityk, żeby był taki naszy.

Mnie bardziej od obiadu obchodzi to co nowego jest w kraju, co zmienia się na plus. A walka z korupcją w wykonaniu poprzedniego rządu jest śmieszne. Kto brał ten bierze, strajki lekarzy i możliwość przekrętów :/ No, ale odchodzę od tematu :wink:

Dla mnie jakby głosem "młodych" jest polski rap. Nie ten podwórkowy, o prostytutkach i tych klimatach, tylko inteligenty :] Ludzie z wykształceniem też rapują ! Są to takie przemyślenia, wyśmiewanie ludzi i ich przywar, ciekawe spojrzenia na rzeczywistość ;] Naprawdę polecam kawałki takich wykonawców jak: Łona ( mój podpis :] ) DKA, O.S.T.R. Paktofonika ( może nie jest to nowy twór, ale przesłania ponadczasowe :lol: ), Grammatik ;]

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   
To dla mnie tak samo ważne, tak jak to że siedział kiedyś w kozie, pobił się z Zenonem Konewką na przerwie i dostawał złe oceny... Poza tym możliwe że przeszedł kiedyś na czerwonym świetle :shock: taki bandzior jest skończony w polityce... :lol:

No widzisz - jednostka kłótliwa i łamiąca przepisy jest groźna dla społeczeństwa! :lol:

Na poważnie - tutaj nie chodzi o to czy przejechał na czerwonym świetle, bo to się każdemu może zdarzyć - problem w tym, że nikt nie wie kiedy one się zmieniają i wtedy powstaje problem. Chodzi o to, kto był z PZPR, a kto przeciwko niemu. Skoro tych bardziej demokratycznych w czasach PRL wytykano (a nawet robiono z nimi coś więcej), to dlaczego teraz, mamy komuchów uważać za równych?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
To dla mnie tak samo ważne, tak jak to że siedział kiedyś w kozie, pobił się z Zenonem Konewką na przerwie i dostawał złe oceny... Poza tym możliwe że przeszedł kiedyś na czerwonym świetle :shock: taki bandzior jest skończony w polityce... :lol:

No widzisz - jednostka kłótliwa i łamiąca przepisy jest groźna dla społeczeństwa! :lol:

Na poważnie - tutaj nie chodzi o to czy przejechał na czerwonym świetle, bo to się każdemu może zdarzyć - problem w tym, że nikt nie wie kiedy one się zmieniają i wtedy powstaje problem. Chodzi o to, kto był z PZPR, a kto przeciwko niemu. Skoro tych bardziej demokratycznych w czasach PRL wytykano (a nawet robiono z nimi coś więcej), to dlaczego teraz, mamy komuchów uważać za równych?

Co to ma w temacie Fenomen Młodych. Zadałem pytanie 2 lata temu też było wielu Polaków w GB, ale nie poszli na wybory, a w tym roku były ogromne kolejki skąd ta zmiana? Zatroskanie o Polskę, bo się wstydzili za ludzi nią rządzących?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   
Co to ma w temacie Fenomen Młodych.

No to, że ludzie młodzi podobno nie dzielą ludzi na komuchów i niekomuchów.

Zadałem pytanie 2 lata temu też było wielu Polaków w GB, ale nie poszli na wybory, a w tym roku były ogromne kolejki skąd ta zmiana? Zatroskanie o Polskę, bo się wstydzili za ludzi nią rządzących?

Nie wiem, to by ich zapytać. W każdym razie wstyd za władzę nie był wywołany komunistyczną przeszłością rządzących :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem, to by ich zapytać. W każdym razie wstyd za władzę nie był wywołany komunistyczną przeszłością rządzących

To na pewno, bo mało kto przed 25 rokiem życia o tym myśli przy wyborze kandydata. Mój kuzyn mieszka w Londynie i mówił, że wielu, wielu Polakom po prostu wstyd za tych 2 Kaczyńskich w Polsce.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Hauer   
czy mi coś zrobił ? Pobił mnie ? Oberwałem przez niego ?

Wszystko jest OK dopóki Ty osobiscie w łeb albo po dupie nie dostaniesz? Zapraszam do tematu o znieczulicy.

ale wyciąganie takich rzeczy jak słynny "dziadek Tuska" to już przegięcie

Owszem, przgięcie. ale gadaliśm ostatnio nie o Tusku tylko o LiD i "komuchach".

Poza tym jeżeli uważasz że np. Kwaśniewski teraz szkodzi Polsce, że jest w układzie czy innym badziewiu to nie mam z tobą o czym dyskutować.

Uważam, ze Kwasniewski szkodzi Polsce, a na ułaskawianie partyjnych aferzystów trudno mi znaleźć inne slowo jak UKŁAD. Ale widac nie mamy o czym dyskutować, bo to ja robie świnstow, ze takie rzeczy wyciągam, a nie Kwasniewski, ze je robi...

A poza tym odnosiłem się w tym do partii, więc już nie gadaj że to ma znaczenie co robiło dawne SLD :/ Nie przekonasz mnie że są to "komuchy" bo większość ludzi z tej partii nie miała fizycznej możliwości pracować dla "komuchów"

A poza tym to ta partia wciaz ma swój "beton" i postkomunistyczne ukąłdy w różnych instytucjach, chocby w spółdzielniach mieszkaniowych, o "SB-eckich" ukałdach w firmach ochroiarskich nie wspominając. Ty nie widzisz tego, nie chcesz widzieć, a jak ktos to pokazuje to robi świństwo, wiem, wiem...

jednak Polska, Ciemnogród uważa inaczej....

No prosze: kto uwaza inaczej ten jest "cienogród". Pogratulowac. "Fenomen młodych"...

to jego przemówienie w Krakowie o dyplomatołkach to był majstersztyk

Ostatnio słuchałem.. i tego i paru innych wypowiedzi... ten facet generalnie wymachuje łapami, drze sie, używa wyzwisk, a przy tym nie mówi nic konkretnego.

Jednoczesnie zbiera się koło niego ludzi, którzy wybitnie podkreslaja słowo "profesor".

Dla mnie jakby głosem "młodych" jest polski rap.

No to nic dziwnego, ze "profesor" taki jak ten powyżej opisany też sie podoba :] to troche taki "raper na emeryturze".

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   
To na pewno, bo mało kto przed 25 rokiem życia o tym myśli przy wyborze kandydata.

To na pewno, bo Kaczyńskim nie można zarzucić PZPR - owskiej przeszłości.

P.S. Hauer - wrzuć na luz.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Ostatnio słuchałem.. i tego i paru innych wypowiedzi... ten facet generalnie wymachuje łapami, drze sie, używa wyzwisk, a przy tym nie mówi nic konkretnego.

Korwin Mikke?

Bo chyba nie prof. Bartoszewski obecnie uważam nie ma Polaka z piękniejszą kartą biograficzną, takiego patrioty i przede wszystkim niezwykłego człowieka.

P.S. Hauer - wrzuć na luz.

Dokładnie tak, bo burzysz harmonie tego tematu.

Wracając do tematu mam pytanie do dyskusji:

Jak myślicie czy młodzi za 4 lata znowu pójdą głosować? Nie mówię na kogo, ale czy w ogóle, będzie to taki nawyk?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli PO wykorzysta zaufanie, które otrzymało od wyborców i nie zawiedzie to na pewno za 4 lata młodzi pójdą głosować (jeżeli wogóle jakiś ład zapanuje w rządzie i pokażą w końcu że można współpracować) Ale jeśli po raz kolejny "przejedziemy" sie na władzy, no cóz można będzie mieć tego wszystkiego serdecznie dość......

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.