Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Jarpen Zigrin

Feneomen młodych...

Rekomendowane odpowiedzi

Hauer   
Chcesz konieczne wmówić, że nasza młodzież nie myśli, bo wybrała nie tak jak by ci pasowało

Mówie na podstawie wyników. Zagłosowaliby nawet na krowe, byleby miała przyklejone PO na czole.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Markus   

Słuchajcie, czytam te wasze kłótnie i śmiać się można (albo i płakać). Ludzie w moim wieku lepiej się zachowują. Wstyd i hańba! Argumenty nie z tej ziemi. Ludzie, zachowajmy trochę obiektywizmu!

Myślę, że była wysoka frekwencja wśród młodych dlatego, że to było wielkie być albo nie być PiS-u, i młodzież poczuła, że naprawdę mogą decydować o przyszłości tego kraju. Słusznie, czy nie DOWIEMY SIĘ PÓŹNIEJ.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
shadow87   

Można było poprzeć LiD, PPP, SD, czy PSL. Nie trzeba było popierać PO. Zobaczymy, co nam wyjdzie z koalicji PO-PSL.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Bo ogladaja Szymona Majewskiego i Świat wg. Kiepskich ? Bo od samego początku, parafrazujac pewien film, Kaczyńscy nie odpowiadali tylko za gradobicie, trzęsienie ziemi i koklusz?

Nawet przeciwko Kwaśniewskiemu takiej nagonki ie było, jak wspomniałem kiedys, jego wyczyny w Charkowie pokazął tylko TVN i to po tygodniu... jakos dziwnie nikt nie chciał z tego robic afery. Przecież jakby Kaczyński wystapił gdzies po pijaku to by go media rozszarpały na kawałki... ale "młodzi" i tak uwazaja, ze to Kaczor przynosi Polsce wstyd, a Kwasio sie super prezentuje za granicą. Żenada.

Świetnie ujęte i tutaj nie chodzi o to, że mieli głosowac, na tego, czy innego, tylko jak łatwo społeczeństwo ulega sztuczkom, zresztą marnym sztuczkom socjotechnicznym. Nagonka na ustępujący rząd, który w wielu przypadkach zasługiwał na krytykę, była jednak żenująca. Czego by nie zrobili zawsze było źle. Wielokrotnie pytałem młodych dlaczego głosowali na PO i jedna na dziesięć spytanych osób odpowiedziała, że ze względu na program (swoją drogę, czy oni w ogóle go mają?). Najwięcej osób twierdziło powołując się na media, że to partia inteligencka, na nią głosują wszyscy znani tzw. gwiazdy (trudno się dziwić, że burżuje głosowali na PO, gdybym był burżujem pewnie też oddałbym na nich głos, przecież to partia bogatych). Wbrew pozorom oddziaływanie telewizji na młode pokolenie jest ogromne. Młodzi łykają całe to gówno, wytwór popkultury, to co mówią tzw. idole pokroju Majewskiego, czy Wojewódzkiego (może dla osób z tego forum trudno, to zrozumieć, ale wy wszyscy jesteście pasjonatami, ludźmi oczytanymi, chociaż dostrzegam, że również, co niektórzy dają sobą manipulowac, przykład? przywiązanie do jednego tytułu prasowego, zamiast czytać wiele różnych tytułów, porównywać, analizowac i wyciągać wnioski, większość za wyrocznię uważa GW, przeciez to jest taka sama gazeta jak Nasz Dziennik, tylko analizująca rzeczywistość w drugą stronę) Ja pracuję już kilka lat z młodzieżą i wiem jak to wygląda, jak duży wpływ na nią mają media, wytwory popkultury, jak łatwo można nimi manipulować. Zaraz ktoś mnie zjedzie, że gadam od rzeczy, ale to jest typowe, w tym kraju, gdy ktoś próbuje dochodzić prawdy zaraz robi się z niego oszołoma, fanytyka, idiotę, ale to stara szkoła, od zawsze, gdy się chciało kogoś zdyskredytować, najlepiej było z niego zrobić głupca.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Granat   

Rzeczywiście Majewski nakłania na głosowanie na PO :lol: Szczególnie wtedy kiedy ośmiesza wszystkich polityków w Rozmowach w Tłoku ( tak, tak oglądam ! Jestem już hołotą ? )

Świetnie ujęte i tutaj nie chodzi o to, że mieli głosowac, na tego, czy innego, tylko jak łatwo społeczeństwo ulega sztuczkom, zresztą marnym sztuczkom socjotechnicznym.

W takim wypadku ty też podlegasz "marnym sztuczkom socjotechnicznym " :mrgreen:

trudno się dziwić, że burżuje głosowali na PO, gdybym był burżujem pewnie też oddałbym na nich głos, przecież to partia bogatych)

Burżuje ?? Łże-elity jeszcze :? Jeśli moi rodzice ( nie tacy młodzi :] ) zagłosowali na PO to znaczy że jestem burżujem ? Wprawdzie nie mam problemów natury finansowej, jednak nie uważam się za bogacza...

PiS-Samoobrona-LPR to były partie ludzi biednych ( twoim tokiem rozumowania ) - podwyższanie zasiłków, becikowe....

Czyżby w naszym kraju naglę zaczął się taki dobrobyt ? Przecież na PO zagłosowało więcej ludzi niż na PiS/LPR i samoobronę razem wziętą ! Dochodzimy do konkluzji że więcej w Polsce bogatych niż biednych :/

Wbrew pozorom oddziaływanie telewizji na młode pokolenie jest ogromne. Młodzi łykają całe to gówno, wytwór popkultury, to co mówią tzw. idole pokroju Majewskiego, czy Wojewódzkiego (może dla osób z tego forum trudno, to zrozumieć, ale wy wszyscy jesteście pasjonatami, ludźmi oczytanymi, chociaż dostrzegam, że również, co niektórzy dają sobą manipulowac, przykład? przywiązanie do jednego tytułu prasowego, zamiast czytać wiele różnych tytułów, porównywać, analizowac i wyciągać wnioski, większość za wyrocznię uważa GW, przeciez to jest taka sama gazeta jak Nasz Dziennik, tylko analizująca rzeczywistość w drugą stronę)

1. Czy Wojewódzki uważa GW za wyrocznie :? ?

2. Jestem młody ( co prawda nie mogę głosować, ale poglądy swoje mam :] ) i jakoś nie łykałem tego " gówna ". Żadne krzyki i płacze nie przekonały mnie że białe jest czarne i na odwrót... I żeby Ci to wykazać, wiedz że w "kompasach wyborczych " najczęściej wychodziło mi że powinienem głosować na LiD ( i tak bym zrobił ! ) a w następnej kolejności na PO... Moje poglądy zupełnie różniły się od innych partii ( ok 10-15 % mniej odpowiedzi )

3. Węszenie układu jest śmieszne :lol: Przecież TVN i Polsat puszczały spoty PiSu... A to że w Szkle kontaktowym wyśmiewano PiS, to tylko dlatego że dawał ku temu okazję ( bo PO też wyśmiewano ;] Tylko taki problem że Ci ludzie sie nie kompromitowali... )

Zauważcie też że PSL i LiD zebrały w miarę dużo głosów, chociaż nikt nie rozgłaszał wszem i wobec że są najlepsi :] PSL według mnie miało nawet śmieszną kampanię. Nie było żadnej debaty... Pawlak który małpował samego siebie przedstawia, że ma dystans do tego co robi i to mi się podoba :) A o LiDzie było dużo słychać przez "chorobę " Kwaśniewskiego.... Czy był to dobry rozgłos ?

Opamiętajcie się i spójrzcie na to z drugiej strony !

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   
Można było poprzeć LiD, PPP, SD, czy PSL.

PPP? Czy chodzi może o Polską Partię Pracy? IMHO twór podobny do Polskiej Partii Przyjaciół Piwa (PPPP w skrócie), nie tylko z nazwy. Dla mnie partia śmieszna, wypełniona jakimiś niemożliwymi do zrealizowania ideami (minimalna płaca miesięczna miałaby za ich rządów wynosić... 1675 zł! :shock: ) i na dodatek - wchodzili w przeróżne układy z Komunistyczną Partią Polski (która chyba nawet do dzisiejszego dnia istnieje). Eutanazja to także świetna sprawa :roll:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
shadow87   

Tak, chodziło mi o Polską Partię Pracy. Co złego jest w eutanazji skoro istnieje kara śmierci i aborcja (przynajmniej w niektórych przypadkach)?! Przecież to też ludzie!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   
Co złego jest w eutanazji skoro istnieje kara śmierci i aborcja (przynajmniej w niektórych przypadkach)?

Kary śmierci w Polsce z tego co wiem nie ma. Co do aborcji to raczej swego rodzaju kompromis, nie powiedziałbym że to jest dozwolone.

Przecież to też ludzie!

No właśnie - więc dlaczego ludzi nieuleczalnie chorych mamy zabijać (chyba, że chory chciałby tego - choć nie wiem czy byłaby to decyzja w stanie całkowicie poczytalnego)?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   
3. Węszenie układu jest śmieszne :lol: Przecież TVN i Polsat puszczały spoty PiSu...

To tak jak z tym kawałem, władze TVN-u uznały, że muszą być obiektywni, i ponieważ przez ostatnie dwa lata krytykowali rząd, to teraz wezmą się za opozycję.

2. Jestem młody ( co prawda nie mogę głosować, ale poglądy swoje mam :] ) i jakoś nie łykałem tego " gówna ".

Wiesz że większość ludzi tak mówi? "Jestem obiektywny", "mam swoje zdanie" etc. Tyle że zazwyczaj nie ma to nic wspólnego z rzeczywistością. Młodzi ludzie dają się bardzo łatwo manipulować, możliwe że ja też dałem się zmanipulować kampanii antyPiSowskiej, chociaż głosowałem na UPR. Spora część młodych ludzi (zapewne nie tylko) nawet nie zna programu PO. Przed wyborami rozmawiając ze znajomymi z przerażeniem stwierdzałem, że ich sztandarowym argumentem na pytanie, dlaczego głosują na PO, było: Bo PiS nie może wygrać. To raczej nie jest przejaw "obiektywności".

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem młody i świadomie głosuje na PO, znając jej program, a nawet kilku polityków. Sam przekonałem kilkunastu znajomych aby zagłosowali na PO i przyszli na wybory, bo byli z mojej komisji wystarczyło zachęcić i zmobilizować. Głosowali na PO dlatego, że uważali ją za partię najbliższą im, która im się podoba, PiS ograniczał ich wolność w każdym bądz razie tak mówili. Wybory zawsze będą plebiscytem, pewnym rodzaju show. Dla moich znajomych UPR to egzotyka jakaś partia niewiadomo skąd oni nigdy nie będą czytać programów, mało kto to robi. PO po prostu do nich trafiało.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   
A ja jestem młody i świadomie głosuje na PO, znając jej program, a nawet kilku polityków.

Tylko pogratulować Jarpenie, mówię całkiem serio :lol: .

Sam przekonałem kilkunastu znajomych aby zagłosowali na PO

Czyli nie zrobili tego całkowicie z własnej woli, tylko dlatego że zostali do tego przekonani.

oni nigdy nie będą czytać programów, mało kto to robi.

A szkoda, za jakiś czas wejdzie im to w nawyk i będą głosować na ładne buźki robiące świetne wrażenie, czyli jak spora część społeczeństwa robi teraz.

PO po prostu do nich trafiało.

Szkoda tylko, że nie zrobiło tego programem. Na tej zasadzie to do wyborów może startować każdy, kto potrafi przekonać do siebie ludzi, niekoniecznie musi być obeznany w polityce.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Czyli nie zrobili tego całkowicie z własnej woli, tylko dlatego że zostali do tego przekonani.

Ale o to chodzi, aby przekonać wyborców : )

Do tego wielu znajomych lub z tego co czytałem na innym forum, wiele młodych poszło na PO ze względu na Tuska i debatę z Kaczyńskim, mówili, że był niesamowity i wreszcie ktoś Kaczyńskiemu pokazał miejsce i nawet tylko dla tego powodu poszli głosować. W kampanii liczy się wszystko, ponadto PO to partia młodych bo:

LPR i SO odpada z wiadomych względów, PiS to samo, bo po pierwsze o nich nie walczył po drugie ograniczał wolność, PSL to raczej inny elektorat, zostało PO i LiD i większość wybrała PO.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   
Ale o to chodzi, aby przekonać wyborców : )
Do tego wielu znajomych lub z tego co czytałem na innym forum, wiele młodych poszło na PO ze względu na Tuska i debatę z Kaczyńskim, mówili, że był niesamowity i wreszcie ktoś Kaczyńskiemu pokazał miejsce i nawet tylko dla tego powodu poszli głosować.

Tylko dlaczego robi się poprzez czcze obietnice wypowiadane w spotach reklamowych, debaty przeprowadzane na krótko przed wyborami? To przecież ktoś może ostatniego dnia zmienić zdanie słuchając wypowiedzi jakiegoś polityka, mówiącego jak to będzie pięknie. A młodzi ludzie są na takie rzeczy podatni szczególnie. Znam wcale niemało osób, które do ostatniej chwili nie wiedziały na kogo głosować, wybierały idąc już na wybory.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tylko dlaczego robi się poprzez czcze obietnice wypowiadane w spotach reklamowych, debaty przeprowadzane na krótko przed wyborami?

Ale partia, która dostała legitymację od młodych czyli PO jeszcze nie zaczęła rządzić to dopiero pojutrze... dajmy szansę i poczekajmy z tymi ocenami.»

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   
Ale partia, która dostała legitymację od młodych czyli PO jeszcze nie zaczęła rządzić to dopiero pojutrze... dajmy szansę i poczekajmy z tymi ocenami.»

Ja nie oceniam działalności PO jako partii rządzącej, tylko oceniam to, że sama kampania skupia się tak na dobrą sprawę na przekonaniu ludzi, w przypadku PO ludzi młodych, do głosowania akurat na nich, bo to oni są ci "fajni". Dopiero jak ludzie zaczną interesować się polityką na stałe, a teraz właśnie młodzi ludzie tego powinni się uczyć, wybory będą wyglądały zupełnie inaczej, bo ludzie będą głosować na ludzi, których program znają nie tylko z ulotki, którą dostali na ulicy czy ze spotu reklamowego.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.