Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
jachu

Natura Imperiów

Rekomendowane odpowiedzi

Hauer   
Widzisz Irak też miał posiadać taką broń (ABC) i co się okazało?
Serdecznie zapraszam do "Tematu roku" : http://www.historia.org.pl/forum/viewtopic...187&start=0

;)

Mają prawo, ale to, co robią jest kretynizmem, który tylko nakręca spiralę nienawiści sami stworzyli potwora, z którym teraz nie bardzo są w stanie walczyć.

O ile mnie osobiście wiadomo to około 630 roku jeszcze Stanów Zjednoczonych nie było na świecie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Serdecznie zapraszam do "Tematu roku"

Byłem tam, ale jakoś nie chce mi się znowu wysłuchiwać Twego zdania „mantry”: "Saddam skutecznie ich przekonał i się przeliczył. Saddam skutecznie ich przekonał i się przeliczył."

O ile mnie osobiście wiadomo to około 630 roku jeszcze Stanów Zjednoczonych nie było na świecie.

Cóż za spostrzegawczość, pewnie będziesz zaskoczony, ale wiem o tym i prawdopodobnie wie o tym jeszcze parę osób, nie masz monopolu na tą wiedzę.

Jak rozumiem według Twojej logiki za wszystkie zło na świecie odpowiedzialny jest Islam może Cię znowu zaskoczę, ale nie wszyscy tak rozumują i w moim króciutkim tekście nie chodziło o religię.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Hauer   
Jak rozumiem według Twojej logiki za wszystkie zło na świecie odpowiedzialny jest Islam może Cię znowu zaskoczę, ale nie wszyscy tak rozumują i w moim króciutkim tekście nie chodziło o religię.

Bo widzisz, ja odniosłem wrazenie po przeczytaniu Twoich wypowiedzi, że za całe zło odpowiada jakiś "amerykański imperializm", a wszystko co nie ejst działaniem tych złych imperialistów jest po prostu reakcją na ich kretynskie działania.

Zwróciłem wiec uwagę na to, ze USA nie istniało gdy twórca religii miłującej pokój podbił Mekkę, ani gdy dokonywał rabunków, gwałtów i masakr gmin zydowskich na półwyspie arabskim, ani gdy jego wyznawcy podbijali całą Afryke Półncną, Hiszpanię czy wdzierali się przemocą na Bałkany.

Wycofanie się z Iraku i Afganistanu, czy nawet likwidacja Izraela wcale nie zapewnia pokoju. Zostana po prostu przez drugą strone okryzknięte kolejnym sukcesem na drodze do ostatecznego zwycięstwa tak jak chciał prorok. Parafrazujac: "Dziś Irak, jutro Izrael, a pojutrze cały świat!"

[ Dodano: 2008-01-26, 11:24 ]

Byłem tam, ale jakoś nie chce mi się znowu wysłuchiwać Twego zdania „mantry”: "Saddam skutecznie ich przekonał i się przeliczył.

A cóz poradzę, że tak było? Z jakiego innego powodu miałby utrudniać pracę inspektorom ONZ? W jaki inny sposób po totalnej klesce mógł utrzymywać, ze wciaz jest liczaca się siłą na Biskim Wschodzie? Ja wole logiczne wytłumaczenia wyjasniajace motywy postepowania różnych stron, niż przesłaniac rzeczywistosc tekstami o "kretyniźmie".

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Bo widzisz, ja odniosłem wrazenie

Jakże błędne to wrażenie. :tongue:

Zwróciłem wiec uwagę na to, ze USA nie istniało gdy twórca religii miłującej pokój podbił Mekkę, ani gdy dokonywał rabunków, gwałtów i masakr gmin zydowskich na półwyspie arabskim, ani gdy jego wyznawcy podbijali całą Afryke Półncną, Hiszpanię czy wdzierali się przemocą na Bałkany.

Dzięki za uświadomienie rzeczy, o których nikt nie wie.

Natomiast ja czytając Twoje posty nie odnoszę wrażenia tylko pewność, że dla Ciebie Islam to zło wcielone, że to słudzy szatana, fanatycy i szaleni mordercy, którzy nie spoczną dopóki wszystkich innowierców nie zabiją a że są muzułmanie, którzy żyją spokojnie nie chcą wojen i układają sobie życie bez fanatyzmu to tylko zasłona dymna.

A cóz poradzę, że tak było?

To tylko Twoja opinia. Pewnie nieodosobniona, ale jednak.

Ja wole logiczne wytłumaczenia

To użyj tej logiki i pomyśl obiektywnie nie słuchając „najmądrzejszego z prezydentów”. :twisted:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tankfan   
Jeżeli twoim idolem jest taki „sympatyczny” polityk jak Hitler czy Mussolini, jeżeli chcesz by w kraju była jedna jedynie słuszna partia narodowa, jeżeli twierdzisz, że jedne rasy są wyższe od innych itd. to tak - jesteś faszystą.

No to widzę że nie zauważyłeś iż ja jestem akurat za tym by podobnych typków likwidować... ale cóż trudno to dostrzec gdy się "broni" "pokoju" 8)

Widzisz Irak też miał posiadać taką broń (ABC) i co się okazało? Do dziś nie mogą jej znaleźć.

Aha więc Sarin to nie jest bronią klasy C? Ale cóz taki ciemnogrodzianin jak ja może o tym wiedzieć ;)

Mają prawo, ale to, co robią jest kretynizmem, który tylko nakręca spiralę nienawiści sami stworzyli potwora, z którym teraz nie bardzo są w stanie walczyć.

Aha więc to jest kretynizm, a jak Iran zrzuci Bombę A na Tel Aviv to już będzie wszystko cacy? Tak jak wspomniał Hauer to sami muzułmanie, nie przepraszam Arabowie są sobie winni tego że dostają łupnia od innych gdy tylko ich przerost ambicji bierze górę nad rozsądkiem, siedzą na takich bogactwach, mogli by tak rozwinąć swoje kraje przecież... ale nie oni wolą najwyraźniej biedę, tylu młodych ludzi mogących pracować na rzecz kraju chyba z lenistwa woli się wysadzać w powietrze w jakimś zachodnim kraju który tylko dlatego że są tam inaczej wierzący ludzie uważany jest przez nich za Szatana.

To Arabowie sprawiają sobie problemy a nie my im, USA wolałoby z nimi handlować i normalnie płacić za ropę niż wysyłać tam wojska i tracić ludzi, sprzęt oraz wizerunek w oczach świata.

Jak rozumiem według Twojej logiki za wszystkie zło na świecie odpowiedzialny jest Islam może Cię znowu zaskoczę, ale nie wszyscy tak rozumują i w moim króciutkim tekście nie chodziło o religię.

Z tym się zgadzam, tu chodzi o ich mentalność, działają w myśl zasady że jak ich się pobije to jest to zbrodnia na ludzkości i wogólę ten kto to zrobił jest beee, zaś gdy oni kogoś pobiją to jest to w porządku.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Hauer   
Dzięki za uświadomienie rzeczy, o których nikt nie wie.
Zwróciłem tylko uwagę, ze ta druga strona jakby od samego poczatku swojego istnienia jest nie cacy.
a że są muzułmanie, którzy żyją spokojnie nie chcą wojen i układają sobie życie bez fanatyzmu to tylko zasłona dymna.
Bardzo mozliwe. Wszak prorok zezwala nawet na udawanie odstepstwa od wiary by zmylić niewiernych, a wszelki podstep wobec wroga jest dozwolony.

A bardziej serio to ci "pokojowi" faktycznie odstępuja od zasad islamu. Sam takich znam, normalnie na piwo mozna z nimi iść i w ogóle. Własciwie sami sa zagrożeni ze strony swoich fanatycznych współwyznawców, pamiętam np. wiadomosc z Iraku, jak poucinano tam głowy sportowcom - tenisistom za to, że nosili stroje niezgodne z tradycją islamską. Probel w tym, ze w świetle nauk i działaności Mahometa ci fanatycy nie robia własciwie nic sprzecznego z ich wiarą.

To użyj tej logiki i pomyśl obiektywnie nie słuchając „najmądrzejszego z prezydentów”.

Tak tez uczyniłem, zanim napisałem. Pozdrowki ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
No to widzę...

A ja widzę, że nie bardzo wiesz, co piszę, mam dla Ciebie propozycję przeczytaj wszystko jeszcze raz dokładnie i nie czytaj między wierszami, bo tam nic nie ma to, co mam do powiedzenia mówię wprost.

Aha więc Sarin to nie jest bronią klasy C? Ale cóz taki ciemnogrodzianin jak ja może o tym wiedzieć

A ile tego było? kilkanaście rakiet, rzeczywiście takim arsenałem mogli zagrozić całemu światu.

Tylko, że Amerykanie twierdzą, że ta broń chemiczna jest ukrywana przez Irak od 1 wojny- a specjaliści zgodnie twierdzą, że po tym czasie jest już dawno przeterminowana-, więc gdzie tu logika?

a jak Iran zrzuci Bombę A na Tel Aviv to już będzie wszystko cacy?

A jaką masz pewność, że zrzuci tą bombę, jaką masz pewność, że ją w ogóle wyprodukuje. W historii mamy tylko jeden przypadek zrzucenia bomby atomowej i… niespodzianka - zrobili to Amerykanie, ale to jest cacy, bo oni mają do tego prawo i mogą to zrobić w imię pokoju i miłości do całego świata.

Z tym się zgadzam,

Z czym się zgadzasz? Twierdzisz, że Amerykanie mieli poważny wkład w tworzenie mentalności Arabów? A tak nawiasem ilu Arabów znasz, że tak dobrze zdołałeś poznać ich mentalność?

Zwróciłem tylko uwagę, ze ta druga strona jakby od samego poczatku swojego istnienia jest nie cacy.

No i jesteś w błędzie. Islam nie zaczął podbijać od samego początku swego istnienia a od momentu, kiedy poczuli się wystarczająco silni w końcu to nie ich wina, że w okolicy nie było silnej konkurencji religijnej, ale według Twego rozumowania Mahomet powinien ostrzegać swych uczniów by nawracali się dopiero w dziesiątym pokoleniu wtedy Islam miałby czas na to by być religią marginalną i prześladowaną.

To samo było z Chrześcijaństwem. Dopóki byli słabi i prześladowani byli pokorni i pokojowo nastawieni, ale gdy tylko poczuli swą siłę ich postępowanie zmieniło się diametralnie z prześladowanych sami stali się prześladowcami i takie same jak podane przez Ciebie przykłady przeciw Islamowi można również przytoczyć przeciw Chrześcijaństwu.

Tak tez uczyniłem, zanim napisałem.

Sorki nie zauważyłem.

A prawda miałeś zapomnieć słowa „najmądrzejszego z prezydentów”, ale chyba zapomniałeś zapomnieć.

To, co obaj zaczynacie pisać trąci mi tu fanatyzmem a z fanatykiem nie da się rozmawiać nie ważne czy jest to fanatyk Islamski, Chrześcijański, Hauerowski czy Tankfanowski fanatyk nie przyjmuje żadnego innego zdania poza swoim jedynie słusznym i nie jestem pewien czy dalsza rozmowa ma jakiś sens.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Hauer   
No i jesteś w błędzie. Islam nie zaczął podbijać od samego początku swego istnienia a od momentu, kiedy poczuli się wystarczająco silni
Wszak to mówię, jak sa dosć silni to podbijają. Jak są gdzieś zdecydowaną mniejszością to sa w miare grzeczni, jak stanowią liczaca się grupe (tak 10-50 %) to dochodzi do zamieszek czy nawet wojen domowych, jak stanowią wiekszośc to próbuja narzucać swoje prawa innym posuwajac się do zakazu praktykowania kazdej innej religii.
ale według Twego rozumowania Mahomet powinien ostrzegać swych uczniów by nawracali się dopiero w dziesiątym pokoleniu
Czysta spekulacja. Mahomet tymczasem wzywał by niewiernych zabijac i osobiście dowodził tym zabijaniem.
To samo było z Chrześcijaństwem.
Nie to samo. Twórcy chrześcijaństwa nikogo nie zabijali.
takie same jak podane przez Ciebie przykłady przeciw Islamowi można również przytoczyć przeciw Chrześcijaństwu

Właśnie zupełnie rózne. Bo ani Jezus, ani Piotr czy Paweł wojen nie prowadzili, a wręcz głosili cos odwrotnego. Przykłady na kóre chciałbys się powołac sa odejsciem od nauczania twórców chrześcijaństwa, natomiast działanośc dzisiejszych fanatyków islamu jest nasladowaniem Mahometa. To uwazam jest dośc istotna róznica, ktora sprawia, ze islam tak po prostu nie moze po ptostu być całkowicie pokojowo nastawiony do innych kultur i religii.

To, co obaj zaczynacie pisać trąci mi tu fanatyzmem a z fanatykiem nie da się rozmawiać
Trudno to sie rozmawia z kims kto twierdzi, ze rzeczy cąłkiem rózne sa takie same, a wina jest tylko po jednej stronie, kóra jest "skretyniała" i to dlatego. Wybacz, ale okropne uproszczenia robisz, z którymi nie sposób się zgodzić.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tankfan   

Ja tylko odniosę się do jednej rzeczy:

A jaką masz pewność, że zrzuci tą bombę, jaką masz pewność, że ją w ogóle wyprodukuje. W historii mamy tylko jeden przypadek zrzucenia bomby atomowej i… niespodzianka - zrobili to Amerykanie, ale to jest cacy, bo oni mają do tego prawo i mogą to zrobić w imię pokoju i miłości do całego świata.

Nie wiem w jakim świecie żyjesz ale Prezydent Iranu, Ajatollahowie i wiele innych osób nawołuje to starcia Izraela z powierzchni ziemi, bombę atomową mogą mieć i zapewne chcą.

Zaś co do II Wojny światowej i użycia dwóch bomb atomowych to gratuluję twojemu znawstwu historii, Amerykanie nie znali wtedy do końca efektów działania bomby, ale dzięki niej mój drogi znawco uratowali wielu swoich żołnierzy i wielu, wielu Japońskich cywili i żołnierzy.

Ty zaś wszystko upraszczasz byle tylko pasowało to do twojej teorii złego USA i dobrych muzułmanów bo przecież ich nie wolno bić nawet jeśli w swoich pokojowych krajach siedzących na ropie naftowej i de facto nie są to kraje biedne, hodują psychicznie chorą hołotę będącą na dodatek religijnymi fanatykami, to nie my mamy problem tylko oni co oczywiście w ramach poprawności politycznej jest nie do przyjęcia ;).

[ Dodano: 2008-01-27, 16:11 ]

Aha coś jeszcze:

A ile tego było? kilkanaście rakiet, rzeczywiście takim arsenałem mogli zagrozić całemu światu.

Tylko, że Amerykanie twierdzą, że ta broń chemiczna jest ukrywana przez Irak od 1 wojny- a specjaliści zgodnie twierdzą, że po tym czasie jest już dawno przeterminowana-, więc gdzie tu logika?

Ale masz tego 100% pewność? czy ci specjaliści mają tego 100% pewność, bo widzisz ci specjaliści zgodnie twierdzili że Iracka Gwardia Republikańska zmasakruje oddziały USA w miastach i etc.

Głowice rakiet balistycznych SCUD-B mogły przenosić SARIN, SCUD-B jest przenoszony na ruchomym pojeździe TEL, takie pojazdy z tymi pociskami mogły sobie gdzieś pojechać za granicę nie koniecznie tuż przed lub w trakcie trwania działań wojennych.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie Imperialiści to ludzie pokroju Stalina, Hitlera, Bin Ladena komuchów jak również i faszystów. Wszyscy wymienieni powyżej dążyli do rozpowszechnienia swojego terytorium i wiedomo co z tego wyszło lub wychodzi.

Zdania swojego nie zmienię więc proszę mnie nie cytować i pytać się dlaczego. Jestem wręcz pewny że każdy sie ze mną zgodzi iż ludzie wymienieni powyżej są imperialistami.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tankfan   

Oho no to jestem faszystą, nazistą i komunistą w jednym :) super rozumowanie, gratuluje wiedzy 8).

Posłuchaj jeśli nie masz nic lepszego do powiedzenia tylko jakieś dyrdymały bo ot tak chcesz uchodzić za wielce "dobrego" człowieka walczącego z "Imperializmem" jakiegoś dużego kraju który po prostu realizuje swoje interesy jak każdy inny kraj to może daruj sobie co?

Uważasz że inne kraje są inne niż USA jeśli chodzi o realizacje swoich interesów? Dam ci radę, dorośnij bo jak się głębiej człowiek zastanowi to świat składa się z samych imperialistycznych krajów na mniejszą czy większą skale, każdy kraj walczy o swój interes kosztem innych, no ja nie mogę patrzcie cała ziemia aż kipi od złych imperialistów :D.

Ale to tylko taki wywód mający na celu pokazać jak kolega Marcnow z całym szacunkiem naiwnie patrzy na świat w stylu coś jest białe coś czarne, rzecz w tym że świat jest szary, każdy kraj robi coś kosztem innego kraju i vice versa.

USA działa w Iraku kosztem Saddama który działał kosztem Szyitów i Kordów, Iran tez stara sie coś ugrać, To samo Japonia chciała w czasie DWS tudzież Niemcy, Rosja, Polacy itd. itp.

Tak samo jest dziś, kolego Marcnow jeśli z całym szacunkiem nie odpowiada ci rzeczywistość na naszej pięknej planecie to polecam Marsa ;) tam normalnie pokój jest gdzie tylko spojrzysz :) i nie ma wrednych imperialistów :lol:.

Aha wybacz że tak zapytam jak wielu Imperialistów widzisz w ciągu godziny :roll:.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Granat   
Zaś co do II Wojny światowej i użycia dwóch bomb atomowych to gratuluję twojemu znawstwu historii, Amerykanie nie znali wtedy do końca efektów działania bomby, ale dzięki niej mój drogi znawco uratowali wielu swoich żołnierzy i wielu, wielu Japońskich cywili i żołnierzy.

Teraz to ja pogratuluje logiki xD Jak mogli ratować Japońskich żołnierzy i cywili traktując ich bombą ? Trudno jest Ci przyznać że ktoś inny ma rację ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tankfan   
Teraz to ja pogratuluje logiki xD Jak mogli ratować Japońskich żołnierzy i cywili traktując ich bombą ? Trudno jest Ci przyznać że ktoś inny ma rację ?

A choćby tak ich uratowali że zginęło ich mniej, teraz to ja gratuluje logiki i znajomości tematu ;).

Tak trudno dojrzeć co by się tam działo w wypadku inwazji USMC na wyspy Japońskie wiedząc o fanatyzmie Japończyków i gotowości najwyższego dowództwa na poświęcenie całego społeczeństwa w ramach chorego pojęcia honoru?

[ Dodano: 2008-01-27, 20:51 ]

Ps. Albinos mnie prześcignął :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Hauer

„Wszak to mówię,”

Nie mówisz coś innego mianowicie, że Islam atakuje od początku swego istnienia a to nie zupełnie jest zgodne z prawdą.

„Bo ani Jezus, ani Piotr czy Paweł wojen nie prowadzili,”

Ciekawostka twierdzisz, że chrześcijaństwo w pierwszych latach swego istnienia było na tyle silne by jego wyznawcy mogli zacząć podbijać?

„islam tak po prostu nie moze po ptostu być całkowicie pokojowo nastawiony do innych kultur i religii.”

Ja mam swoją religię ty masz swoją religię – to słowa Mahometa, więc chyba jednak może.

„Trudno to sie rozmawia z kims kto twierdzi, ze rzeczy cąłkiem rózne sa takie same”

A ktoś tak pisze?

„Wybacz, ale okropne uproszczenia robisz, z którymi nie sposób się zgodzić.”

Ja? A spójrz no trochę na to, co sam piszesz: Arabowie, Islam są be a Ameryka jest cacy. Ale to oczywiście uproszczeniem nie jest, bo Ty to piszesz.

Tankfan

„Nie wiem w jakim świecie żyjesz”

Ja w świecie rozsądku a ty chyba fanatyzmu, tak przynajmniej wnoszę z twoich dotychczasowych tekstów, Choćby tego: „hodują psychicznie chorą hołotę” a to już trąci nawet rasizmem.

„Ale masz tego 100% pewność?”

Widzisz, bodajże w 2004 roku Amerykanom wybuchła w rękach taka bombka przerobiona z pocisku artyleryjskiego, dmuchnęło im w nosy obłoczkiem sarinu, (choć ilość gazu powinna wystarczyć na uśmiercenie kilkuset osóB), wojacy otrzepali mundury i pojechali dalej żadnemu nic się nie stało nawet wysypki nie mieli. To chyba dobitnie świadczy o tym, że ten gaz już nie jest niebezpieczny.

„Ty zaś wszystko upraszczasz”

A Ty upraszczasz w drugim kierunku, ale Twój kierunek jest oczywiście jedynie słusznym kierunkiem i Twoje uproszczenie jest (przynajmniej dla Ciebie) prawdą objawioną, z którą się nie dyskutuje.

Prorok jakiś czy co?

„Zaś, co do II Wojny światowej i użycia dwóch bomb atomowych to gratuluję twojemu znawstwu historii, Amerykanie nie znali wtedy do końca efektów działania bomby, ale dzięki niej mój drogi znawco uratowali wielu swoich żołnierzy i wielu, wielu Japońskich cywili i żołnierzy.”

A tu znowu dorabiasz swoją ideologię, bo ty jesteś największym znawcą historii (prorok), jeszcze raz Cię proszę: czytaj a potem coś pisz.

„Uważasz że inne kraje są inne niż USA jeśli chodzi o realizacje swoich interesów? Dam ci radę, dorośnij bo jak się głębiej człowiek zastanowi to świat składa się z samych imperialistycznych krajów na mniejszą czy większą skale, każdy kraj walczy o swój interes kosztem innych, no ja nie mogę patrzcie cała ziemia aż kipi od złych imperialistów .

Ale to tylko taki wywód mający na celu pokazać jak kolega Marcnow z całym szacunkiem naiwnie patrzy na świat w stylu coś jest białe coś czarne, rzecz w tym że świat jest szary, każdy kraj robi coś kosztem innego kraju i vice versa.

USA działa w Iraku kosztem Saddama który działał kosztem Szyitów i Kordów, Iran tez stara sie coś ugrać, To samo Japonia chciała w czasie DWS tudzież Niemcy, Rosja, Polacy itd. itp.

Tak samo jest dziś,”

A tu napisałeś coś rozsądnego (żeby jeszcze było bez przytyków osobistych), pewnie przez przypadek, bo do tej pory Twoje teksty ograniczały się do wychwalania USA i krytyki Arabów. Teraz nareszcie przyznałeś (przypadek?) że USA właściwie nie różnią się od innych państw.

„Oho no to jestem faszystą,”

Już po raz drugi się do tego przyznałeś, ponowię swą prośbę: najpierw czytaj potem pisz.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.