Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Jarpen Zigrin

Czy chodzisz do teatru?

Czy chodzisz do teatru?  

49 użytkowników zagłosowało

  1. 1.

    • TAK
      13
    • NIE
      15


Rekomendowane odpowiedzi

Napisałem co napisałem, bo wielu znajomych nie ma na nic czasu, a siedzą wciąż przed telewizorem albo internetem. W dzisiejszych czasach, brak czasu czy pieniędzy na kino czy teatr to banalna wymówka. Owszem ktoś może nie lubić ale brak czasu czy środków?

Inny znajomy w wieku 42 lat zaczął czytać książki i mu się to szalenie podoba. Wcześniej nie miał czasu ani pieniędzy...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

No cóż, czyli jednak to, czego się obawiałem. Nie ukrywam, że ze sporym smutkiem czytałem tą odpowiedź. Jak to łatwo, nie znając człowieka, powiedzieć czy czuje teatr, czy nie. Telewizji prawie nie oglądam (szkoda mi na nią czasu). Czas? Od poniedziałku do czwartku siedzę na uczelni od rana do wieczora niemalże. W piątki mam czas, żeby porządnie się pouczyć. Weekendy mam zazwyczaj rozbite przez pracę. Resztę czasu poświęcam znowuż na naukę albo amatorskie badanie interesujących mnie tematów. Do końca tego miesiąca zostało mi około 150 zł (a i to tylko dlatego, że do części zajęć miałem możliwość skorzystać ze zdjęć potrzebnych materiałów, zazwyczaj kończy się na kserowaniu, znacznie wygodniejsze a i na zajęciach można wykorzystać; metoda ma ten poważny minus, że jest dość kosztowna, jak kseruje się co tydzień około 100 stron). Muszę jeszcze kupić bilet za 100 zł i wyżywić się do świąt (na szczęście już przyzwyczaiłem się, że obiady jadam średnio co drugi dzień, co i tak jest sukcesem, śniadania jadam praktycznie tylko w weekendy). Będę wdzięczny (ponownie), jeśli mój Szanowny Przedmówca powie mi, jak niby w tym wszystkim mam znaleźć czas i środki na teatr. Tylko proszę darować sobie teksty "jak ktoś chce, to da radę".

Ja niestety nie widzę możliwości rozwiązania tegoż problemu (inna sprawa, że mam niemała wadę wzroku, więc mogę nie dostrzegać tego, co oczywiste). Na razie zostaje mi ograniczać się do studiów nad twórczością Wyspiańskiego (jednak ponad rok badania losów T. Wiwatowskiego zrobił swoje) i cieszenia zmysłów twórczością Joaquina Rodrigo (chyba, że akurat najdzie mnie ochota na piwo i mecz ligi angielskiej, wtedy bardziej wysublimowane rozrywki przestają mnie interesować).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

To jakieś ekstremum dla mnie, przecież nie mieszkamy w czarnej afryce, gdzie dziecko, marzy o wizycie w cyrku, a nie stać go potem w wieku 50 lat, wraca do rodzinnej wioski ze łzami w oczach bierze syna na przedstawienie i mówi: ja o tym śniłem, więc niech to będzie mój dar dla ciebie...

30 zł i dwie godziny, co ciekawe pracownicy uczelniani mają darmowe wejścia, taki karnecik kursuje,

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   
30 zł

Zostaje mi 20 zł na cztery dni. Którego dnia mam głodować?

co ciekawe pracownicy uczelniani mają darmowe wejścia

Jak zostanę pracownikiem uczelni, to z chęcią skorzystam:)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andreas   

Albinosie, nie ukrywam, że się porządnie wystraszyłem, czytając Twoją wypowiedź. Zaczynam się bać bycia studentem.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
To jakieś ekstremum dla mnie, przecież nie mieszkamy w czarnej afryce, gdzie dziecko, marzy o wizycie w cyrku, a nie stać go potem w wieku 50 lat, wraca do rodzinnej wioski ze łzami w oczach bierze syna na przedstawienie i mówi: ja o tym śniłem, więc niech to będzie mój dar dla ciebie...

30 zł i dwie godziny, co ciekawe pracownicy uczelniani mają darmowe wejścia, taki karnecik kursuje,

Te 30 zł to na co bo się pogubiłem?

Przykładowo Taniec Delhi w TN:

Ceny biletów:

bilet pełnopłatny 70 zł

bilet ulgowy 60 zł

wejściówka 25 zł

Umowa, czyli Łajdak ukarany

Ceny biletów/ zaleznie od strefy

bilet pełnopłatny 70 zł 60 zł 50 zł

bilet ulgowy 60 zł 50 zł 40 zł

wejściówka 25 zł

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Ja uwielbiam teatr, chociaż to nie tania sprawa. Ale są tłumy, teatr od kilku lat w Polsce odżył i ludzie na to chodzą, ba opera staje się coraz popularniejsza. Jednak na regularne chodzenie trudno by każdy mógł sobie pozwolić, na najlepsze sztuki bilety kosztują ok. 70 zł.

Ostatnio byłam w prywatnym teatrze Żebrowskiego na sztuce w której gra Socha i Fronczewski. Genialne. Polecam wszystki. Grają fantastycznie, udowadniając, że są aktorami z krwi i kości a nie jak wielu aktorami jednego serialu lub filmu. Zresztą trudno, by Fronczewski coś udowadniał, bo to wybitny aktor.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Ja chodzę to teatru bardzo rzadko jak się zdarzy to z klasą na wycieczce, ale na takim zjeździe byłem ostatnim razem w piątej klasie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Nie, po prostu mieszkamy w totalnej dziczy mamy tylko, (jeśli chodzi o rozrywkę i kulturę): kino, SCK no i bary pizzerie i restauracje. Najbliższy teatr jest w Gdańsku, czyli jakieś 100 km od mojego miasta. :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Dzicz nie dzicz , lokalne małe teatry tez sa dobre , np:

Teatr Cypriana K.Norwida w Jeleniej Gorze , czy stający na dużo wyższym poziomie legnicki Teatr pod wezwaniem Modrzejewskiej ;)

Z dużych uznanych Teatrów ostatnio bylem w Narodowym w Wa-wie , na Cyruliku Sewilskim ( właściwie Opera )ze dwa trzy lata temu , GW zapluła się z zachwytów wiec się z partnerką skosiliśmy , w połowie wyszliśmy ..... badziew ( a opere lubię )

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
fodele   

Przyznaję, że ja również oglądałam spektakle teatralne głównie w szkole średniej. Moja wychowawczyni na szczęśćie była wielką miłożniczkż teatru i woziła nas (mimo sporych kosztów) na premiery wrocławskiego Teatru Polskiego. Szczególnie upodobała sobie pantomimę Tomaszewskiego, tak więc wszystkie przedstawienia wielkiego polskiego mima wystawiane w latach 80-tych są mi znane.

Do mojego miasteczka teatr zaglądał rzadko. Na ogół był to wspomniany przez lancastera teatr jeleniogórski bądź aktorzy sceny wałbrzyskiej. Były to jednak tzw. przedstawienia podstawowe, czyli ilustracje lektur szkolnych. Nie zapomnę "Zbrodni i kary" w wykonaniu artystów wałbrzyskich!

Teraz mimo najszczerszych chęci trudno mi rozwijać się teatralnie.... Heraklion, mimo iż stolica wyspy, nie posiada własnej sceny! Ostatnio (2 lata temu) oglądałam spektakl pt. "Mleko" w wykonaniu artystów ateńskich, którzy przybyli na Kretę z występami gościnnymi. Generalnie o ten rodzaj kultury łatwiej tutaj latem, kiedy czynny jest letni teatr imieniem Kazantzakisa.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Do tych podanych przez ciebie teatrów żaden nie jest mi blisko jak już mówiłem mieszkam jak by to mój tata powiedział „w dziczy kosmatej”

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jack , zrób prawo jazdy pożycz od Taty 4x4 i masz w zasięgu Gdańsk , Bydgoszcz czy inny teatr w takim np : Toruniu . ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.