Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Jarpen Zigrin

Jaka partia powinna rządzić RP? Wybory 2005 r.

Partia, która powinna rządzić polską to:  

24 użytkowników zagłosowało

  1. 1.

    • PO
      5
    • PiS
      1
    • LPR
      1
    • Samoobrona
      0
    • PSL
      0
    • SdPL
      0
    • SLD
      1
    • PD
      1
    • Jaka? inna
      0
    • Nie b?de g?osowa?
      3


Rekomendowane odpowiedzi

Jaką partie i za co ją popieracie. Jednym słowem nasze małe głosownie kogobyśmy chcieli w sejmie, aby nami rządził. Ja swój głos oddaje na PO bo jest partią nowoczesną z pomysłem na polske i liberalnym programem gospodarczym.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Emjotka   

Nu wybierałabym między Samoobroną a Ligą Polskich Rodzin :mrgreen: ... a tak na poważnie nie mam jakichś określonych przekonań politycznych... ale najbardziej jestem chyba za Socjaldemokracją Polską... w ankiecie zaznacz,że nie głosuję,bo nie mam pewnego zdania :) :

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andrzej   

No coż ja chciałbym żeby rządziła Liga Polskich Rodzin, dla tego, że ma wyrazisty program i co ważne nie zmienia go jak chorągiewka w zależności od badań opini publicznej, a ja cenie sobie stałość. Dodatkowo jest to partia konserwtywna w kwestiach moralnych i moge mieć pewność, że nie zmieni swojego zdania (a co do innych to bym się zastanawiał). A co do niezwykle ważnej dla mnie gospodarki to nie mogą byc aż tak bardzo antyrynkowi bo przecież chcą obniżki podatków. Nawet w swoim projekcie konstytucji zapisali zniesienie podatku od spadków :). I pozytywnie wypowiadają się o reformach Ronalda Reagana i Margaret Thatcher .. twierdząc (Maciej Giertych), ze jest to wzór dla Polski. I za to mają mój głos :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
mer   

ŻADNA

wszyscy są śmieszni ci politycy i te partie - jedna drugiej na złość robi, przechodzą do siebie, nagle zmieniają poglądy, tylko sobie wiecej forsy napchać do kieszeni. A - nu i jeszcze poraz 'ęty zrobić ludzi w konia :?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

PO czy PiS jak myślicie, która z nich wygra? Bo raczej pewne jest, że te partie będą miały większość w sejmie, tylko pytanie, która wygra, oraz którą wolicie? Reszta właściwie się mało co liczy, bo wg sondaży ma dużą stratę do prowadzącej dwójki.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ŻADNA

To pierwsze, co przyszło mi do głowy po przeczytaniu pytania w temacie… :)

Ale jakbym miała głosować, to chyba wybrałabym PO.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Kiya   

Generalnie na polityce znam się jak na gotowaniu (czyli niestety wcale) i nie zapoznałam się z żadnym z planów każdej partii. Co nieco może obiło mi się o uczy o PO i brzmi to nawet ciekawie, wiec jak miałabym zagłosować to moooże na PO :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ango   

Przez cały czas chciałam głosować na PiS bo chyba nabrałam się na ich propagandę, po dokładniejszym zapoznaniu się stawiam zdecydowanie na PO i na Tuska.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ŻADNA

wszyscy są śmieszni ci politycy i te partie - jedna drugiej na złość robi, przechodzą do siebie, nagle zmieniają poglądy, tylko sobie wiecej forsy napchać do kieszeni. A - nu i jeszcze poraz 'ęty zrobić ludzi w konia

O i ten głos popieram!.

Dodam jeszcze że niemal wszyscy członkowie powyższych partii siedzą w Sejmie i Senacie od 1989r. pod róznymi nazwami.

Ich programy wyborcze są tak mizerne jak ich działalność.

Każda z tych partii "chce rozliczać" afery,nieść pomoc obywatelom,usprawniać prawo - a efekt jest taki że siedzimy w coraz większym bagnie.

Moim zdaniem i po tych wyborach też nic się nie zmieni.

Słowem - ci sami ludzie - ta sama "śpiewka".

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
napata   

I ja bym chciał, jak Mer, aby nie rządziła żadna z tych partii. Niestety! Chcielibyśmy żeby życie było piękne, ludzie nie chorowali, dzieci nie płakały, wszyscy byli szczęśliwi.... Tylko, że tak nie jest. Po części dzięki tym partiom. ;)

PO czy PiS jak myślicie, która z nich wygra? Bo raczej pewne jest, że te partie będą miały większość w sejmie, tylko pytanie, która wygra, oraz którą wolicie?

To tak jakby mnie ktoś zapytał: "wolisz zachorować na syfilis czy rzeżączkę?" Pewnie któraś z nich jest "lepsza" od drugiej... Nie wiem, nie chorowałem. ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
I ja bym chciał, jak Mer, aby nie rządziła żadna z tych partii. Niestety! Chcielibyśmy żeby życie było piękne, ludzie nie chorowali, dzieci nie płakały, wszyscy byli szczęśliwi.... Tylko, że tak nie jest. Po części dzięki tym partiom. ;)

PO czy PiS jak myślicie, która z nich wygra? Bo raczej pewne jest, że te partie będą miały większość w sejmie, tylko pytanie, która wygra, oraz którą wolicie?

To tak jakby mnie ktoś zapytał: "wolisz zachorować na syfilis czy rzeżączkę?" Pewnie któraś z nich jest "lepsza" od drugiej... Nie wiem, nie chorowałem. ;)

Aby móc mówić, że na żadną trzeba się zapoznać z programami wszystkich partii, a zapewne ich nie przeczytaliście. Program PO wydaje się być najlepszy i najdokładniejszy oraz liberalny. Ty napata jak i mer mieszkanie poza granicam naszego kraju i macie więcej dystansu do tego i możecie powiedzieć żadna tutaj w Polsce nastroje są inny dużo ludzi wierzy w to, że po tym chorym rządzie SLD aferach, komisjach i braku pomysłu na Polsę jest nadzieja. Nadzieja w PO i PiSie, przed tymi partiami duża odpowiedzialność, gdyż SLD zawiodło PO i PiS nie rządziły (są to nowoczesne partie ciekawy program, takich partii prawicowych nie mieliśmy) dlatego nie mogą zawieźć, bo później rządzić mogą tylko populiści, jeśli prawica i lewica zawiodą. Ja wierze w PO jeśli oni nie zrealizują swojego programu i wdadzą się w jakieś afery to będzie porażka i naprawdę będe zniechęcony do polityki narazie wierze w energię Polaków, którą uwolnią podczas wyborów i zagłosują na PO.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
napata   
Ty napata jak i mer mieszkanie poza granicam naszego kraju i macie więcej dystansu do tego i możecie powiedzieć żadna tutaj w Polsce nastroje są inny dużo ludzi wierzy w to, że po tym chorym rządzie SLD aferach, komisjach i braku pomysłu na Polsę jest nadzieja

Nihil novi! Ja tez wierzyłem. Kilkakrotnie.

PO i PiS nie rządziły...

Nie? Mówisz jak Lepper. ;) Może Ty nie pamiętasz, ale ja - tak. I Tuska i Kaczyńskich... Tylko ich partie wtedy inaczej się nazywały. Pozmieniali nazwy, OK. Ci ludzie też się zmienili.

Ja wierze w PO jeśli oni nie zrealizują swojego programu i wdadzą się w jakieś afery to będzie porażka i naprawdę będe zniechęcony do polityki narazie wierze w energię Polaków, którą uwolnią podczas wyborów i zagłosują na PO...

Przejdzie Ci... No, chyba że dostaniesz jakąś funkcję i dochrapiesz się intratnej posadki. Ale jeśli nie - przejdzie Ci po 3-4 latach.

Ja to przerabiałem (i to nie raz), Ty, podejrzewam, jeszcze nie

PS. Programy tych partii znam doskonale. My tu za granicą też czytać umiemy. ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
[Ja to przerabiałem (i to nie raz), Ty, podejrzewam, jeszcze nie

Wiesz polityką interesowałem się od dziecka. Gdy tylko skończyłem 16 lat odrazu wstąpiłem do Młodych Demokratów (młodzieżówka PO) czasem byłem w TVP, rozwieszam ulotki, zbieram podpisy, przekonuje kolegów do głosowania na PO. Mój tata jest w PO od początku, więc to u nas rodzinne. Chciałbym aby mi nie przeszło i w następnych wyborach, abym mógł z pełną świadomością oddać ponownie głos na PO. Ideałą prawicy pozostane napewno oraz liberalizmowi, więc czy to będzie PO czy partia XYZ zawsze będe głosował na tą liberalną.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.