Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/

Rekomendowane odpowiedzi

A może ktoś by tak się pofatygował jednak o odpowiedź na moje pytanie? Na innym forum odgadli, i to na dużo mniejszym od naszego, tak więc wstyd Panie i Panowie ;)

Podpowiedź: chodzi o akcję przeprowadzoną przez Bolesława Krzywoustego. Pozostaje powiedzieć, kto nam pożyczył okręty i o jakie zdarzenie chodzi. Podpowiem jeszcze (żeby Was nie katować), że było to w roku 1130. Teraz to powinno być już z górki...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Teraz to powinno być już z górki...

I było.

W 1130 dla utrwalenia swojej władzy nad Pomorzem Bolesław Krzywousty przeprowadził z pomocą floty duńskiej wyprawę na Rugię. Zawarł sojusz z księciem duńskim Magnusem Silnym, który w zamian za poparcie do tronu szwedzkiego dostarczył swoją flotę, która przetransportowała oddziały polskie ku wybrzeżom Rugii. Do bitwy nie doszło, a Ranowie na sam widok połączonych sił polsko-duńskich uznali zwierzchnictwo Bolesława.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   

Cóż, znów wypada zastosować zasadę kto pierwszy ten lepszy, ze wskazaniem na Capricornusa, bo udzielił najprawdopodobniej dobrej odpowiedzi.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   

No cóż, to sam se zadam ;)

Jak Kadłubek nazywa miecz Bolesława Krzywoustego?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Grus - Żuraw, Żurawiec.

No cóż, to sam se zadam wink.gif

Nie za szybko? Nie było mnie w weekend.

Edytowane przez Capricornus

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Korona gorycka, złocona, otwarta, jednolita, zwieńczona pięcioma liliami heraldycznymi, oddzielonymi od siebie sterczynkami, udekorowana kamieniami półszlachetnymi o kolistym szlifie kabaszonowym. Posłużono się nią przy pochówku zapewne z powodu pośpiechu.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Chyba nam się quiz z lekka przeterminował...

Cóż, znów wypada zastosować zasadę kto pierwszy ten lepszy, ze wskazaniem na Capricornusa, bo udzielił najprawdopodobniej dobrej odpowiedzi.

Tak, tak, potwierdzam, odpowiedź była jak najbardziej prawidłowa ;)

No to kto zada pytanie?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
widiowy7   

Co pozwalało księciu świdnickiemu Bolkowi I prowadzić niezależną od Wacława II politykę?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Ba... Moim skromnym zdaniem, to fortyfikacje i opieka papieża, Bonifacego VIII, ale nie wiem, czy o to chodzi...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
widiowy7   

Zdaje się, że chodziło mi o rozbudowę i budowę fortalicji.

Zadajesz Vissegerdzie

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Ale numer, odpowiedziałem tak "z głupia frant" i trafiłem ;)

Mam nadzieję, że nie upupię znowu quizu...

Pytanie: Kto pomógł Bolesławowi Krzywoustemu przekonać Szczecinian do przyjęcia chrztu?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.