Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
TyberiusClaudius

Tybcia wypociny prosto z jego mandoliny

Rekomendowane odpowiedzi

Jak najbardziej historią, chociaż polityką się interesuję. A co? Starałem się pisać obiektywnie. Nie napisałem nigdzie, że "wyklęci" to "sk*rwiele bo byli przeciw najlepszemu ustrojowi jaki kiedykolwiek istniał/"

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Coś w tym jest... na pierwszy rzut oka wygląda całkiem poważnie... Ale patrząc na ich "przyjaciół" z gwiazdkami w logach to nie wygląda to obiektywnie...A przynajmniej nie pasuje do moich wypocin. Od razu mówię, że nie chcę relatywizować historii. Nie mam zamiaru iść w ślady IPNu i im podobnych. Jak jest napisane to moja autonomiczna decyzja, z która NIKT zgadzać się nie musi - jedynie może. Mam nadzieję, że napisany przeze mnie wpis jest obiektywny - o co trudno w naszych czasach.

Edytowane przez TyberiusClaudius

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

To jak historią, to muszę Cię zmartwić - ostatnie dwa zalinkowane wpisy z zajmowaniem się historią nie mają za wiele wspólnego. Za to z ocenami podyktowanymi poglądami politycznymi jak najbardziej.

Weźmy dwa przykłady:

Tak samo z grupą niejakiego Ognia i z WIN- em. Co niby miały dać ataki na MO? Jak mieli by walczyć z systemem? Czekali na III WŚ!? Byli zwykłymi bandytami, bo nikt mi nie wmówi, że tak się walczy z ustrojem, który się nie popiera. Od kiedy walka z systemem polega na mordowaniu jego działaczy?

Ile czasu poświęciłeś na zrozumienie intencji tych ludzi? Ich stanu psychicznego, systemów odniesienia? U Ciebie nie ma nawet chwili zastanowienia, o co mogło im chodzić. Ty wiesz, Ty wydajesz wyrok - bandyci. To samo tutaj:

Więc dlaczego zorganizowano to powstanie? Żeby pokazać „Rusom” jacy to jesteśmy silni. Tylko po to zostało zorganizowane. I to nie był pomysł tych, którzy przelewali krew, tylko tych, którzy ich wysłali.

Pomijając już późniejsze fantazje, jak to rzekomo byłoby dobrze, gdyby "Rosjanie rozpirzyli [dbaj o język, takie wstawki są kiepskim pomysłem] hitlerowców", nie bierzesz ponownie pod uwagę nastrojów, w jakich ludzie podejmujący decyzję o Powstaniu żyli od września 1939 r. A ci, którzy przelewali krew, w dużej części tak samo rwali się do walki (tak cywile jak i wojsko, z tym, że cywile zdecydowanie szybciej zrozumieli, do czego zmierzają). Historyk Tyberiuszu to nie prokurator i nie sędzia. Nie ma wydawać wyroków, ale ma rozumieć, czemu ktoś zrobił to i tamto. Jeśli faktycznie zależy Ci na zajmowaniu się w przyszłości historią, to dobrze by było, żebyś to zrozumiał. Taka moja rada.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

To jak historią, to muszę Cię zmartwić - ostatnie dwa zalinkowane wpisy z zajmowaniem się historią nie mają za wiele wspólnego. Za to z ocenami podyktowanymi poglądami politycznymi jak najbardziej.

Weźmy dwa przykłady:

Tak samo z grupą niejakiego Ognia i z WIN- em. Co niby miały dać ataki na MO? Jak mieli by walczyć z systemem? Czekali na III WŚ!? Byli zwykłymi bandytami, bo nikt mi nie wmówi, że tak się walczy z ustrojem, który się nie popiera. Od kiedy walka z systemem polega na mordowaniu jego działaczy?

Ile czasu poświęciłeś na zrozumienie intencji tych ludzi? Ich stanu psychicznego, systemów odniesienia? U Ciebie nie ma nawet chwili zastanowienia, o co mogło im chodzić. Ty wiesz, Ty wydajesz wyrok - bandyci. To samo tutaj:

Więc dlaczego zorganizowano to powstanie? Żeby pokazać „Rusom” jacy to jesteśmy silni. Tylko po to zostało zorganizowane. I to nie był pomysł tych, którzy przelewali krew, tylko tych, którzy ich wysłali.

Pomijając już późniejsze fantazje, jak to rzekomo byłoby dobrze, gdyby "Rosjanie rozpirzyli [dbaj o język, takie wstawki są kiepskim pomysłem] hitlerowców", nie bierzesz ponownie pod uwagę nastrojów, w jakich ludzie podejmujący decyzję o Powstaniu żyli od września 1939 r. A ci, którzy przelewali krew, w dużej części tak samo rwali się do walki (tak cywile jak i wojsko, z tym, że cywile zdecydowanie szybciej zrozumieli, do czego zmierzają). Historyk Tyberiuszu to nie prokurator i nie sędzia. Nie ma wydawać wyroków, ale ma rozumieć, czemu ktoś zrobił to i tamto. Jeśli faktycznie zależy Ci na zajmowaniu się w przyszłości historią, to dobrze by było, żebyś to zrozumiał. Taka moja rada.

Czyli stan psychiczny ich usprawiedliwia od mordowania!? Raczej chorzy psychicznie nie byli... A co do powstania - to wiadome, ale przywódcy mieli swój interes polityczny, żeby dokopać "ruskim" - jakoś nie zastanawiali się nad tym, że wysyłają tą młodzież na śmierć

Edytowane przez TyberiusClaudius

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Furiusz   

Historyk powinien opierać się tez na jakichś danych Tyberiuszu - wskaż proszę na jakich danych opierałeś się pisząc o mordowaniu niewinnych i o gwałtach. Źródła, konkretnie jakie dokumenty, jakie wspomnienia, kiedy wydane i przez kogo.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Furiusz   

Ok Tyberiuszu, jako, że zajmujesz się historią i to wyraźnie innym jej odcinkiem niż ja, wyjaśnij mi proszę skąd padająca w tekście liczba w tym 187 dzieci do lat 14 zamordowanych przez NSZ. Bo tego autor nie podaje.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Pisz do redakcji ja nie wiem.

Kurczę ciągle tematy nie o Rzymie... co się ze mną dzieje!?

Edytowane przez TyberiusClaudius

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Furiusz   

Ale w to wierzysz bezkrytycznie, zastanowiłeś się skąd taka dokładna liczba? Gdy idzie o "leśnych" to są szacunki, gdy idzie o AC są szacunki, ja gdybym zajmował się tym odcinkiem czasu byłbym zainteresowany tym skąd tak dokładne dane. Zastanowił bym się potem nad charakterem tychże źródeł etc.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.