Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
poldas

Legenda o Świętym Oleksym

Rekomendowane odpowiedzi

poldas   

Ten chłop wychowywał się od "gówniarza" niedaleko mojej wiochy, nad rzeką Łubinką w Nowym Sączu.

Potem został I Sekretarzem w Białymstoku.

Potem jeszcze zrobił karierę za III RP jako premier i Marszałek Sejmu.

Nie zgadzałem się z jego linią polityczną i nigdy na niego nie głosowałem.

Podobała się mi jednak jego przyjemna postawa. Mało który polityk takie coś w sobie miał.

W każdym razie;

Cześć Mu i Chwała - Józefowi Oleksemu.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
poldas   

I tu właśnie wychodzi Twój wredny cynizm;

Nie potrafisz uszanować śmierci człowieka.

Wstyd.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
poldas   

Proponuję zrozumieć iż tworzę epitafium nie dla Secesjonisty, tylko dla Oleksego.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tomasz N   

40 ? Jeżeli tak, to tytuł tematu dałeś za frywolny.

Jest to jedyny premier, który uprościł i zmniejszył mi podatki.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
jancet   

Potem został I Sekretarzem w Białymstoku.

Nie w Białymstoku, tylko w Białej Podlasce :) .

Ad rem.

Nieco mnie zdumiewa ten chór hołdów pośmiertnych, podczas gdy za swej politycznej aktywności był jednym z najbardziej atakowanych polityków. Najpierw "afera Olina", która w końcu okazała się być "aferą Milczanowskiego", potem jakaś dzika lustracja, i jeszcze później jakieś gówniane nagranie Gudzowatego.

Ja osobiście "Józka" nie znałem, choć miałem okazję go raz czy dwa widzieć na własne oczy, a nie w mediach.

Nie wiem, czy był dobrym, czy kiepskim premierem. Szanuję go za to, że ustąpił po ujawnieniu "afery Olina", choć grube nici, którymi była szyta, były już wówczas aż nadto widoczne. Podobnie jak to, kto szył - dobrze, że choć pośmiertnie dziś przeprosił.

Natomiast niezwykle go cenię jako "publicystę" - w cudzysłowie, bo chodzi mi o jego publiczne wypowiedzi w mediach. Zawsze na bardzo wysokim poziomie merytorycznym, bez ataków typu "a u was to Murzynów biją", formułowane w zrozumieniu racji drugiej strony.

Chyba zawsze, po jego wystąpieniu w mediach, żałowałem, że tacy ludzie mają tak nikły wpływ na naszą politykę.

Więc może za to CHWAŁA.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Na chwilę obecną nie potrzebuję epitafium - czuję się w miarę dobrze.

Jakoś poldas nie odpowiedział na me pytanie, czyżby jedynym powodem do chwały miałby być sam fakt zgonu?

Każdy m prawo do swej oceny, zatem jancet może głosić chwałę pana Oleksego z racji tego, że jego wypowiedzi medialne były merytorycznymi.

Ja nie będę.

I to nie z racji tego, że Oleksy "komuchem" był.

Nie będę też powiadał: "Cześć i Chwała" pod adresem kompetentnej pogodynki czy niezwykle profesjonalnego pracownika biura podróży, który mnie nader sprawnie obsłużył.

Może nadto konserwatywnym w tym zakresie jestem, ale wedle mej wrażliwości językowej, sformułowanie: "Cześć i Chwała" przynależy się osobom, które dokonały czegoś znacznie bardziej większego niźli sprawne premierostwo bądź kompetentne wypowiedzi w mediach. Jak dla mnie to po prostu deprecjacja tych pojęć. I z racji takiego oglądu tych kwestii do żadnego wstydu się nie poczuwam.

Do wredności - to i owszem.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
poldas   

Jancet;

"Nie w Białymstoku, tylko w Białej Podlasce :) ."

W Białej Podlaskiej, ale... Dzięki za sprostowanie.

Edytowane przez poldas

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Szacunek mu się należy... Ten kto go lubił i szanował nie powinien czytać jego ostatniego wywiadu... niestety mnie nikt nie ostrzegł...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.