Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Rybqa

Zadaszyć Orliki

Rekomendowane odpowiedzi

Rybqa   

Co myślicie o tym by domagać się zadaszenia Orlików. Z jednej strony Polska to nie Afryka, ani kraj śródziemnomorski, a szkoda by boisko stało puste. Z drugiej bardziej etycznej strony to mnie się nie podoba by jakiś obśliniony facet patrzył jak biegam w samym kostiumie podczas lekcji WF. Przecież to zboczone. Oglądałam ofertę hal widowiskowo-sportowych jednej z firm. Podobno taką halę realizują w miesiąc. Nie musi zresztą być to coś z widownią itp, chociaż na coś takiego pewnie szybciej znalazłby się jakiś lokalny sponsor który budując szkole taką halę zyskał by np drużynę z logiem swojej firmy.

Polecam [... ciach]

Edytowane przez secesjonista
: a ja nie polecam wklejania linków reklamowych

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tomasz N   

A po jakiego grzyba ? Nie dość że Orliki to całkiem nieudana inicjatywa, bo odgórna, rozkładająca budowę społeczeństwa obywatelskiego, to teraz jeszcze próba napadu na kolejną kasę.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
jancet   

Choć nie zgadzam się z Tomaszem, iż Orliki to całkiem nieudana inicjatywa, pomimo iż mam pewne wątpliwości co do skuteczności prób budowania społeczeństwa obywatelskiego za pieniądze "z zewnątrz" (choć co robić, gdy "wewnętrznych" nimo), jednak całkiem się z nim zgadzam z tym, że "to teraz jeszcze próba napadu na kolejną kasę. A po jakiego grzyba ?"

Orlik, zadaszony czy nie, pozostanie publicznie dostępny i ja, jako ten zaśliniony staruch mam prawo tam wejść i patrzeć, jak jest to wspólne (więc po części i moje) dobro wykorzystywane. Zakładając, że Rybqa jest osobnikiem rodzaju żeńskiego, żadnego w tym zboczenia dostrzec się nie da.

A w miejscach publicznie dostępnych należy występować w stroju do charakteru miejsca adekwatnym. Jeżeli mimo to będę się ślinić, to jakoś trzeba to przeżyć.

Ian Anderson ułożył, a zespół "Jethro Tull", którego był liderem, grając nomen-omen na flecie, wykonał kiedyś znakomity kawałek na ten temat, pod znamiennym tytułem "Aqualung", czyli "nurek". Mam nadzieję, że świadomość iż to, czego doświadczasz, choć niemiłe, nie jest zależne od zadaszenia lub niezadaszenia, lecz jest odwieczną częścią ludzkiej egzystencji i na ten temat powstały arcydzieła kultury, dostarczy Ci, Rybqo, pewnej satysfakcji i może następnym razem ten "obśliniony facet" wyda Ci się nieco mniej odrażający. Bo on wolałby być pięknym młodzieńcem, tyle że nie może.

No i na zakończenie przypomnę Ci, Rybqo, że za ileś tam lat będziesz starą babą i żaden facet ślinić się na Twój widok nie będzie. Choć - zapewne - "Orliki" pozostaną niezadaszone.

Smutne, ale prawdziwe.

Edytowane przez jancet

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tomasz N   

Orlik, zadaszony czy nie, pozostanie publicznie dostępny i ja, jako ten zaśliniony staruch mam prawo tam wejść i patrzeć, jak jest to wspólne (więc po części i moje) dobro wykorzystywane. Zakładając, że Rybqa jest osobnikiem rodzaju żeńskiego, żadnego w tym zboczenia dostrzec się nie da.

A co z opłacaną ochroną ?

To z przetargu:

II.1.4) Określenie przedmiotu oraz wielkości lub zakresu zamówienia: Przedmiotem zamówienia jest wykonywanie usług ochrony obiektów sportowych wraz z zapleczem Moje boisko Orlik 2012 przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Inowrocławiu, ul. Poznańska 345 oraz Bursy szkolnej nr 1 w Inowrocławiu, ul. Narutowicza 34. Przez ochronę osób i mienia należy uznać działania w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 22 sierpnia 1997 r. o ochronie osób i mienia (Dz. U. z 2005 r. Nr 145, poz. 1221 z późn. zm.)tj. mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa życia, zdrowia i nietykalności oraz działania zapobiegające przestępstwom i wykroczeniom przeciwko mieniu, a także przeciwdziałające powstaniu szkody wynikającej z tych zdarzeń oraz nie dopuszczające do wstępu osób nieuprawnionych na teren chroniony.

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 1 do SIWZ..

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
jancet   

Ależ ja uważam się - a raczej tego innego zaślinionego starucha, z którym się natenczas identyfikuję - za osobę uprawnioną do oglądania zajęć WF na Orliku. Nie wiem, jak to interpretuje zleceniodawca, ale w samym zapisie nie dostrzegam nic złego. Wręcz przeciwnie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Rybqa   

Widzę że to forum pisowkie więc jak odzyskacie władzę to zaorzecie wszystko, szkoda mi że tracuiłem tu tyle czasu

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
gregski   

Pociagnie to kupe kasy a te dachy jak znam zycie to albo nie beda sie otwierac, albo zamykac.... Moim zdaniem pomysl do kitu

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tomasz N   

Widzę że to forum pisowkie więc jak odzyskacie władzę to zaorzecie wszystko, szkoda mi że tracuiłem tu tyle czasu

Od orania jest koalicyjny PSL. A może rybeńko wyjaśnisz w jaki sposób dach ma uniemożliwić podglądanie przez oślinionych staruchów ? Podróży Guliwera się Waćpanna naczytała ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

(...)

Z drugiej bardziej etycznej strony to mnie się nie podoba by jakiś obśliniony facet patrzył jak biegam w samym kostiumie podczas lekcji WF. Przecież to zboczone.

(...)

Polecam [... ciach]

To raczej kwestia estetyki, a nie - etyki.

Z drugiej strony nie pojmuję jak zadaszenie miałoby cokolwiek zmienić.

To dziś ów obśliniony facet (i dlaczego zaraz facet?) nie może stanąć prze ogrodzeniu obok przyszkolnej bieżni?

Z drugiej strony w strojach sportowych (bo jak rozumiem o to chodzi w tym "kostiumie", a nie o "kostium kąpielowy") każdy może oglądać nasze siatkarki, i nikt

nie nazywa tego zboczeniem, że nie wspomnę o pływaczkach...

(...)

A co z opłacaną ochroną ?

To z przetargu:

(...)

oraz nie dopuszczające do wstępu osób nieuprawnionych na teren chroniony.

(...)

Jak najbardziej standardowy zapis i całkiem słuszny.

Na Orliki czy to zadaszone czy nie, nie powinien mieć wstępu w sztok pijany osobnik, a kto to będzie sprawdzał: czy dotychczasowy dozorca obiektu, czy wynajęta ochrona to już inna kwestia.

Widzę że to forum pisowkie więc jak odzyskacie władzę to zaorzecie wszystko, szkoda mi że tracuiłem tu tyle czasu

Jak mam rozumieć zgoda na zadaszenie Orlików ma być wyznacznikiem poparcia dla Platformy, niezgoda - ma nas ustawiać jako wyborców PiS-u?

Czy chodzi raczej o samą ocenę Orlików?

Na siedem postów Rybqa napisała jedno pytanie do jednego z forumowiczów i wstawił(:ła?) trzy wypowiedzi przemycające linki reklamowe.

Z tego punktu widzenia - faktycznie strata czasu, bo takie linki nie będą przepuszczane, niezależnie od opcji politycznej jaką ktoś

reprezentuje.

Rybqa powinna się zdecydować kim jest...

27 czerwca 2013 r. jest nauczycielką zastanawiającą się nad podwyższeniem kwalifikacji i wybraniem dodatkowego kierunku studiów (: "Może od razu wyjaśnię - nie wiem jeszcze czy mój wniosek będzie pozytywnie zaopiniowany, jednakże dla mniej zorientowanych podam, że wystarczy akceptacja dyrektora (czyli pomysł na 'samorozwoj zawodowy' + uzasadnienie + złożenie wniosku").

16 marca 2013 r. jest maturzystką zastanawiającą się nad wyborem kierunku studiów (; "otóż nie długo matura, a ja jestem na humanie i nie do końca wiem, co chciałabym robić w przyszłości").

Co ciekawe, w wątku gdzie zastanawia się nad wyborem kierunku potrafi napisać 27 czerwca 2013 r.: "... choć mam skończony też inny kierunek".

Wychodzi na to, że Rybqa w jednym czasie jest na "humanie" (jak rozumiem w szkole średniej, na profilu humanistycznym) by trzy miesiące potem mieć już ukończony jeden kierunek studiów.

Zaiste błyskawiczna ścieżka nauki, choć ja się w tym wszystkim pogubiłem.

Dodatkowo w tym wątku pisze, że nie wyobraża sobie by ktoś ją oglądał w samym kostiumie na lekcji WF-u, to jest nauczycielką, studentką czy uczennicą?

Ja samo zaistnienie Orlików oceniam pozytywnie, patrząc ze swej małej perspektywy.

Kilka okolicznych boisk do kosza i piłki ręcznej zmieniły się z asfaltowych w tartanowe, kto próbował grać w szczypiorniaka wie jakim kuriozum jest nawierzchnia asfaltowa.

Po drugie widzę, że te nowe obiekty tętnią życiem, znacznie bardziej intensywnym niż poprzednio.

Może mi się nie podobać odgórne sterowanie i zarządzanie, ale zastanawiam się czemu to nie mogło powstać wcześniej w ramach gminnej inicjatywy.

Nie widzę powodów by niektóre z Orlików nie mogły być zadaszonymi - co przedłuża czas ich użytkowania.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
gregski   
to jest nauczycielką, studentką czy uczennicą?

Może nauczycielka w podstawówce, studentka na Uniwersytecie Trzeciego Wieku i uczennica w szkółce ogrodniczej, specjalność produkcja humusu (stad "humana")?

Edytowane przez secesjonista
: poprawiono ortografię; poprawiający zdaje sobie sprawę, że gregski ma utrudnioną możliwość pisania poprawnego. Stąd jest to jedynie zabieg kosmetyczny

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tomasz N   

Złośliwie poczekałem na koniec meczu. Czyż w takiej Brazylii nie ma Orlików ?

Z tą ochroną to Secesjonisto przeoczyłeś inny aspekt. Ci biedniejsi, których nie stać na ochronę je zamykają, by chronić przed potencjalną dewastacją. Bo podstawowe prawo rozwoju mówi, że narzędzia muszą być adekwatne do etapu. Inaczej ktoś laptopem wbija gwoździe, a w wykafelkowanej łazience trzyma kozę.

Ale ostatnio mamy w wykonaniu Pani Ministry jeszcze większy numer, czyli pensje dla animatorów sportu. I teraz taki społecznik z serca jest frajerem.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

I teraz taki społecznik z serca jest frajerem.

Nie jest frajerem, jest społecznikiem. Wolno mu pracować darmo, jeśli chce, mimo że inni za tą samą pracę biorą pieniądze, to wyróżnia społecznika.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
cercyt   

Ktoś wpadł na to, żeby zadaszyć orliki? Po kiego grzyba?

Edytowane przez secesjonista
: poprawiono ortografię

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.