Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Albinos

Kto pisze na forach

Rekomendowane odpowiedzi

Andreas   
Tak się teraz tylko zastanawiam, czy u nas przeważają rozgoryczeni, smutni czy poirytowani...

Nie zanotowano.

Irytacja jest, owszem. Czasem mnie to dotyka, przyznam się bez bicia - ale nie tutaj. Wszystko zależy, jaki ton mają dyskutujący; czy nie ma niepotrzebnej uszczypliwości, uwag, ironii; czy user nie jest na wstępie zniechęcany przez innych za np. swą niewiedzę, nieuwagę, odmienne zdanie.

Głownie frustracja przeważa na takich bagnach jak Onet.pl, gdzie próżno szukać spokojnego i kulturalnego tonu.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Narya   

Odkrycie Ameryki w XXI wieku.

Internet jest od tego pełen. Czy tutaj się zdarzają się takie przypadki pewnie tak.. chociaż w mniejszej skali, ale i mniej użytkowników w ogóle (tych piszących).

Nie sądzę, żebym kwalifikował się do "rozgoryczonych, smutnych i poirytowanych". Jeden powód. Lubię się śmiać i śmieję z wszystkiego. No, prawie wszystkiego. Np. to, że awatar Albinosa wygląda jakby Albinos z cmentarza się urwał. :-P

Ciekawi mnie co innego. Jak wyglądają statystyki internautów / forumowiczów pod względem orientacji światopoglądowych / politycznych. Ja myślę, że aktywnych jest więcej o poglądach prawicowych niż lewicowych.

Andreas napisał:

czy user nie jest na wstępie zniechęcany przez innych za np. swą niewiedzę, nieuwagę

Co do tych dwóch rzeczy, to nie byłbym taki przekonany.. ]:-> Mamy swojego diabła w postaci secesjonisty. :-P

(oczywiście w sensie pozytywnym)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Przecież w tym artykule napisali o mnie: wiecznie poirytowany (pełna zgoda), smutny (a jak ma wyglądać fan Joy Division i Idee Fixee?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   
Np. to, że awatar Albinosa wygląda jakby Albinos z cmentarza się urwał. :-P

Się uczepił i nie chce zejść... specjalnie dla Ciebie zmieniłem, pasuje? :)

Co do mojego poirytowania, rozgoryczenia tudzież bycia smutnym... Nie wiem czy jestem poirytowany, ale wiem, że potrafię być irytujący. Nie jedna osoba już mi o tym mówiła. Na tym forum również. Rozgoryczony... na to jeszcze mam czas. Smutny bywam. Czasem. Ale na całe szczęście dość szybko przechodzi. Niestety potem wraca.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Narya   
Się uczepił i nie chce zejść... specjalnie dla Ciebie zmieniłem, pasuje? :)

Nie obraź się, ale teraz wyglądasz jak stereotypowa babcia ze starej fotografii. :-P

Żartuję. Ale ładna fotografia. A któż to azaliż?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

Koniec bycia miłym, wracam do fotki jak z cmentarza.

PS A tamta fotka faktycznie miała być prezentem dla pewnej babci :)

PPS Teraz nie dam się już naciągnąć, miałeś swoją szansę :) A na fotografii był ten jegomość co i na obecnej.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Narya   

Albinosie właśnie wpisałeś się w szeregi społeczności internautów, która to jest bohaterem tego artykułu. :-D

PS: A czegoś się spodziewał po Trampie? :-P

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

Ale ja już wcześniej wpisałem się w szereg tych internautów. I jest mi z tym dobrze. W końcu napisał o mnie jakiś socjolog. Najprawdopodobniej jedyna taka okazja w życiu. Błędem byłoby nie skorzystać.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
gregski   

Cholera, mam dzisiaj słabiutki internet (dryfujemy kilka mil od lądu) i link mi się nie otwiera.

Tak się teraz tylko zastanawiam, czy u nas przeważają rozgoryczeni, smutni czy poirytowani...

A o lekko znudzonych nic nie napisali?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
widiowy7   

Tyle tylko, że autorom chyba nie chodziło o wszystkie fora internetowe i nie wszystkie działy.

Autorzy badania przebadali ponad 2,5 miliona wpisów i 100 tysięcy wątków dyskusyjnych w działach religia i wydarzenia portalu BBC. Co jeszcze wynika z badań polskich naukowców? Że forumowicze najczęściej piszą pod wpływem negatywnych emocji, a ich komentarze są najczęściej krytyczne.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   
A o lekko znudzonych nic nie napisali?

Chyba nic, jednak zawsze możesz gregski napisać do autorów, żeby i takich wzięli pod uwagę :)

Tyle tylko, że autorom chyba nie chodziło o wszystkie fora internetowe i nie wszystkie działy.

Ja staram się tylko pomóc autorom, rozszerzając ich badania na inne działy :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
FSO   

Witam;

a bo w wypadku tych działów [religia [szerzej: przekonania] czy wydarzenia] piszą nie co którzy popierają dane działania a ci którzy mają do niech średnio pozytywny stosunek. Wystarczy wejść na odpowiedzi / wypowiedzi dotyczących jakichś tam wydarzeń choćby w miejscu w którym się mieszka. Pierwsze komentarze są z reguły wyraziste [albo pełne potępienia, albo westchnięcia że szkoda, że tak późno, że tak niewiele]. Głosy rozsądku nikną, a wypowiedzi to często docinki przeciwstawnych obozów. Vide dyskusja przedwyborcza w Krakowie między zwolennikami dwóch najważniejszych kandydatów.

Przy okazji: gdzie i kiedy w ramach dyskusji można spotkać się z argumentami innymi niż "ty jesteś głupszy", tylko takimi mówiącymi o konkretnych rozwiązaniach. Poza tym internet to anonimowość, co oznacza możliwość obrzucania błotem.

pozdr

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.